Úvod > Co chcete dělat? > Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína
Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.
Salon vín České republiky v podzemí valtického zámku je místo, které by měl alespoň jednou v životě navštívit každý milovník vína. Nádherně zrekonstruované a na míru uzpůsobené sklepení má jedinečnou atmosféru, a navíc tu můžete ochutnat sto nejlepších vín z Čech a Moravy. Ta se samozřejmě každý rok mění; otevřeno je celoročně kromě února, kdy se připravuje otevření nové expozice.

S celou kolekcí vín se můžete seznámit prostřednictvím několika degustačních programů – buď tzv. volné degustace (můžete po dobu 90 minut volně chutnat téměř všechna vína z kolekce Salonu vín), nebo využijete některý z degustačních programů řízených sommelierem.

Součástí Salonu vín ČR je také naučná expozice věnovaná vinařství a prodejna dárkových předmětů, vinařské literatury, degustátorských skleniček či sommelierských potřeb. Salon vín patří mezi ty nejlepší turistické cíle v České republice, které mají spojitost s vínem a vinařstvím. Ne nadarmo je také držitelem titulu TOP vinařský cíl a každoročně některý z jeho degustačních programů absolvuje téměř 23 000 návštěvníků.
 

Degustační programy

  • Volné degustace: unikátní možnost individuálně ochutnat kterékoliv z uskladněných vín (mimo vín šumivých a speciálních výběrů). Doba trvání programu je 90 minut.
  •  Degustace s "By The Glass": možnost individuálně ochutnat vína s využitím moderního výdejníku vín značky "By The Glass". 
  • Řízené degustace: programy degustace vybraných vzorků řízené sommelierem. Počet účastníků tohoto programu je min. 8, max. cca 45 osob. Termín řízené degustace je doporučujeme domluvit dopředu. bez potvrzení rezervace termínu není možno provedení řízené degustace garantovat.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Hubertus ve Valticích

Hotel Hubertus ve Valticích

Valtice, Jihomoravský kraj
Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Zámecký hotel Valtice

Zámecký hotel Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj