!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Víkend otevřených zahrad 2021
Víkend otevřených zahrad 2021
"> "> "> "> ">
12.6.
13.6.
+ Přidat foto
Společenské akce

Víkend otevřených zahrad 2021

Kdy 12. červen 2021 – 13. červen 2021
Víkend otevřených zahrad je událostí, kdy se lidem otevírá možnost nahlédnout do běžně nepřístupných zahrad, ale také poznat své oblíbené parky novým způsobem.

Veřejnost se při této příležitosti může seznámit s přístupem odborníků v otázkách zeleně a získat tak nový pohled na její funkci a význam v životě. Během Víkendu otevřených zahrad pořádá řada parků a zahrad bohatý doprovodný program zahrnující komentované prohlídky, aktivity pro děti, koncerty atd.

Myšlenka Víkendu otevřených zahrad vznikla v Londýně v roce 1998. Cílem události bylo poskytnout veřejnosti příležitost alespoň jednou v roce navštívit jinak uzavřené zahrady a dvorky Londýna. Nápad se shledal s nadšením a po několika ročnících uspořádaných v Británii se pomalu a jistě začal šířit i do dalších evropských měst.

Ovšem v každé zemi se průběh akce mírně liší. V sousedních zemích - Rakousku a Německu se Víkendu účastní velké množství soukromých zahrad. Stává se, že se k účasti přihlásí skoro celá vesnice. Podobně se to odehrává i v Amsterdamu, kde jsou otevřeny soukromé zahrady podél vodních kanálů. V Irsku a na Slovensku naopak sázejí více na veřejně přístupné parky, ve kterých je však připraven zajímavý doprovodný program.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 12. 2020