Úvod > Aktuality > V Letovicích si prohlédnete nádhernou barokní lékárnu

V Letovicích si prohlédnete nádhernou barokní lékárnu

Vydáno 28. května 2019 Památky
Barokní lékárna v Nemocnici Milosrdných bratří a kostel svatého Prokopa v Letovicích se opět otevřou návštěvníkům. Poprvé si tak letovické památky můžete prohlédnou v sobotu 1. června ve 14:00 a 15:00 hodin.
lékárna u milostrdných bratříKlášter Milosrdných bratří se řadí společně s farním kostelem sv. Prokopa a zámkem mezi nejvýznamnější letovické památky. Od podzimu roku 2006 je díky vstřícnosti a ochotě řádu Milosrdných bratří a vedení Nemocnice Milosrdných bratří v Letovicích možné tuto jedinečnou architektonickou památku navštívit.

Prohlídka s průvodcem zahrnuje výklad o historii a vzniku kláštera a návštěvu unikátní zrestaurované barokní lékárny, která se nachází v areálu kláštera. Trvání prohlídky je nejvýše hodina, vstup je zdarma. Pokud se vám prohlídka líbila, můžete přispět řádu Milosrdných bratří dobrovolným darem do pokladničky v kostele. Kapacita prohlídky je maximálně 20 osob, proto je nutné si návštěvu předem telefonicky rezervovat na informačním centru, tel: 516 476 790, 739 396 538.

Dalšími termíny, kdy bude možné opět lékárnu navštítivit jsou 6. červenec, 3. srpen a 7. září. Pravidelné prohlídky budou probíhat v červenci a srpnu.
Historická barokní lékárna v Letovicích

Historická barokní lékárna v Letovicích

Klášter Milosrdných bratří se řadí společně s farním kostelem sv. Prokopa a zámkem mezi nejvýznamnější letovické památky. Prohlídka s průvodcem zahrnuje výklad o historii a vzniku kláštera a návštěvu unikátní zrestaurované barokní lékárny, která se nachází v areálu kláštera.

Farní kostel sv. Prokopa v Letovicích

Farní kostel sv. Prokopa v Letovicích

V interiéru této původně gotické stavby z poslední třetiny 14. století se nacházejí mimo jiné cenné renesanční náhrobky a gotická kaple Panny Marie s barevnými mozaikovými okny od významného českého umělce Karla Svolinského.

Další aktuality