Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Obelisk ve Valticích
Gurmánská turistika

Vinařství Obelisk ve Valticích

Vinařství Obelisk ideově navazuje na práci Lichtenštejnů a obnovu krajiny v meandrech řeky Dyje v majitelově Oboře Obelisk u Lednice.
Vinařství Obelisk v sobě ukrývá hlubokou úctu k moudrosti našich předků, na což odkazuje i překlad starořeckého „filein sofia.“

Návrh vinařství čerpá ze stejných tradic a vzorů jako tomu bylo u tvůrců romantických objektů posazených ve volné krajině Lednicko-valtického areálu. Je to inspirace antických chrámkem přetransformovaná do téměř abstraktní podoby desky podepřené třemi řadami sloupů – takto vytvořený pavilon stojící na pevném soklu jemně doplňuje zelený horizont s vinicemi.

Přírodní materiály v podobě kamene, betonu a dubového dřeva jsou doplněny sklem, ocelí a cortenem. Tyto tradiční materiály jsou zvoleny jednak z technologického hlediska, ale i pro své další přednosti, kdy beton, kámen i corten  v exteriéru přirozeně stárnou a postupně srůstají s okolní krajinou.

Objekt je rozčleněn na dvě základní zóny - zpracovatelský provoz vinařství v suterénních podlažích a reprezentační a společenské prostory v horním podlaží s prodejnou, sálem a degustací.

Provozovatel

Vinařství Obelisk

Celňák 1212
691 42 Valtice
Tel.:
+420 548 998 850
Email:
info@vinarstviobe...
WWW:
www.vinarstviobel...
GPS:
48,729690 16,773247
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny