!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Kongresové centrum Praha
Kultura

Kongresové centrum Praha

Patří mezi významná evropská kongresová centra, kapacita prostor umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 50 sálech, saloncích a jednacích místnostech. Je jednou z dominant města s nádherným výhledem na panorama Prahy.
Psal se rok 1976 a právě byla zahájena výstavba neofunkcionalistické budovy Kongresového centra Praha, tehdejšího Paláce kultury. Autorský kolektiv tvořili architekti Jaroslav Mayer, Vladimír Ustohal, Antonín Vaněk a Josef Karlík. Budova byla dokončena roku 1981 jako jedno z největších a nejmodernějších společenských center Evropy. Slavnostně bylo poté otevřeno 2. dubna 1981 za účasti tehdejšího prezidenta Gustáva Husáka.

Od revolučního roku 1989 se Kongresové centrum Praha stalo uznávaným místem, kde se organizuje mnoho velkých mezinárodních kongresů a konferencí a zároveň nepřeberné množství kulturních, společenských či sportovních akcí. Těsně po sametové revoluci v prosinci 1989 zde probíhala i jednání o složení první polistopadové vlády Československa. V současné době je Kongresové centrum Praha akciovou společností, ve které je majoritním vlastníkem Ministerstvo financí a minoritním Hlavní město Praha. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2017 a dotkla se technického zázemí, AV techniky, Wi-Fi infrastruktury, digitálního navigačního systému, ale i samotných prostor od položení nových koberců, přes nový mobiliář až po modernizaci toalet či šaten.
 

Kongresové centrum dnes a zítra

Konají se zde nejen kongresy a konference, ale také výstavy, společenské akce, bankety a kulturní představení. Největším sálem je Kongresový sál s maximální kapacitou 2 764 míst. Díky vynikající akustice se řadí mezi nejlepší koncertní sály světa.

Dlouhodobou vizí Kongresového centra je patřit mezi TOP 10 kongresových center v rámci Evropy a udržet si pozici TOP 1 mezi kongresovými centry v ČR. Kongresové centrum Praha také čeká rozšíření o novou výstavní halu, která by měla nabídnout o 5 000 m² výstavní plochy navíc.
Zobrazit více

Provozovatel

Kongresové centrum Praha

5. května 1640/65
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 261 171 111
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.praguecc.cz
GPS:
50,062152 14,428607
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 4
 

Časová náročnost

1,5 hodiny