Úvod > Co chcete dělat? > Zámecké vinařství Bzenec
Gurmánská turistika

Zámecké vinařství Bzenec

Po celou historii jsme pevnou součástí zámeckého areálu ve městě Bzenec, ve východním cípu Jihomoravského kraje. Citlivě, s důrazem na efektivitu a ekologii, obhospodařujeme 540 hektarů vinic ve vinařských podoblastech slovácké, mikulovské a znojemské.
V odrůdové skladbě našeho vinařství nechybí Chardonnay, Veltlínské zelené, Muškát moravský či Sauvignon, ale klíčovými a strategickými odrůdami jsou Rulandské bílé, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský. Ostatně právě vinice jako Klínky, s odrůdami Rulandské bílé, Ryzlink rýnský nebo Chardonnay se nesmazatelně zapsaly do novodobé historie moravského vinařství. Jsme totiž osminásobným vítězem Salonu vín ČR a naše vína bodují v dalších mnoha jiných mezinárodních a tuzemských soutěžích.

V nabídce naleznete jakostní vína, přívlastková, naše tradiční sekty, dárkové sady vín nebo Vám načepujeme sudové víno dle aktuální nabídky. Dále v naší prodejně zakoupíte delikatesy nejen k vínu, např. slané preclíky, brynzové sušenky, paštiky, vinné mošty či hroznové želé.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecké sklepy v Bzenci

Zámecké sklepy v Bzenci

Bzenec, Jihomoravský kraj
Vinný bar Široko Daleko

Vinný bar Široko Daleko

Bzenec, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek ve Vracově

Vinný sklípek ve Vracově

Vracov, Jihomoravský kraj