!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku
Gurmánská turistika

Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.
Renovací vinařského provozu a následným zahájením výroby pokračuje Zámecké vinařství Bzenec ve více než stopadesátileté tradici vinařství ve Bzenci. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů a v nejúrodnějších polohách, na kterých jsou vysázeny odrůdy vhodné pro pěstování v dané lokalitě.
 
Vlastní vinice umožňují vytvářet kvalitu vína již ve vinicích, což je prvotní známkou kvalit vín tohoto vinařství. Moderní technologie výroby a zkušení technologové pak dávají vínům výslednou podobu, která je nezaměnitelná a má svoji standardně vysokou kvalitu. Tu potvrzují i významná ocenění z mezinárodních a tuzemských soutěží jako jsou Vinitaly, Le Mondial de Rosé, Vinalies Internationales Paris, Decanter, AWC Wiena a další. Významným oceněním je i každoroční umístění v Salonu vín ČR. V roce 2012 se mezi 100 nejlepších vín ČR dostalo celkem 10 vín Zámeckého vinařství Bzenec. Ocenění získávají nejen kolekce vín Ego, ale i Herbarium Moravicum a Seneca.
 
V naší degustační místnosti se můžete se Zámeckým vinařstvím Bzenec seznámit prostřednictvím vín, které jsou seřazena do několika kategorií dle typu vín, jejich charakteru, či původu. Vybírat můžete až z 5 degustačních programů. Kapacita degustační místnosti je 40 osob.
 
Mezi další zajímavosti tohoto vinařství zajisté patří i možnost navštívit zrekonstruované sklepy. Návštěvníci si mohou prohlédnout jak moderní výrobní prostory, tak i historické zámecké sklepy.
Zobrazit více

Provozovatel

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecká 1508
696 81 Bzenec
Tel.:
+420 518 384 123
Email:
info@zameckevinar...
WWW:
www.zameckevinars...
GPS:
48,975149 17,262684
 
Region:
Jižní Morava
Oblast:
Slovácko (JM)
Město:
Bzenec
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 
27.11.
28.11.
Radujme se, veselme se ve Strážnici – zrušeno

Radujme se, veselme se ve Strážnici – zrušeno

Strážnice, Jižní Morava
28.11.
Adventní tvoření

Adventní tvoření

Kyjov, Jižní Morava
5.11.
6.12.
Návrat idiota IV.

Návrat idiota IV.

Kyjov, Jižní Morava
30.11.
Snow Film Fest 2021 v Kyjově

Snow Film Fest 2021 v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava