Úvod > Aktuality > Hospody a hospůdky CzechSpecials: kam v Praze za dobrým jídlem a pivem?
Gurmánská turistika

Hospody a hospůdky CzechSpecials: kam v Praze za dobrým jídlem a pivem?

  • Vydáno22. června 2022
My, Češi pivo milujeme a jsme na něj právem hrdí. Kam, ale vyrazit na jedno pěkně orosené v hlavním městě? I zde se pivo nejlépe pije hlavně v tradičních hospůdkách, ale v poslední době vzniklo i mnoho moderních pivnic, kam směřují hlavně mladší hosté. K dobrému pivu neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Kam si tedy na pivo a vynikající jídlo třeba v Praze zajít? Vodítkem pro vás může být modré logo na dveřích certifikovaných restaurací Czech Specials.

Tradiční hospůdky, kde se čepuje plzeňské

Kdo ctí tradice a láká ho historie, měl by určitě navštívit proslavenou pražskou restauraci U Pinkasů, která jako vůbec první restaurace začala roku 1843 čepovat proslavené plzeňské pivo. Na jídelním lístku najdete tradiční české speciality i malé chuťovky k pivu. Certifikovaná restaurace U Pinkasů, kterou najdete několik kroků od Václavského náměstí, se pyšní i překrásnou vnitřní zahrádkou, kde na vás dýchne historie Prahy. Kdo zavítá do pražských Dejvic a dostane chuť na dobré jídlo a pivo nesmí minout certifikovanou restauraci Kulaťák. Na čepu je Pilsner Urquell a k němu doporučujeme například pečené vepřové koleno nebo vepřová žebírka na černém pivu, ale vybere si zde každý.
 

Moderní hospody a stylové podniky

něco k pivuČeská gastronomie se samozřejmě vyvíjí a mění se i české pivnice. Moderní interiér i zajímavou českou kuchyni najdete například na Vinohradech v restauraci Ossegg. Pro začátek si můžete dát k pivu domácí paštiku nebo domácí huspeninu, čeká na vás i konfitované kachní stehno nebo guláš z vepřových líček. Nesmíme zapomenout ani na vynikající speciální nefiltrovaná a nepasterizovaná piva vařená přímo ve vlastním minipivovaru v restauraci.

restaurceZajímavý designový interiér, výběr plzeňských piv na čepu a moderní českou kuchyni najdete na Žižkově. Certifikovaná restaurace Sou100 vás naladí třeba domácí škvarkovou pomazánkou s trhaným kváskovým chlebem nebo paštikou z kachních jater s omáčkou z černého rybízu. Další ze zajímavých pivovarských restaurací nové generace, je určitě Malešický mikropivovar na Praze 10. Kromě speciálních vlastních piv tohoto mikropivovaru zde čepují i speciály různých regionálních značek. Ochutnat můžete například proslavené buřty na černém pivu nebo vynikající svíčkovou na smetaně.
Malešický mikropivovar

Malešický mikropivovar

Pivovarská restaurace s letní zahrádkou a s odděleným salónkem až pro 50 osob, oblíbeným pro pořádání soukromých či firemních večírků. 10 rotujících výčepních kohoutů, výběrová pivotéka s lahvovými pivy z celého světa. Domácí kuchyně včetně každodenního poledního menu.

Ossegg Praha

Ossegg Praha

Pražské Vinohrady mají svůj vlastní pivovar. Tak by mohl znít titulek některého z večerníků. A skutečně, kousek od Vinohradského divadla najdou hosté restauraci s pivovarem Ossegg.

Restaurace U Pinkasů na pražském Novém Městě

Restaurace U Pinkasů na pražském Novém Městě

Proslulá česká restaurace s dlouholetou tradicí se nachází jen kousek od Václavského náměstí. Pochutnat si zde můžete na specialitách tradiční české kuchyně, Plzeňském Prazdroji přímo z tanku a jistě oceníte i neopakovatelnou zdejší atmosféru.

Restaurace Kulaťák

Restaurace Kulaťák

Pilsner Urquell Original Restaurant reprezentuje nejprestižnější gastronomickou síť Plzeňského Prazdroje a jako první v Praze 6 patří již několik let k lídrům celého řetezce i k nejlepším v hodnocení Euro – Top restaurace ČR.

