Úvod > Co chcete dělat? > Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů
Zážitky

Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů

V příjemném a historizujícím prostředí mají spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína. Valtické Podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 900 metrů.
Valtické Podzemí je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů postupně odhalovat veřejnosti. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů. Zdejší labyrint vzájemně propojených historických sklepů a chodeb pochází totiž už z dob 13. století, kdy za tehdejšími hradbami Valtic žil řád mnichů Minoritů a později Františkánů. Právě oni se zasloužili o jeden z prvních rozkvětů zdejšího věhlasného vinařství, na který později navázal slavný rod Lichtenštejnů.   

Valtické Podzemí je otevřeno celoročně. Na své si přijdou všichni milovníci dobrého vína a tajemné minulosti kdykoliv v průběhu roku nebo na vyhlášených víkendových akcích či dlouhodobých akcích jako je Dýňobraní, Vinobraní, akce spojené s patronem vinařů Svatým Martinem..V hloubce až 11 metrů Valtické Podzemí ukrývá jedinečné prostředí pro ideální úschovu a nazrávání těch nejlepších partií vín. Každý milovník vína zde má možnost vlastnit archivní kóji, tedy svůj kousek vinného sklepa.

V příjemném a historizujícím prostředí mají také spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína s původem Lednicko – valtického areálu.
 

Valtické Podzemí nabízí:

  • prodej vín přímo z vinařství ANNOVINO.
  • řízené degustace několika typů (ochutnávkové programy) s výkladem pro jednotlivce i pro skupiny, celková kapacita 150 osob najednou.
  • posezení ve sklepě s jedinečnými místními kulinářskými specialitami, dárková balení vín a upomínkové předměty s vinařskou tématikou.
  • uspořádání rodinných i firemních akcí na klíč, degustátorská školení, eno-gastronomické programy na téma snoubení vín a pokrmů.
  • možnost pronájmu Valtického Podzemí nebo jeho částí, pronájem archivních boxů na víno, pořádání sezónních akcí. 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep Hradební Valtice

Vinný sklep Hradební Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Křížový sklep Valtice

Křížový sklep Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj