Úvod > Aktuality > Nejlepší Chardonnay na světě je opět z Moravy!
Nejlepší Chardonnay na světě je opět z Moravy!
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Nejlepší Chardonnay na světě je opět z Moravy!

  • Vydáno22. března 2022
Na prestižní mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde uspělo již potřetí Chardonnay z rodinného vinařství Josef Valihrach z Krumvíře. Letošní 29. ročník, který se konal v Burgundsku 9. až 11. března 2022, tak zase poukázal na špičkovou světovou úroveň moravských vín.
chardonneyZlatou medaili, ale hlavně první místo vyhlašovaného žebříčku TOP 10 získalo Chardonnay 2016, sladké, vinařská trať Nivy, obec Krumvíř z rodinného vinařství Josef Valihrach. Vinařství patří v posledních letech k vůbec nejoceňovanějším na této soutěži. Nejvyšší ocenění obdrželo již v roce 2014 2020 a letos v roce 2022 tak završilo pomyslný hattrick. Během posledních let si z této kolébky Chardonnay postupně přivezli všechna umístění v první pětici. Letos přidali k celkovému vítězství ještě stříbrnou medaili.

vinařství valihrachVinař Josef Valihrach patří v posledních letech k vůbec nejoceňovanějším vinařům na této soutěži. Rodinná firma vznikla jako jedna z prvních hned po roce 1989 a obhospodařuje nyní asi 15 hektarů vinic. Vinařství patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti, která umožňuje svými podmínkami pěstování široké škály odrůd. Výroba vinařství Valihrach je zaměřena především na kvalitní přívlastková vína a vína archivní. V menší míře vyrábí i vína barikovaná a ledová.

Chardonnay du Monde je nejstarší vinařskou soutěží vyhrazenou vínům jedné odrůdy. Letošní 29. ročník se konal 9. až 11. března 2022 v Château des Ravatys v Saint-Lager v Burgundsku ve Francii. Celkem 200 porotců hodnotilo 546 vín z 32 zemí světa a bylo uděleno 178 medailí – 56 zlatých a 122 stříbrných.
Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vychutnejte si skvělá vína z produkce vinařství Valihrach, která získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jsou to například zlaté medaile ze světových soutěží ve Francii a v Bruselu.