Úvod > Co chcete dělat? > Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku
Gurmánská turistika

Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.
Renovací vinařského provozu a následným zahájením výroby pokračuje Zámecké vinařství Bzenec ve více než stopadesátileté tradici vinařství ve Bzenci. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů a v nejúrodnějších polohách, na kterých jsou vysázeny odrůdy vhodné pro pěstování v dané lokalitě.
 
Vlastní vinice umožňují vytvářet kvalitu vína již ve vinicích, což je prvotní známkou kvalit vín tohoto vinařství. Moderní technologie výroby a zkušení technologové pak dávají vínům výslednou podobu, která je nezaměnitelná a má svoji standardně vysokou kvalitu. Tu potvrzují i významná ocenění z mezinárodních a tuzemských soutěží jako jsou Vinitaly, Le Mondial de Rosé, Vinalies Internationales Paris, Decanter, AWC Wiena a další. Významným oceněním je i každoroční umístění v Salonu vín ČR. V roce 2012 se mezi 100 nejlepších vín ČR dostalo celkem 10 vín Zámeckého vinařství Bzenec. Ocenění získávají nejen kolekce vín Ego, ale i Herbarium Moravicum a Seneca.
 
V naší degustační místnosti se můžete se Zámeckým vinařstvím Bzenec seznámit prostřednictvím vín, které jsou seřazena do několika kategorií dle typu vín, jejich charakteru, či původu. Vybírat můžete až z 5 degustačních programů. Kapacita degustační místnosti je 40 osob.
 
Mezi další zajímavosti tohoto vinařství zajisté patří i možnost navštívit zrekonstruované sklepy. Návštěvníci si mohou prohlédnout jak moderní výrobní prostory, tak i historické zámecké sklepy.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021