!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Chardonnay barrique Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky
Chardonnay barrique Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky
"> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Chardonnay barrique Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky

  • Vydáno29. listopadu 2021
Ve dnech 24. a 25. listopadu 2021 proběhlo ve valtickém Centru Excelence finálové hodnocení nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Absolutním šampionem Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2022 se stalo víno Chardonnay barrique, EGO No. 79, 2019, výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.
vínoV tomto posledním kole hodnocení posuzovaly odborné komise 400 finalistů, kteří vzešli z hodnocení předchozích kol. Vítězné víno se tak tříkolovým systémem hodnocení propracovalo k titulu absolutního šampiona v konkurenci 2402 vín, a stalo se tak po právu nejlepším vínem České republiky pro rok 2022.

Vítězné Chardonnay pochází z vinařské oblasti Morava, slovácké Podoblasti, vinařské obce Vracov a viniční trati Klínky. Víno Zámeckého vinařství Bzenec má nádhernou zlatožlutou barvu se zelenými odlesky. Vůně je plná žlutého ovoce, medu, rozinek a podpořená vanilkou. V chuti je zejména kulaté, krásně hebké a široké s tóny vanilky a jemně praženého oříšku.
 

Salon vín se otevře začátkem února

salon vínTrať Klínky přinesla vinařství Šampiona Salonu vín ČR už popáté. Metoda barrrique spočívá ve zrání vína v sudu z francouzského nebo amerického dubu. Dřevo zrajícímu vínu předává svoji chuť a sud o obsahu 225 litrů se může použít pouze třikrát.

Na přelom ledna a února 2022 proběhne vyhlášení, a dá-li situace, také slavnostní předání diplomů vítězům jednotlivých kategorií, nejlepší kolekci ročníku a medailistům. Na vyhlášení výsledků pak přímo naváže otevření nového ročníku degustační expozice Salonu vín 2022. Všechna oceněná vína tak bude možné po celý příští rok ve valtickém Salonu vín ochutnat.
Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.