Úvod > Co chcete dělat? > Obří sud Javorník – areál zimních i letních adrenalinových sportů
Obří sud Javorník - areál zimních i letních adrenalinových sportů
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Obří sud Javorník – areál zimních i letních adrenalinových sportů

Areál Obří sud Javorník v Jeřmanicích na Liberecku nabízí ojedinělé aktivity pro celý rok, a to adrenalinové sporty v rámci odděleného parku (snowpark, skipark a tratě pro skicross, bicross, skatecross) i travní lyžování.
V areálu najdete čtyřsedačkovou lanovou dráhu i nejdelší bobovou dráhu v Libereckém kraji. Bobová dráha je s délkou 1100 m jednou z nejdelších trubkových bobových drah v České republice. Dráha čítá jednu spirálu, 13 velkých zatáček a množství dalších menších zatáček a umělých vln. Má také vlastní vlek pro dopravu na horní stanici o délce 550 m s převýšením 80,5 m. Součástí je také elektronická časomíra, která umocňuje zážitek z každé jízdy a motivuje k organizování neoficiální i oficiálních závodů.
 

Ski areál Obří sud

Zimní radovánky představuje 900 metrů dlouhá modrá sjezdovka na kopci Javorník a speciální snowboardová trasa. Součástí skiareálu je kromě pravidelně upravované a osvětlené sjezdovky i snowpark a ski crossová dráha a dětský provazový vlek. Samozřejmostí je zde zařízení na výrobu technického sněhu.

Areál se může pochlubit velmi oblíbenou, kvalitní lyžařskou školou a dětskou školičkou Skřítka Javorníčka. Nechybí tu ani půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení a výborný skiservis.
 

Lanová dráha Obří sud

Lanová dráha je vybavena rozběhovým pásem pro pohodlný nástup s lyžemi na nohou, dále bezpečnostním trojúhelníkem zabraňujícím propadnutí dětí pod zábranou. Disponuje také jedním vozem na přepravu osob upoutaných na vozík. Na lanovou dráhu navazuje modrá sjezdová trať (900 m) technicky zasněžována moderním zařízením funkčním již při teplotách od -1 C, dále skicrosová trať 1500 m a skipark.
 

Bikepark Obří sud

Bikepark: horní část tratě je široká nenáročná stezka se sedmi dlouhými klopenými zatáčkami a čtyřmi boulemi, délka 700 m a převýšením 100 m, určená pro všechny bikery bez rozdílu věku a zkušeností, také pro mountainboard a terénní koloběžky.

Spodní úsek představuje náročnější trať po hliněném valu, několika zavřenými klopenými zatáčkami, jednou lavicí a na závěr úzkými lávky, délka 200m a převýšení 20m, určená pro zkušenější bikery.
 

Reataurace a penzion Obří sud s rozhlednou

Obnovena  byla i tradice restaurace a penzionu Obří sud s rozhlednou. Návštěvníci mohou využít také služeb půjčovny sportovního vybavení, servisu a občerstvení. Na kopci Javorník mezi Libercem a Hodkovicemi nad Mohelkou najdou turisté četné turistické, cyklistické a crossové tratě.
 

Vrchol Javorník a cykloturistické trasy

Vrchol Javorník je dostupný po čtyřech značených turistických stezkách, které k němu míří ze všech světových stran. Nejsnadnější a nejrychlejší výstup je možný ze začátku obce Záskalí po modře značené cestě. Na kopci Javorník mezi Libercem a Hodkovicemi nad Mohelkou najdou turisté četné turistické, cyklistické a krosové tratě.
Kamenný stůl na Javorníku

Kamenný stůl na Javorníku

Hodkovice nad Mohelkou, Liberecký kraj
Císařský kámen u Liberce

Císařský kámen u Liberce

Rádlo, Liberecký kraj
Skalní útvar Medvědice u Hodkovic nad Mohelkou

Skalní útvar Medvědice u Hodkovic nad Mohelkou

Hodkovice nad Mohelkou, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kupole Leontýnka u Ještědu

Kupole Leontýnka u Ještědu

Liberec, Liberecký kraj
Hotel Rehavital

Hotel Rehavital

Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj
Pivovar Konrád Vratislavice

Pivovar Konrád Vratislavice

Liberec, Liberecký kraj
Q Burger Bar

Q Burger Bar

Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj