!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Mikrosvín Mikulov
Vinařství Mikrosvín Mikulov
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Gurmánská turistika

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov se řadí k prestižním butikovým vinařstvím, jehož největším pokladem jsou viniční tratě v těch nejšpičkovějších lokalitách mikulovské podoblasti. Naše prestižní vína můžete ochutnat v naší nově zrekonstruované degustační místnosti v Dolních Dunajovicích.
Filozofie pěstování révy vinné je založená na malém zatížení keřů, šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů. Půdy, kde se nachází vinohrady vinařství Mikrosvín Mikulov jsou s vyšším obsahem vápníku s vyšší skeletovitostí a to dodává těmto vínům jedinečnost a výrazně odlišný charakter pálavského terroir. Opravdu výjimečné polohy můžete hledat v obci Perná, kde se  na špičkových vinicích pěstují nejdůležitější „pálavské“ odrůdy. Veškerý hroznový materiál je ve vhodný čas šetrně sbírán a dopravován do sklepů k dalšímu zpracování. Je nutné v dnešní době podotknout, že nejlepší hrozny jsou sklízeny ručně! Další vinice tohoto vinařství se nachází v katastrech obcí Dobré Pole, Březí, Dolní Dunajovice a Mikulov.

Vinařství Mikrosvín Mikulov otevřelo degustační místnost v Dolních Dunajovicích. Ochutnáte zde 20 druhů vín, posedíte v příjemné chládku, s překrásným výhledem na Pálavu. Sklep je od května do října otevřen denně od pondělí do pátku.

V degustační místnosti je pro vás připraven:
  • Široký sortiment predikátních vín
  • Řízené degustace
  • Firemní večírky a rodinné oslavy “na klíč”
  • Zajímavé akce a soutěže spojené vínem
  • Domácí limonády z našich bylinek
  • Domácí záviny sladké či slané dle denní nabídky
  • Paniny tousty
  • Delikátní paštiky z Bezchlebovi rodinné konzervárny
Samozřejmostí je také výborná káva, kterou si můžete vychutnat například na našem venkovním posezení s dechberoucím výhledem na reliéf Pálavy. Pro vaše ratolesti máme připraveny omalovánky. Neváhejte a přijeďte nasát klid a pohodu Pálavského kraje.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 10. 2019
8.5.
9.5.
10. přehlídka otevřených sklepů

10. přehlídka otevřených sklepů

Dolní Dunajovice, Jižní Morava
18.9.
Dunajovické vinobraní

Dunajovické vinobraní

Dolní Dunajovice, Jižní Morava
3.12.
Mikulášský košt mladých vín z Dolních Dunajovic

Mikulášský košt mladých vín z Dolních Dunajovic

Dolní Dunajovice, Jižní Morava
4.4.
Místní výstava vín

Místní výstava vín

Dolní Dunajovice, Jižní Morava