!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Sportovní areál HEIpark Tošovice – zábava 365 dnů v roce
Sportovní areál HEIpark Tošovice – zábava 365 dnů v roce
"> "> "> "> "> "> "> "> DSC_0217.JPG "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zimní sporty

Sportovní areál HEIpark Tošovice – zábava 365 dnů v roce

Ve sportovním areálu HEIpark naleznete v celostátní raritu, a to tři uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky, snowpark s umělými skoky a překážkami, dvě dětské sjezdovky, skoky do BigAirBagu (nafukovacího polštáře) a snowtubing.

Ski areál HEIpark Tošovice

Sportovní areál HEIpark nabízí celoročně svým hostům odpočinek, relaxaci, zábavu i adrenalin. V areálu HEIpark, naleznete celostátní raritu, a to tři uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky - H1, H2, H3 – snowpark (umělé skoky, překážky) a dvě dětské sjezdovky s vlastním lanovým vlekem. Areál je vybaven umělým zasněžováním a to kompletní plochy (1,38 km). Zdejší prostředí je určeno nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky.

Neustále probíhající úpravy terénu (skoků a překážek) dle návrhů zkušených českých snowboardistů, dodávají snowparku variabilitu využití i pro pravidelné návštěvníky. Závody uskutečněné v předešlých sezónách měly úspěch nejen u samotných soutěžících, ale i diváků, s přispěním exhibice zkušených amatérů. Nachází se zde  sedm překážek - „kluziště“, bedna, rail a wallride. Nadále zde také zůstanou čtyři stávající překážky – bedna, streetrail, rovný rail a lomená bedna. Zapomenout nemůžeme ani na BigAirBag, který má HEIPARK jako jeden z mála v ČR. Jedná se o velký nafouknutý „polštář“ sloužící k nácviku nejrůznějších triků a skoků. Je určený pro snowboardisty, či lyžaře a skákat do něj může každý, kdo má odvahu.

Samozřejmostí je špičková lyžařská škola, půjčovna a servis lyží a snowboardů.
 

Tubing

Jízda na speciálních pneumatikách tvarovaným korytem je oblíbená celoroční atrakce. Tubing s mírnou dávkou adrenalinu pobaví děti i dospělé. Délka vleku je 120 m, délka tratě 200 m a převýšení 30 m.  Tubingová dráha je opatřena plastovým povrchem, který je určen pro lyžování  a tubingové atrakce. Dráha je díky umělému povrchu uzpůsobena k celoročnímu provozu.

Běžkování v HEIparku

V případě příznivých zimních podmínek se snažíme zprovoznit 500 m dlouhý běžecký okruh s umělým zasněžováním okolo vodní nádrže.
 

Areál HEIpark v létě

V areálu se nachází obrovská vodní nádrž s čištěnou vodou o rozloze 70 x 50 m, která v zimě slouží jako zásoba pro výrobu sněhu. Díky své optimální hloubce až 5,5 m je vodní nádrž v HEIparku oblíbeným místem pro koupání v přírodě. Součástí nádrže je také prostorné brouzdaliště pro děti o hloubce od 0,3 m do 1,5 m. Kolem celé nádrže jsou rozlehlé travnaté plochy určené k odpočinku, najdete zde také hřiště na plážový volejbal, fotbálek a malé jezírko s vodopádem. Letní sportoviště s vodní nádrží je otevřeno denně od 9:00 do 21:00 hodin.

Celoročně je v provozu také bobová dráha dlouhá 964 m s převýšením 77 m, v letních měsících můžete využít koupání, vyzkoušet lanové centrum, bungee trampolínu, dětské trampolíny, 12 m dlouhé skluzavky, rodeo býka nebo lukostřelbu. Špičkově připravená dráha pro four-cross zajišťuje HEIparku každoroční závody amatérů i profesionálů.

Atrakce v areálu
 • Bobová dráha
 • Tubing
 • Dětské lanové hřiště Jupík
 • Trampolíny
 • Bungee trampolína
 • Rodeo býk
 • Lukostřelba
 • Obří skluzavky
 • Dětské skluzavky
 • Dětské houpačky
 • Běh na chůdách
 • Sjezd na laně
 • Koupání
 • Plážový volejbal
 • Lanové centrum
   

Restaurace a hotel HEIpark

Restaurace HEIkalka neodmyslitelně patří ke sportovnímu areálu HEIpark. V HEIkalce najdete příjemné posezení u stylových kachlových kamen, nabídku tradičních i dětských jídel, v letních měsících je k dispozici prostorná terasa s dětským hřištěm. Podkroví restaurace nabízí možnost uspořádání soukromých či firemních akcí, školení a seminářů.
 
