Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Kongresové centrum Praha
Kultura

Kongresové centrum Praha

Patří mezi významná evropská kongresová centra, kapacita prostor umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 50 sálech, saloncích a jednacích místnostech. Je jednou z dominant města s nádherným výhledem na panorama Prahy.
Psal se rok 1976 a právě byla zahájena výstavba neofunkcionalistické budovy Kongresového centra Praha, tehdejšího Paláce kultury. Autorský kolektiv tvořili architekti Jaroslav Mayer, Vladimír Ustohal, Antonín Vaněk a Josef Karlík. Budova byla dokončena roku 1981 jako jedno z největších a nejmodernějších společenských center Evropy. Slavnostně bylo poté otevřeno 2. dubna 1981 za účasti tehdejšího prezidenta Gustáva Husáka.

Od revolučního roku 1989 se Kongresové centrum Praha stalo uznávaným místem, kde se organizuje mnoho velkých mezinárodních kongresů a konferencí a zároveň nepřeberné množství kulturních, společenských či sportovních akcí. Těsně po sametové revoluci v prosinci 1989 zde probíhala i jednání o složení první polistopadové vlády Československa. V současné době je Kongresové centrum Praha akciovou společností, ve které je majoritním vlastníkem Ministerstvo financí a minoritním Hlavní město Praha. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2017 a dotkla se technického zázemí, AV techniky, Wi-Fi infrastruktury, digitálního navigačního systému, ale i samotných prostor od položení nových koberců, přes nový mobiliář až po modernizaci toalet či šaten.
 

Kongresové centrum dnes a zítra

Konají se zde nejen kongresy a konference, ale také výstavy, společenské akce, bankety a kulturní představení. Největším sálem je Kongresový sál s maximální kapacitou 2 764 míst. Díky vynikající akustice se řadí mezi nejlepší koncertní sály světa.

Dlouhodobou vizí Kongresového centra je patřit mezi TOP 10 kongresových center v rámci Evropy a udržet si pozici TOP 1 mezi kongresovými centry v ČR. Kongresové centrum Praha také čeká rozšíření o novou výstavní halu, která by měla nabídnout o 5 000 m² výstavní plochy navíc.

Provozovatel

Kongresové centrum Praha

5. května 1640/65
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 261 171 111
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.praguecc.cz
GPS:
50,062152 14,428607
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
Tipy na výlet:
Praha 4 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Galavečer Orchestru Karla Vlacha a hostů

Užijte si pěvecké hvězdy i slavné hity! Evropská big-bangová legenda doprovodí T. Maškovou, V. N. Bártu nebo O. Rumla. Chybět nebudou československé hity, ani hudba světových velikánů. Přijďte si poslechnou melodie, které nestárnou, v jedinečném hudebním podání!
Praha 4, Praha

My Leonard Cohen – Kongresové centrum Praha

Kanadský hudebník Leonard Cohen naposledy navštívil Prahu v roce 2013. Letos, přesně deset let od jeho fenomenálního úspěchu, se do Česka vrací jeho písně v podání show My Leonard Cohen. Zpěvák a klavírista Stewart D’Arrietta, který vzdává poctu bluesové ikoně, vystoupí u nás vůbec poprvé.
Praha 4, Praha

Led Zeppelin Symphonic – Kongresové centrum Praha

Led Zeppelin patří mezi nejznámější hudební skupiny vůbec. Na tento ikonický odkaz navazují Led Zeppelin Symphonic, kombinace rockové kapely, symfonického orchestru a vynikajících zpěváků. Po úspěšně vyprodaných vystoupeních v Londýně a Paříži vyráží na světové turné, ve kterém neminou ani Česko.
Praha 4, Praha

Akční Vyšehrad

Zábavná akce pro rodiče a školní děti – o Praze hravou formou. Zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Health & Fitness Olgy Šípkové v Praze

Špičkové fittnesscentrum, sport a relaxace. Příjemné sportovní a relaxační centrum – sauna, pára, vířivka, masáže, kavárna, kosmetický salón. Přijďte si zacvičit a odpočinout!
Praha 4, Praha

Into The Game

Into The Game je zcela nový koncept zábavy v duchu společenských her a soutěží. Deskovky přenesené do 3D světa vás vtáhnou přímo do hry!
Praha 4, Praha

Tawan Rezidence Vyšehrad – thajské masáže Praha

Tawan thajské masáže přináší do srdce Evropy tradici a umění dalekého Thajska, země, která se stala kolébkou masáží. Nechte se zlákat světem proslulé thajské přívětivosti, nechte se unést vůní orchidejí a santalového dřeva.
Praha 4, Praha

Umělecká zahrada pod Nuselským mostem

Mezi Čiklovou ulicí a železniční tratí pod Nuselským mostem se ukrývá Umělecká zahrada plná sochařských skvostů.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Asijská restaurace Yam Yam v Praze

V restauracích Yam Yam, které najdete na Vyšehradě, v Dejvicích a v Karlíně si pochutnáte na prémiové asijské kuchyni. Ať už se k nám chystáte na rodinnou večeři, pracovní oběd či chcete uspořádat soukromou akci, doporučujeme rezervovat stůl předem.
Praha 4, Praha

Holiday Inn Prague

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu přímo u Kongresového centra Praha s výbornou dostupností do centra Prahy.
Praha 4, Praha

Vyšehradská restaurace Kandelábr

Nemáte chuť na trochu české klasiky? Restaurant Kandelábr na pražském Vyšehradě ji přináší v moderním pojetí a s vytříbeným stylem.
Praha 4, Praha

Avocado Bistro v Nuslích

Jsme první avokádové bistro v České republice a jsme nově otevřený podnik v Praze – Nuslích. Zkuste nejlepší Avo burrito v Praze přímo u nás.
Praha 2, Praha