Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídky Valtického podzemí

Prohlídky Valtického podzemí

Zážitky
V příjemném a historizujícím prostředí mají spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína. Valtické podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 900 m.
Valtické podzemí je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů postupně odhalovat veřejnosti. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů.   Zdejší labyrint vzájemně propojených historických sklepů a chodeb pochází totiž už z dob 13. století, kdy za tehdejšími hradbami Valtic žil řád mnichů Minoritů a později Františkánů. Právě oni se zasloužili o jeden z prvních rozkvětů zdejšího věhlasného vinařství, na který později navázal slavný rod Lichtenštejnů.   

Valtické podzemí je otevřeno celoročně. Na své si přijdou všichni milovníci dobrého vína a tajemné minulosti i v klidnějších obdobích roku. Pokud jste se nestihli do Valtic na otevření Valtického Podzemí podívat, máte možnost kdykoliv v průběhu roku nebo na vyhlášených víkendových akcích či dlouhodobých akcích jako je Dýňobraní Valtické podzemí nebo burčáky...

V hloubce až 11 metrů Valtické podzemí ukrývá jedinečné prostředí pro ideální úschovu a nazrávání těch nejlepších partií vín. Každý milovník vína zde má možnost vlastnit archivní kóji, tedy svůj kousek vinného sklepa a mít v něm svoji chloubu schovanou a později se s ní podělit kdykoliv se svými přáteli.

V příjemném a historizujícím prostředí mají také spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína inspirovaná význačnými památkami Lednicko – valtického areálu jako je minaret v Lednici a Kolonáda Valtice.
 

Valtické Podzemí nabízí:

  • prodej vín přímo z vinařství
  • řízené degustace několika typů (ochutnávkové programy) s výkladem pro jednotlivce i pro skupiny, celková kapacita 150 osob najednou.
  • posezení ve sklepě s jedinečnými místními kulinářskými specialitami, prodej vína ze sklepa, dárková balení vín a upomínkové předměty s vinařskou tématikou.
  • uspořádání rodinných i firemních akcí na klíč, degustátorská školení, eno-gastronomické programy na téma snoubení vín a pokrmů.
  • možnost pronájmu Valtického podzemí nebo jeho částí, pronájem archivních boxů na víno, pořádání sezónních akcí – Dýňobraní Valtické Podzemí, burčáky, vinobraní.
  • možnost zajištění ubytování v blízkém okolí.
  • možnost řízených degustací s programem ve vašich prostorech.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep Hradební Valtice

Vinný sklep Hradební Valtice

Valtice, Jižní Morava
Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Valtice, Jižní Morava
Křížový sklep Valtice

Křížový sklep Valtice

Valtice, Jižní Morava