Hotel HEIPARK nabízí ubytování pro 38 osob v nádherných pokojích vybudovaných v horském stylu. Všechny pokoje hotelu HEIPARK jsou vybaveny samostatnou koupelnou s WC, klimatizací, lednicí, minibarem a satelitní TV. Apartmán má navíc ve vybavení vířivou vanu, kuchyňku s barem a prostornou sedací soupravu. Součástí hotelu HEIPARK je hotelová restaurace s nádherným interiérem doplněným mořskými akvárii. Restaurace se vyznačuje nabídkou špičkových jídel, vín a destilátů.
 

Bobová dráha v HEIparku

Bobová dráha Alpine Coaster – vlastní pojezdová dráha se sestává z celkem šesti nerezových rour, které jsou po každých 1,50 m délky spojeny (svařeny) plochým nosníkem z nerezového plechu. Tímto způsobem je vytvořena nosná konstrukce dráhy schopná snést odpovídající zatížení při zajištění naprosto přesné rovnoběžnosti rour. Obě vnější roury o průměru 85 mm a síle stěny 4 mm tvoří vlastní pojezdovou plochu pro nosná pojezdová kola vozů. Obě střední roury o průměru 48 mm slouží jako vodící prvek a také jako brzdná plocha pro provozní brzdy vozů. Obě vnitřní roury o průměru 35 mm zvyšují bezpečnost jezdců zejména tím, že tvoří kryt plochých nerezových nosníků, které jsou instalovány kolmo ke směru jízdy.

Sportovní areál HEIpark neustále připravuje pro své návštěvníky zlepšení svých služeb a nabídky. Proto se návštěvníci mohou v příštích letech těšit např. na nově vybudované cyklistické trasy, golfovou akademii a golfové hřiště.
Zobrazit více

Sněhové zpravodajství

 • Výška sněhu: neuvedeno
 • Nový sníh: neuvedeno
 • Typ sněhu: neuvedeno
 • Otevřené lanovky a vleky: 1 z 10
  Název Typ Délka Kapacita Večerní lyžování
  H1 - kotva vlek 350 m 1 200 os./h ne
  H2 - kotva vlek 350 m 1 200 os./h ne
  H3 - kotva vlek 250 m 1 000 os./h ne
  H4 - dětská poma vlek 130 m 350 os./h ne
  Dětský mini vlek 20 m 80 os./h ne
  Dětský I. vlek 100 m 300 os./h ne
  Dětský II. vlek 80 m 300 os./h ne
  Sáně & boby vlek 50 m 100 os./h ne
  Snowtubing vlek 120 m 300 os./h ne
  Bobová dráha Alpine Coaster vlek 300 m 240 os./h ne
 • Otevřené sjezdovky: 0,0 z 1,4 km
  Název Obtížnost Délka Převýšení Večerní lyžování
  H1 lehká 400 m 70 m ne
  H2 střední 380 m 80 m ne
  H3 - snowpark střední 270 m 50 m ne
  H4 - dětská poma lehká 140 m 35 m ne
  Dětská I. lehká 100 m 30 m ne
  Dětská II. lehká 80 m 30 m ne
  Sáně & boby lehká 50 m - ne


Webkamera

1.11.
30.6.
Edukační programy v Muzeu Svět Komenského Fulnek

Edukační programy v Muzeu Svět Komenského Fulnek

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
2.9.
31.12.
Expozice Na prahu vichřice ve Fulneku

Expozice Na prahu vichřice ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
27.11.
19.12.
Adventní prohlídky zámku Kunín

Adventní prohlídky zámku Kunín

Kunín, Severní Morava a Slezsko
30.10.
11.12.
Skrytý středověk: prohlídky expozice na zámku Bílovec

Skrytý středověk: prohlídky expozice na zámku Bílovec

Bílovec, Severní Morava a Slezsko
Běžkařské trasy na Odersku

Běžkařské trasy na Odersku

Odry, Severní Morava a Slezsko
Stříbrné jezírko u Fulneku

Stříbrné jezírko u Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
Vodní mlýn Wesselsky v Loučkách

Vodní mlýn Wesselsky v Loučkách

Odry, Severní Morava a Slezsko
Muzeum mlýnských kamenů v Odrách

Muzeum mlýnských kamenů v Odrách

Odry, Severní Morava a Slezsko

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Amos ve Fulneku

Hotel Amos ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
Restaurace U Martiny ve Fulneku

Restaurace U Martiny ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
Kavárna a cukrárna Fulnek

Kavárna a cukrárna Fulnek

Fulnek, Severní Morava a Slezsko