Úvod > Co chcete dělat? > Adrenalin park Dolní Morava
Letní sporty

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

Připraveno je pro vás 80 vysokých lanových překážek se sebejištěním. Vysoké lanové překážky jsou rozděleny do 5 na sobě nezávislých okruhů dle obtížnosti od růžové trasy pro ty nejmenší horolezce až po černou trasu pro odvážné, kde se dostanete až do výšky 13m.

Na růžovém okruhu pro nejmenší horolezce jsou překážky jako Tramvaj, Pavouk, Křečkárna, Bažina, Malé pytle nebo Sloní nohy. Dětský okruh je pro děti 120-140 cm. V modrém okruhu naleznete překážky jako Rozbitý most, Vrtkavý žebřík, Přejezd na žebříku, Manévry či Surfy. Dalším okruhem je okruh červený, kde jsou překážky jako Monkey bridge, Dvojité třmeny, Rozbité pantofle, Horizontální žebříky nebo Hrazda. V zeleném okruhu naleznete překážky jako Pneumatiky, Lví kruhy, Barel, SK8 či Dvojité ráhno. Nejtěžším okruhem je okruh černý, pro ty nejlepší lezce s překážkami jako Shaolin, Sviňárna, Single rope či Přeskok.

Jednou z atrakcí adrenalinové věže je houpačka Double Big swing. Jedná se o obří houpačku pro dvě, nebo jednu osobu, která vás spustí z výšky 13 m. Zajistíte se, pevně se chytíte a už letíte.

Power Fan představuje skok volným pádem, který charakterizuje rychlý pád z výšky i jemné přistání. Powerfan je inteligentní mašinka na výrobu adrenalinu, který se vám bezpečně vyplaví během volného pádu, aniž byste museli otevřít padák nebo být přivázáni za nohy k bungee gumě. To má na svědomí mechanismus s větrákem, který neustále a bezpečně kontroluje pád. Účastník oblečen v úvazku je zacvaknutý karabinou do lana, které je navinuté na cívce. Takto připravený odvážlivec vykročí do prázdna a padá, přičemž se mu odvíjí lano z cívky, která souběžně roztáčí větrák. Ten pohlcuje vzniklou energii padající osoby a zároveň zabezpečí plynulé přistání na zemi. Powerfan není poháněn žádným motorem a nepotřebuje žádný zdroj energie. Vše obstará padající osoba.
 

Adrenalinová věž je 14 metrů vysoká dřevěná výšková stavba tvoří dominantu lanového centra. Stala se ideální základnou pro Power Fan, Double Big Swing a lanovku v celkové délce 400 metrů. Lanovka vede z věže nad sjezdovkou a pokračuje lesem s dojezdem v lanovém parku. Na dvou stěnách této věže je umělá horolezecká stěna s chyty, kde si kvalitně zatrénují jak zkušení lezci, tak ti, co si to chtějí jen vyzkoušet.
Kostel sv. Aloise v Dolní Moravě

Kostel sv. Aloise v Dolní Moravě

Dolní Morava, Pardubický kraj
Pískový svět v Dolní Moravě

Pískový svět v Dolní Moravě

Dolní Morava, Pardubický kraj
Lyžařský areál Větrný vrch

Lyžařský areál Větrný vrch

Dolní Morava, Pardubický kraj
Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě

Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě

Dolní Morava, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Krčma

Penzion Krčma

Králíky, Pardubický kraj