Úvod > Co chcete dělat? > Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Gurmánská turistika
Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.
Renovací vinařského provozu a následným zahájením výroby pokračuje Zámecké vinařství Bzenec ve více než stopadesátileté tradici vinařství ve Bzenci. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů a v nejúrodnějších polohách, na kterých jsou vysázeny odrůdy vhodné pro pěstování v dané lokalitě.
 
Vlastní vinice umožňují vytvářet kvalitu vína již ve vinicích, což je prvotní známkou kvalit vín tohoto vinařství. Moderní technologie výroby a zkušení technologové pak dávají vínům výslednou podobu, která je nezaměnitelná a má svoji standardně vysokou kvalitu. Tu potvrzují i významná ocenění z mezinárodních a tuzemských soutěží jako jsou Vinitaly, Le Mondial de Rosé, Vinalies Internationales Paris, Decanter, AWC Wiena a další. Významným oceněním je i každoroční umístění v Salonu vín ČR. V roce 2012 se mezi 100 nejlepších vín ČR dostalo celkem 10 vín Zámeckého vinařství Bzenec. Ocenění získávají nejen kolekce vín Ego, ale i Herbarium Moravicum a Seneca.
 
V naší degustační místnosti se můžete se Zámeckým vinařstvím Bzenec seznámit prostřednictvím vín, které jsou seřazena do několika kategorií dle typu vín, jejich charakteru, či původu. Vybírat můžete až z 5 degustačních programů. Kapacita degustační místnosti je 40 osob.
 
Mezi další zajímavosti tohoto vinařství zajisté patří i možnost navštívit zrekonstruované sklepy. Návštěvníci si mohou prohlédnout jak moderní výrobní prostory, tak i historické zámecké sklepy.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 10. 2019
19.10.
20.10.
České dějiny ve Veselí nad Moravou

České dějiny ve Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou, Jižní Morava
15.8.
10.11.
Josef Klvaňa

Josef Klvaňa

Kyjov, Jižní Morava
12.8.
15.8.
Slovácký rok v Kyjově 2021

Slovácký rok v Kyjově 2021

Kyjov, Jižní Morava