Úvod > Aktuality > Zavítejte do Salonu vín ochutnat nejlepší vína Moravy a Čech
Zavítejte do Salonu vín ochutnat nejlepší vína Moravy a Čech
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Zavítejte do Salonu vín ochutnat nejlepší vína Moravy a Čech

  • Vydáno7. března 2020
Od 6. února je v historickém sklepení valtického zámku milovníkům vína otevřena degustační expozice Salonu vín 2020. V té se pro letošní rok představí 100 nejlepších moravských a českých vín, která z 2 400 hodnocených vín dostalo zlatou medaili. Degustovat je tu bude možné až do prosince.
VínoSalon vín České republiky České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2020. Díky rovnosti bodů při finálovém hodnocení se však prestižním titulem může pochlubit celkem 100 vín, která uspěla v konkurenci 2400 vín. Tato vína jsou po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

bílé vínoVína přihlášená do Salonu vín musí nejprve projít systémem nominačních oblastních soutěží a teprve na základně nominace může přihlásit vinař své víno k hodnocení ve finální soutěži – Salon vín ČR – národní soutěži vín ČR. Zařazena mohou být jen vína vyrobená z hroznů vypěstovaných v České republice.

V kategorii bílých suchých a polosuchých vín porota ocenila Rulandské bílé, pozdní sběr, 2017, č. šarže 7116, Zámecké vinařství Bzenec. V kategorii bílých polosladkých vín porota nejvýše ohodnotila Rulandské šedé, výběr z hroznů, 2017, č. šarže 7371, Znovín Znojmo, a.s. Jako nejlepší v kategorii bílých sladkých vín porota ocenila Chardonnay, výběr z hroznů, 2017, č. šarže NV265, Nové vinařství, a.s. V kategorii růžových vín a klaretů uspěla Frankovka rosé, pozdní sběr, 2018, č. šarže 76/18, Víno Rakvice s.r.o.
 

Ochutnejte nejlepší vína ČR

Naše nejlepší vína jsou prezentována v prostorách zrekonstruovaného podzemí státního zámku ve Valticích a slouží nejen k prohlížení a poučení, ale především k ochutnávání. Vítězná vína zde bude možné po celý rok porovnávat ve volných nebo profesionálním sommelierem řízených degustacích. Samozřejmostí je i možnost vybraná vína nakoupit.

Součástí Salonu vín ČR je také naučná expozice věnovaná vinařství a prodejna dárkových předmětů, vinařské literatury, degustátorských skleniček či sommelierských potřeb. Salon vín patří mezi ty nejlepší turistické cíle v České republice, které mají spojitost s vínem a vinařstvím. Ne nadarmo je také držitelem titulu TOP vinařský cíl a každoročně některý z jeho degustačních programů absolvuje téměř 25 000 návštěvníků.
Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Nové vinařství Drnholec

Nové vinařství Drnholec

V Novém Vinařství se všechno dělá inovativně, lépe a jinak. Patří od roku 2005 k nejprogresivnějším vinařstvím v České republice, a to především díky modernímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína. Obhospodařuje 102 ha vinic a vyrábí pouze jakostní vína z vyzrálých až přezrálých hroznů.

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec

Po celou historii jsme pevnou součástí zámeckého areálu ve městě Bzenec, ve východním cípu Jihomoravského kraje. Citlivě, s důrazem na efektivitu a ekologii, obhospodařujeme 540 hektarů vinic ve vinařských podoblastech slovácké, mikulovské a znojemské.

Poklady našich vinohradů v Rakvicích

Poklady našich vinohradů v Rakvicích

Kvalitní jakostní a přívlastková vína s nezaměnitelným charakterem ve vinotéce vinařství Víno Rakvice.