Sou100 Žižkov

Sou100 Žižkov

Samotné slovo „sousto“ evokuje v každém člověku kousek něčeho dobrého. Je to sousto výtečného jídla. Restauraci jsme otevřeli v roce 2018, tedy v roce 100. výročí založení republiky. Není to náhoda, na toto výročí navazujeme úctou k tradici a zároveň otevíráme současnou éru s moderní kuchyní.

Další aktuality

Užijte si předvánoční plavby lodí po Vltavě

Téměř hodinová okružní plavba, občerstvení v ceně a hlavně únik z předvánočního shonu. To jsou hlavní lákadla projížďky na Vltavě v adventním čase, které pro vás nachystaly Pražské Benátky. Plavba probíhá na patentních celodřevěných lodích typu Vodouch, které jsou postaveny v duchu nejlepší tradice 19. století. Vyhlídkové plavby jsou v prosinci Na lodích je vždy teplo a není nutné se obávat větru, deště či zimy.
Praha | Zážitky

Stříbrné vánoční dny začaly v Letňanech

Od 7. do 10. prosince 2023 se rozzáří letňanské výstaviště PVA EXPO Praha světlem vánočních stromků, rozezní se vánoční koledy a stovky vystavovatelů přinesou na 10 000 tipů na vánoční dárky. Stříbrné vánoční dny patří již tradičně k adventnímu období a letos vám opět nabídnou možnost, jak si v klidu užít předvánoční atmosféru, pohodlně nakoupit vše potřebné na jednom místě a naladit se na vánoční vlnu.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Michael Rittstein – Nohy na stole, Vánoční jarmark na náměstí v Mnichově Hradišti 2023, Novoměstský advent 2023. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Jak si užít Silvestr v Praze?

Zůstáváte na Silvestra v Praze? V našich tipech najdete řadu inspirací na silvestrovské akce v metropoli. Nabídek, co v hlavním městě podniknout je více než dost – Kudy z nudy vám přináší přehled tipů z různých soudků, stačí si jen vybrat: zábavné odpoledne s dětmi, zážitky pro milovníky romantických výhledů nebo slavit můžete přijít i do divadel a hudebních klubů. Letošní Silvestr si prostě vychutnáte!
Praha | Zážitky

Na Karlově mostě potkáte během adventu lampáře

V předvánočním čase, od 3. do 23. prosince 2023, máte jedinečnou možnost potkat na Karlově mostě lampáře v historickém obleku, který rozsvěcí plynové osvětlení pomocí dlouhé tyče. Se svou prací začíná lampář současně s rozsvícením veřejného osvětlení – tj. asi v 16:05 až 16:15, podle toho, jak se zkracuje den.
Praha | Zážitky

V Praze začíná Game Developers Session Prague, lze se setkat s tvůrcem hry Tetris

Game Developers Session Prague, jedna z největších akcí pro milovníky her a herních technologií, přiláká do Prahy zvučná jména z oboru. Koná se od pátku do soboty 8. až 9. prosince 2023 v Kongresovém Centru u stanice metra C – Vyšehrad. Na akci dorazí i Alexej Pažitnov, tvůrce legendární počítačové hry Tetris, který se ukáže svým fandům ve střední Evropě vůbec poprvé.
Praha | Zážitky

Znáte pražské pasáže? Představíme vám ty nejznámější kolem Václavského náměstí

Traduje se, že výraz pasáž poprvé použil Jan Neruda, když v novinách popisoval dojmy z Paříže. Bylo mu šestadvacet, právě se vrátil z cest a zářící chodby pařížských pasáží jej patřičně oslnily. Čeština už dávno slovo pocházející z francouzského výrazu passage, průchod, zařadila do spisovného jazyka. Schválně, jak dobře znáte pražské pasáže?
Praha | Památky

Využijte možnost navštívit Retro muzeum Praha ještě v Kotvě

Retro muzeum Praha, nyní umístěné ve 4. patře obchodního domu Kotva, se bude v lednu 2024 stěhovat do zatím nezveřejněných nových prostor. Využijte do 14. ledna 2024 příležitost navštívit expozici v jedinečné brutalistní stavbě obchodního domu, který dodává výstavě unikátnost doby. V adventním čase navíc vzpomínky na 70. a 80. léta zpestřuje dobová vánoční dekorace. Pamatujete si ještě, co jste si tehdy přáli nalézt pod stromečkem?
Praha | Kultura