Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Gurmánská turistika
Vychutnejte si skvělá vína z produkce vinařství Valihrach, která získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jsou to například zlaté medaile ze světových soutěží ve Francii a v Bruselu.

Vína z vinařství Valihrach se také podávají při oficiálních návštěvách, například Hillary Clintonové, prince Charlese nebo japonského císaře Akihita. Roku 2009 a 2010 získalo vinařství ocenění Vinař roku České republiky.

Rodinná firma vznikla jako jedna z prvních hned po roce 1989 a obhospodařuje nyní asi 15 hektarů vinic. Vinařství patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti, která umožňuje svými podmínkami pěstování široké škály odrůd. Výroba vinařství Valihrach je zaměřena především na kvalitní přívlastková vína a vína archivní. V menší míře vyrábí i vína barikovaná a ledová.

Josef Valihrach, zakladatel vinařství, se narodil a celý život žije v obci Krumvíř. Lásku k vínu zdědil po svém otci a hned jakmile to bylo možné, začal se vinařině věnovat naplno. Své první víno vyrobil ve čtrnácti letech. Přes první diplomy z místních soutěží vín koncem 70. let se propracoval až k dvojnásobnému titulu Vinař roku České republiky. Ze zahraničních soutěží si přivezl také několik cenných kovů - jmenujme například zlato ze Chardonnay of the World, tři zlata a jedno stříbro z Concours mondial de Bruxelles a mnoho dalších. V březnu 2018 získal titul World Champion na mezinárodní vinařské soutěži ve slovinské Lublani, která patří k nejstarším evropským soutěžím. Uspěl v kategorii bílých vín s odrůdou Cabernet blanc 2017

Víno od Josefa Valihracha ale v supermarketu nekoupíte – jednou z šancí jak se k vínu nejlepšího vinaře v Česku dostat je návštěva jeho vinotéky. Ve vinotéce naleznete celý sortiment vinařství, degustační sklo, vinařsku literaturu a sommeliérské potřeby.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019