!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Moravská vína sklízejí úspěchy i ve světě
Moravská vína sklízejí úspěchy i ve světě
">
Gurmánská turistika

Moravská vína sklízejí úspěchy i ve světě

Vydáno 12. ledna 2011
"Moderní vinařství Petra Skoupila, které vyrostlo na tradičních rodinných základech sahajících až do poloviny 19. století, nabízí nejen skvělá vína, ale také nové ubytovací zařízení v největší vinařské obci v České republice, ve Velkých Bílovicích. "
Ocenění Vinař roku 2008, stříbrná medaile Vinař roku 2009, Zlatá medaile na Concours Mondial de Bruxelles 2008, 2 x ocenění GRAND PRIX VINEX 2009, 7 x Král vín ČR 2009, 3 x Decanter World Wine Awards 2009, Champion i zlatá medaile z výstavy Prague Wine Trophy 2010, Best National na výstavě San Francisco International Wine a k tomu ještě 6 x stříbrná a 5 x bronzová medaile, Sélections Mondiales des Vins Canada 2010 – 2 x stříbrná medaile… to je jen zlomek ocenění, která Vinařství Petr Skoupil získalo za svá vína. A každý, kdo vína tohoto vinařství okusil, musí uznat, že právem.

Vinařství si našlo vlastní cestu k vysoké kvalitě vín a snaží se na této cestě o co nejšetrnější zpracování hroznů, a to jak mechanického, tak s omezováním aplikace chemických přípravků. V nově vybudované provozní hale vedle Vinařského domu se vyrábí jakostní odrůdová vína a vína s přívlastkem pro HORECA segment, vinotéky a soukromou klientelu. Od vín kabinetních, přes pozdní sběry a výběry z hroznů, občas doprovázené zbytkovým cukrem, až k delikátním bobulovým výběrům, slámovým a ledovým vínům. Zvláštní kapitolou je řada Mineral Exclusive. Tvoří ji červená vína z hroznů, které dozrály na historických tratích. Stáří těchto výsadeb je až 50 let, za něž réva zapustila kořeny velmi hluboko. Odtud pramení vysoká mineralita vín a mimořádně vysoký obsah buketních látek.

Pod názvem Vinařský dům byl 1. 7. 2010 otevřen zcela nový objekt. Moderní symbióza restaurace, penzionu a vinařského provozu. Vinařský dům je budován ve sklepní části obce zvané Belegrády, která je od Velkých Bílovic vzdálená 0,5 km. Svou polohou s vyhlídkou do vinic Velkopavlovické vinařské podoblasti na jedné a na panorama Pálavských vrchů na druhé straně je ideálním výchozím bodem pro cykloturistiku, vinnou, pobytovou i poznávací turistiku v krásném regionu. Ideální poloha v bezprostřední blízkosti dvou značených cyklotras, Velkopavlovické vinařské stezky a nově otevřené 12 kilometrové poznávací stezky mezi vinicemi Velkých Bílovic, nabízí příležitost k nádherným procházkám ve všech ročních obdobích.
Vinařský dům Vinařství Petr Skoupil - snoubení vína a jídla

Vinařský dům Vinařství Petr Skoupil - snoubení vína a jídla

Moderní symbióza restaurace, penzionu a vinařského provozu v největší vinařské obci České Republiky – ve Velkých Bílovicích.