!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Thaya ve Hnanicích u Znojma
Gurmánská turistika

Vinařství Thaya ve Hnanicích u Znojma

Vinařství Thaya vzniklo transformací vinařství Trávníček a Kořínek, která měla svá místa na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se mění, avšak filozofie a přístup zůstává. Nové vinařství navazuje na tradici zpracování vína a nepolevuje ze svých nároků na kvalitu vína.
V současné době vinařství hospodaří cca na 105 ha vlastních vinic. Vinice se nachází v katastru pěti vyhlášených vinařských obcí ve Znojemském regionu. Jedná se o obce Hnanice, Šatov, Havraníky, Vrbovec, Dyjákovičky.

Vlastní surovina dává vinařství Thaya výhodu a náskok v kvalitě. Zdejší vinaři moc dobře ví, že kvalitní a zdravý hrozen je důležitým aspektem při výrobě vína nejvyšší kvality. Vinice jsou obhospodařovány ve vyšším stupni integrované produkce a část vinic je v ekologickém režimu. Na vinicích se snaží o šetrnou práci v symbióze s místními přírodními podmínkami. Řez vinic a stavba keře je přizpůsobený pro menší výnos, ale vysokou a stabilní kvalitu hroznů po dlouhou dobu. Tyto kroky pomáhají dlouhověkosti révových keřů. Vinaři jsou si vědomi, že starší keře tvoří obrovský potenciál pro velká vína.


Vína vinařství Thaya

Pinot Blanc – vítěz soutěže Salonu vín 2021. Víno bylo vyrobeno ve 400 l barikových sudech spontánním kvašením. Má nádhernou zlato-žlutou barvu s tóny po přezrálých hruškách. V chuti konzumenti pocítí krémovost zrání po barikových sudech, pečený chléb, sušený ananas a přezrálé hrušky.

Apri Pinot Noir - spontánně kvašené víno zrálo 18 měsíců na nových barikových sudech z francouzského bednářství Francois Freres o objemu 228 L. Víno je mohutné, strukturní, plné. V aromatice se objevují tóny kandovaných višní, višňového likéru, které přechází do lehké bylinosti ve formě eukalyptu.

Pinot Noir – víno sytější barvy. Aromatika je svěží, čerstvá po třešních a višních s lehkou likérovostí. Chuť je středně plná, ovocná s tóny třešňového kompotu a višňové marmelády s lehkým náznakem dřevitosti daná zráním na dřevěných sudech.

Ryzlink rýnský (víno originální certifikace) – víno sytější zlatožluté barvy. V aromatice dominuje sušená meruňka a ovocitost s jemnou medovostí až hrozinkovostí. Chuť je dlouhá, plná, šťavnatá a strukturní daná vysokou vyzrálostí hroznů při sběru.

Veltlínské Zelené (víno originální certifikace) – víno typické pro znojemskou podoblast ze zelenkavou barvou. Ve vůni je typicky kořenité s tóny bílého pepře a citrusů doplněné mineralitou. V chuti středně plné se šťavnatou kyselinou v závěru. Dochuť je dlouhá, minerální, pepřnatá.

Thaya Sauvignon – barva vína je zelenkavá. Vůně je expresivní s tóny listu černého rybízu a hluchavky. Chuť navazuje na vůni a je doplněna o dlouhý minerální závěr.

Modrý Portugal – mladé 2020

Svatovavřinecké 2018 – víno temnější rubínové barvy. Zrálo 16 měsíců v dubových sudech různých velikostí a druzích pálení. Ve vůni dominují tóny sušených švestek, které přechází do povidel.


Přijďte na skleničku

Je to jeden z nejpříjemnějších okamžiků, vychutnat si sklenku dobrého vína u dobrého jídla a mezi dobrými přáteli. Rádi vám tento zážitek připravíme v našem sklípku mezi vinohrady. Čekat vás bude řízená degustace, při které si o víně popovídáme. Pokračovat pak můžeme u zážitkového sezónního menu, snoubeného s víny podle vašeho výběru či našeho doporučení.
Zobrazit více

Provozovatel

Thaya vinařství, spol. s r.o.

Pod Skálou 106
Sklepní ulice č. 45
669 02 Hnanice
Tel.:
+420 725 527 406
Email:
info@vinarstvitha...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.vinar...
GPS:
48,799179 15,984687
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí