Úvod > Aktuality > Vychutnejte si Čarovné tóny Macochy

Vychutnejte si Čarovné tóny Macochy

Vydáno 10. června 2019 Příroda
Tento týden se můžete vydat na netradiční hudební akci v jeskyni - v neobvyklém prostředí Punkevní jeskyně Moravského krasu proběhne již 22. ročník hudebního festivalu Čarovné tóny Macochy. Série koncertů se světelnými efekty a iluminacemi v neobvyklém prostředí krásových jeskyní předkládá hudební díla světových skladatelů v podání špičkových českých i zahraničních umělců.
Jedná se o unikátní hudební festival, který založil novou tradici koncertů se světelnými efekty v neobvyklém prostředí krasových jeskyní. Koncerty jsou jedinečným spojením krásy hudebních tónů, světelné animace a přírodní scenérie jeskyní, přinášející nevšední a působivé zážitky. Festival má za cíl předkládat domácímu i zahraničnímu publiku významná hudební díla v podání špičkových českých umělců a naopak, prostřednictvím hudby představovat významné oblasti přírodního bohatství České republiky.

Festival Čarovné tóny Macochy se koná v jeskyních Moravského krasu. Koncertní aranžmá začíná vždy v 18.00 hodin v Punkevní jeskyni a zahrnuje 30 - 40minutový koncert. Pro zájemce bude po skončení koncertu zajištěna prohlídka Punkevních jeskyní s plavbou po řece Punkvě. Upozornění: teplota v jeskyni je 8° C!
 
Čarovné tóny Macochy 2020 - přesunuto na 2021

10.6.
14.6.
Čarovné tóny Macochy 2020 - přesunuto na 2021

Letos se koná již 23. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy! Vychutnejte si hudební festival se světelnou animací v Moravském krasu, za využití světelných efektů v neobvyklém prostředí krasových jeskyní.

Amatérská jeskyně - nejdelší jeskyně České republiky

Amatérská jeskyně - nejdelší jeskyně České republiky

Amatérská jeskyně je nejdelší jeskyní České republiky. Byla objevena roku 1969 po nesmírném úsilí při prokopávání desítek metrů zavalených komínů a postupně propojována s dalšími jeskyněmi, mezi něž patří i Punkevní jeskyně a propast Macocha. Celková délka propojeného systému dnes přesahuje 40 km.

Dům přírody Moravského krasu

Dům přírody Moravského krasu

Navštivte nově otevřenou zážitkovou expozici o Moravském krasu. Ponořte se v ní do devonského moře, vytvořte si krápníky a jeskyně, proleťte se s netopýry, poznejte lesy, stráně, kytky i zvířata. A jak se žije Krasu s člověkem?

Hotel Skalní mlýn v Moravském krasu

Hotel Skalní mlýn v Moravském krasu

Hotel Skalní mlýn je tříhvězdičkový hotel s více než sedmdesátiletou tradicí nacházející v srdci Národní přírodní rezervace Moravský kras. Hotel nabízí pěkné ubytování u Macochy v krásném prostředí spojeném se širokou škálou poskytovaných služeb.

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

Moravský kras severně od Brna patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Dominantou střední části Moravského krasu je Rudické propadání, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka.

Kateřinská jeskyně - nejrozlehlejší dómy v Moravském krasu

Kateřinská jeskyně - nejrozlehlejší dómy v Moravském krasu

Jeskyni tvoří dva vzájemně spojené mohutné dómy s přilehlými chodbami. Jeskyně byla pro veřejnost otevřena už v roce 1910. Hlavní dóm je s rozměry 95x44x20 metrů největší veřejnosti zpřístupněnou podzemní prostorou v Moravském krasu.

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Vydejte se na výlet do Punkevních jeskyní! Procházet se budete mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Svou oblibu si získaly díky tomu, že v nich lze podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.