Úvod > Aktuality > Mutěnští vinaři zvou na Den otevřených sklepů v búdách
Mutěnští vinaři zvou na Den otevřených sklepů v búdách
"> "> "> "> "> Neoddelitelnou soucástí festivalu je i jeho doprovodný program "> Nejvetší vinarská nabídka bude v Mutenicích "> Svatomartinský festival zacíná v sobotu 16. listopadu
Gurmánská turistika

Mutěnští vinaři zvou na Den otevřených sklepů v búdách

  • Vydáno19. dubna 2022
Dvanáctý ročník Dne otevřených sklepů odzátkuje v sobotu 23. dubna láhve vinařů v Mutěnicích. Naskytne se tak možnost si projít a ochutnat vína ve více než čtyřiceti sklepích v jednom areálu. Přijeďte objevit malebné Mutěnsko, oblast, kde najdete stovky malých vinohradů, stovky búd malých vinařů i sklepů přímo pod domy ve vesnicích a stovky poctivých vinařů se skvělými víny!
VínoPřijďte se v sobotu 23. dubna seznámit s Mutěnicemi na den otevřených sklepů. Čeká vás prohlídka ve více než čtyřiceti sklepích drobných vinařů v jednom areálu. Ochutnáte to nejlepší co vinaři vytvořili z úrody ročníku 2021.

Těšit se můžete na prohlídku 40 sklepů s ochutnávkami 5 až 8 odrůd vín v každém sklepě. Vstupné v předprodeji 900 Kč, na místě 1000 Kč, zahrnuje skleničku, katalog a mapku sklepů a poukaz na odběr vína v hodnotě 500 Kč.

Búdy budou otevřené od 10:00 do 19:00 hodin, od 17:00 hodin se chystá ve stanu v Amfiteátru Pod Búdama cimbálová muzika a ve stanu u Restaurace Pod Búdama večerní diskotéka. Stravování je možné v přilehlých restauracích a stáncích přímo mezi sklepy. Pro ubytované v okolních obcích bude zajištěn svoz a rozvoz autobusy.


Mutěnice, srdce vinařského kraje

Festival sklepůGeografická poloha obce s velkými plochami vinorodých strání dávají právo hovořit o Mutěnicích jako o srdci vinařského kraje. Mutěnický viniční katastr je rozdělen na pět viničních tratí: Vyšicko, Mutěnská hora, Úlehle, Hraničky a Dubňanská hora. Mezi pracovitým lidem této obce se vinařská tradice dědí z otců na syny, téměř každý vlastní vinohrad a vinný sklep. Raritou Mutěnic je lokalita s téměř pěti sty vinnými sklepy v části obce zvané „Búdy“.

Mutěnské Búdy jsou sklepní lokalitou na okraji obce pod Mutěnskými vinohrady. Své sklepy zde obhospodařuje téměř 600 vinařských rodin. Jednotlivé sklepy jsou různého stáří a provedení. Najdete zde malebné sklepy našich dědů, ale i sklepy vybavené modernim zařízením, degustačními místnostmi, posezením a také pokoji skýtající ubytování. Typickým prvkem většiny Mutěnských sklepů je vstupní průčelí zvané „Žůdro“ a tradiční malování slováckými ornamenty či škrabanými sgrafity. Na búdě č. 300 tyto stavební prvky vyzdobil významný regionální umělec Jano Köhler. Charakteristickým dekoračním prvkem mutěnického areálu jsou rostlinné a figurální motivy na žúdrech a průčelí sklepů. Na červenohnědém podkladu je v omítce vyškrabal místní lidový umělec Ján Lacko.
Rodinné Vinařství Štěpánek v Mutěnicích

Rodinné Vinařství Štěpánek v Mutěnicích

Rodinné Vinařství Štěpánek se nachází na Moravském Slovácku, ve vinařské obci Mutěnice. Prioritou při výrobě vín je rodinu Štěpánků vinná réva té nejvyšší kvality, která je odrazem každodenní práce vinařů.

Mutěnické Búdy v Mutěnicích

Mutěnické Búdy v Mutěnicích

Mutěnické Búdy jsou sklepní lokalitou na okraji obce pod Mutěnskými vinohrady. Sklepy různého stáří i provedení obhospodařuje téměř 600 vinařských rodin. Najdete zde malebné sklepy našich dědů, ale i sklepy vybavené modernim zařízením, degustačními místnostmi a také pokoji skýtající ubytování.

Rodinné penziony San Marco – cesty za vínem a krásami jižní Moravy

Rodinné penziony San Marco – cesty za vínem a krásami jižní Moravy

Ochutnejte to nejlepší, co může jižní Morava poskytnout... Rodinné penziony a vinný sklep San Marco Mutěnice.

Folklorní i vinařské Mutěnice

Folklorní i vinařské Mutěnice

Nedaleko od Hodonína na jihovýchodě Moravy leží obec Mutěnice. Raritou Mutěnic je lokalita s téměř pěti sty vinnými sklepy v části obce zvané "Bůdy". Každý z těchto sklepů má osobitý ráz, většina z nich je zdobena slováckými ornamenty.