Úvod > Aktuality > Víkend otevřených zahrad pod Pražským hradem odhalí jejich tajemství
Zahrady pod Pražským hradem
"> Zahrady pod Pražským hradem "> Víkend otevrených zahrad otevírá bežne neprístupné prostory "> Komentované prohlídky se budou konat vždy v 15 a v 17 hod
Příroda

Víkend otevřených zahrad pod Pražským hradem odhalí jejich tajemství

  • Vydáno12. června 2015
Víkend otevřených zahrad již po šesté v Zahradách pod Pražským hradem! Opět se otevřou některá dvířka ukrytá v terasách Zahrad pod Pražským hradem a vy tam budete mít možnost nahlédnout.

Zahrady pod Pražským hrademV rámci VI. ročníku celostátní akce Víkend otevřených zahrad je Zahradách pod Pražským hradem připraven víkendový program.

Myšlenka Víkendu otevřených zahrad vznikla v Londýně v roce 1998. Hlavním záměrem bylo otevřít pro veřejnost zahrady, které jinak jsou permanentně uzavřeny. Později tato myšlenka přešla i do jiných evropských států a rozšířila se také na zahrady veřejně přístupné. Ty v tento víkend otevřou prostory, které návštěvník běžně nemá možnost spatřit a nebo připraví zajímavé doprovodné programy jako jsou komentované prohlídky, speciální přednášky, workshopy, hry a dílničky pro děti apod.

V Zahradách pod Pražských hradem proběhnou komentované prohlídky v sobotu 13.6. 2015 začátek: 13:00 a 14:00 hod

Nebude chybět ani možnost občerstvení, a to jak pod rozložitými korunami vzrostlých katalp, tak i s krásnými výhledy na červnovou Prahu.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova některých zahrad.