Úvod > Aktuality > Moravská vína sklízejí úspěchy i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy i ve světě

Vydáno 12. ledna 2011 Gurmánská turistika
"Moderní vinařství Petra Skoupila, které vyrostlo na tradičních rodinných základech sahajících až do poloviny 19. století, nabízí nejen skvělá vína, ale také nové ubytovací zařízení v největší vinařské obci v České republice, ve Velkých Bílovicích. "
Ocenění Vinař roku 2008, stříbrná medaile Vinař roku 2009, Zlatá medaile na Concours Mondial de Bruxelles 2008, 2 x ocenění GRAND PRIX VINEX 2009, 7 x Král vín ČR 2009, 3 x Decanter World Wine Awards 2009, Champion i zlatá medaile z výstavy Prague Wine Trophy 2010, Best National na výstavě San Francisco International Wine a k tomu ještě 6 x stříbrná a 5 x bronzová medaile, Sélections Mondiales des Vins Canada 2010 – 2 x stříbrná medaile… to je jen zlomek ocenění, která Vinařství Petr Skoupil získalo za svá vína. A každý, kdo vína tohoto vinařství okusil, musí uznat, že právem.

Vinařství si našlo vlastní cestu k vysoké kvalitě vín a snaží se na této cestě o co nejšetrnější zpracování hroznů, a to jak mechanického, tak s omezováním aplikace chemických přípravků. V nově vybudované provozní hale vedle Vinařského domu se vyrábí jakostní odrůdová vína a vína s přívlastkem pro HORECA segment, vinotéky a soukromou klientelu. Od vín kabinetních, přes pozdní sběry a výběry z hroznů, občas doprovázené zbytkovým cukrem, až k delikátním bobulovým výběrům, slámovým a ledovým vínům. Zvláštní kapitolou je řada Mineral Exclusive. Tvoří ji červená vína z hroznů, které dozrály na historických tratích. Stáří těchto výsadeb je až 50 let, za něž réva zapustila kořeny velmi hluboko. Odtud pramení vysoká mineralita vín a mimořádně vysoký obsah buketních látek.

Pod názvem Vinařský dům byl 1. 7. 2010 otevřen zcela nový objekt. Moderní symbióza restaurace, penzionu a vinařského provozu. Vinařský dům je budován ve sklepní části obce zvané Belegrády, která je od Velkých Bílovic vzdálená 0,5 km. Svou polohou s vyhlídkou do vinic Velkopavlovické vinařské podoblasti na jedné a na panorama Pálavských vrchů na druhé straně je ideálním výchozím bodem pro cykloturistiku, vinnou, pobytovou i poznávací turistiku v krásném regionu. Ideální poloha v bezprostřední blízkosti dvou značených cyklotras, Velkopavlovické vinařské stezky a nově otevřené 12 kilometrové poznávací stezky mezi vinicemi Velkých Bílovic, nabízí příležitost k nádherným procházkám ve všech ročních obdobích.
Vinařský dům Vinařství Petr Skoupil - snoubení vína a jídla

Vinařský dům Vinařství Petr Skoupil - snoubení vína a jídla

Moderní symbióza restaurace, penzionu a vinařského provozu v největší vinařské obci České Republiky – ve Velkých Bílovicích.

Další aktuality

18.10.
2019
TOP vinařským cílem roku 2019 jsou Templářské sklepy

TOP vinařským cílem roku 2019 jsou Templářské sklepy

Jižní Morava | Gurmánská turistika
15.10.
2019
Vydejte se o víkendu na Pálavu za gulášem

Vydejte se o víkendu na Pálavu za gulášem

Jižní Morava | Gurmánská turistika
15.10.
2019
Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfest

Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfest

Jižní Morava | Gurmánská turistika