Úvod > Aktuality > Adrenalinové, bláznivé, bruslařské i hravé adventní tipy pro mladé

Adrenalinové, bláznivé, bruslařské i hravé adventní tipy pro mladé

Vydáno 3. prosince 2018 Životní styl
Adventní doba nemusí být nuda: vyzkoušejte adrenalin ve větrném tunelu pro indoor skydiving, zahrajte si detektivní pátrací hru, svezte se na bobovce, užijte si vánoční trhy na bruslích anebo se vydejte tam, kde k betlémům a zářícím stánkům nabízejí ještě něco navíc.
Netradiční, adrenalinový a přesto bezpečný zážitek nabízí Hurricane Factory, která sídlí mezi obchodním centrem a Ice Arenou v Letňanech. Co se tu dá vyzkoušet? Hlavně létání ve větrném tunelu nebo pocit volného pádu, vesměs v bezpečí větrného tunelu a pod dozorem profesionálů. Moc toho nepotřebujete, stačí jen zdraví a věk od pěti do sta let!
 

Boby, hry a šifry

Je pro vás létání v hurikánu přece jen trochu za čárou? Tak se vydejte na některou z celoročně otevřených bobových drah. Kromě těch v horských střediscích jich pár najdete i na snadno dostupných místech ve městech, namátkou bobovku na pražském Proseku, bobovku v Mariánském údolíBrně anebo dvě bobové dráhy, které jsou jen kousek od Olomouce: v Hrubé Vodě a v Hlubočkách. Skvěle se zabavíte také při nejrůznějších hrách – můžete vyzkoušet třeba střílečky, logické i zábavné hříčky, adventury či únikové místnosti ve virtuální realitě, zahrát si detektivní hru paní Kolombové. A pokud vás tento typ her baví, vyzkoušet můžete i pátrací hru plnou šifer na brněnském Špilberku, která vás protáhne parkem kolem hradu.
 

Kolotoč, brusle nebo dobová fotografie?

Většina náměstí se plně ponořila do atmosféry Vánoc, ale i na rozzářených trzích se s trochou snahy dá najít něco, co vás bude bavit. Například netradiční součástí adventních trhů v Brně na Moravském náměstí je ruské kolo, zatímco už tradiční jsou různě velká kluziště. Čekají na vás například na Ovocném trhu a Na FrantiškuPraze, na Vánočních trzích v Olomouci a v Ostravě. Kolem krásné Samsonovy kašny si zabruslíte na adventních trzích v Českých Budějovicích.

A nejbláznivější advent? Určitě advent v Úštěku, kde budou jako každý rok létat živí andělé; podívat se na ně můžete v sobotu 15. prosince. A pokud se objednáte předem, můžete si užít tradiční adventní fotografování v historických kostýmech; tahle kratochvíle se koná o víkendu 8. a 9. prosince.
 

Design trhy aneb kde nakoupí Ježíšek letos?

DesignDesignové výrobky v jihomoravské metropoli nabídne vánoční designová přehlídka DDD December Design Days. Své výrobky představí tvůrci, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění od 4. do 23. prosince na náměstí SvobodyBrně.

Zárukou skvělých vánočních dárků pro vás, kamarády i rodinu je Dyzajn market, největší open-air prodejní výstava autorské tvorby, kde nechybí ani stánky s dobrým jídlem a pitím. Přijďte o víkendu 15. a 16. prosince na piazettu Národního divadlaPraze!
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Ve Ski Areně ve Vrbně pod Pradědem se můžete svézt na nové bobové dráze. Okruh dráhy po členité kovové konstrukci měří 840 metrů, z toho sjezd 650 metrů. Bobová dráha je otevřena po celý rok.

Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

Obří sud Javorník - areál letních i zimních adrenalinových sportů

Obří sud Javorník - areál letních i zimních adrenalinových sportů

Areál Obří sud Javorník v Jeřmanicích na Liberecku nabízí ojedinělé aktivity pro celý rok, a to adrenalinové sporty v rámci odděleného parku (snowpark, skipark a tratě pro skicross, bicross, skatecross) i travní lyžování.

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás. Využít můžete i lezeckou stěnu a lanový park.

Sportovní areál HEIpark - 365 dnů v roce

Sportovní areál HEIpark - 365 dnů v roce

Ve sportovním areálu HEIpark naleznete v celostátní raritu, a to tři uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky, snowpark s umělými skoky a překážkami, dvě dětské sjezdovky, skoky do BigAirBagu (nafukovacího polštáře) a snowtubing.

Bobová dráha Kadlcův mlýn v brněnském Mariánském údolí

Bobová dráha Kadlcův mlýn v brněnském Mariánském údolí

Bobová dráha v Brně – Líšni se nachází u restaurace Kadlcův mlýn v Mariánském údolí, kde také naleznete nástupní stanici. Boby vás svezou po téměř 800 metrů dlouhé trase povezou maximální rychlostí 40 km/h.

Hurricane Factory Prague - létání ve větrném tunelu

Hurricane Factory Prague - létání ve větrném tunelu

Hurricane Factory Prague je místo, kde fyzikální zákony neplatí! Můžete se podívat do tváře skutečnému přírodnímu fenoménu, který je zde spoután do větrného tunelu o síle větru až 270 km/hod, což v Beaufortově stupnici odpovídá hurikánu.

Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Zimní stadion ve Strašnicích

Zimní stadion ve Strašnicích

V pražských Strašnicích, mezi základní školou Olešská a Jižní spojkou, se nachází zimní stadion, otevřený v únoru 2018. Areál nabízí dvě ledové plochy, moderní zázemí, celoroční provoz a perfektní led, za který by se nestyděli ani v NHL.

Detektivní hry paní Kolombové v Praze

Detektivní hry paní Kolombové v Praze

Detektivní hry paní Kolombové jsou novou akční zábavou v Praze, kdy se můžete zůčastnit detektivního pátrání kriminálního případu jako detektivové. Se svými přáteli nebo rodinou vytvoříte detektivní tým a pátráte po stopách pachatele.

Šifra Špilberk - pátrací hra na Špilberku

Šifra Špilberk - pátrací hra na Špilberku

Přijďte k hlavní pokladně hradu, čeká vás hra Šifra Špilberk. Na osmi stanovištích poznáte ty největší tajemství hradu Špilberku. Odhalte šifru ukrytou ve zdejších zdech!

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Vánoční dům na zámečku v Doubí

Vánoční dům na zámečku v Doubí

Vánoční dům v Karlových Varech je prvním a jediným svého druhu v České republice. Je plný nádherných ozdob, andílků, stromečků, světýlek, svíček a jiných dekorací.