!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Valtické Podzemí – prohlídky unikátního labyrintu historických vinných sklepů
Zážitky

Valtické Podzemí – prohlídky unikátního labyrintu historických vinných sklepů

V příjemném a historizujícím prostředí mají spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína. Valtické Podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 900 metrů. Je také držitelem titulu Champion TOP Vinařský cíl.
Valtické Podzemí je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů postupně odhalovat veřejnosti. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů. Zdejší labyrint vzájemně propojených historických sklepů a chodeb pochází totiž už z dob 13. století, kdy za tehdejšími hradbami Valtic žil řád mnichů Minoritů a později Františkánů. Právě oni se zasloužili o jeden z prvních rozkvětů zdejšího věhlasného vinařství, na který později navázal slavný rod Lichtenštejnů.   

Valtické Podzemí je otevřeno celoročně. Na své si přijdou všichni milovníci dobrého vína a tajemné minulosti kdykoliv v průběhu roku nebo na vyhlášených víkendových akcích či dlouhodobých akcích jako je Dýňobraní, Vinobraní, akce spojené s patronem vinařů Svatým Martinem...

V hloubce až 11 metrů Valtické Podzemí ukrývá jedinečné prostředí pro ideální úschovu a nazrávání těch nejlepších partií vín. Každý milovník vína zde má možnost vlastnit archivní kóji, tedy svůj kousek vinného sklepa.
V příjemném a historizujícím prostředí mají také spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína s původem Lednicko – valtického areálu.
 

Valtické Podzemí nabízí:

  • prodej vín přímo z vinařství ANNOVINO
  • řízené degustace několika typů (ochutnávkové programy) s výkladem pro jednotlivce i pro skupiny, celková kapacita 150 osob najednou.
  • posezení ve sklepě s jedinečnými místními kulinářskými specialitami, prodej vína ze sklepa, dárková balení vín a upomínkové předměty s vinařskou tématikou.
  • uspořádání rodinných i firemních akcí na klíč, degustátorská školení, eno-gastronomické programy na téma snoubení vín a pokrmů.
  • možnost pronájmu Valtického Podzemí nebo jeho částí, pronájem archivních boxů na víno, pořádání sezónních akcí – Dýňobraní Valtického Podzemí, burčáky, vinobraní
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep Hradební Valtice

Vinný sklep Hradební Valtice

Valtice, Jižní Morava
Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Valtice, Jižní Morava
Křížový sklep Valtice

Křížový sklep Valtice

Valtice, Jižní Morava