Úvod > Co chcete dělat? > Bobová dráha Hlubočky – celoroční zábava pro celou rodinu
Horní otocka o 360
"> Horní otocka o 360 "> Druhá polovina dráhy z horního karuselu "> Most "> Jízda tunelem "> Jarní bobování "> Odpocinková zóna "> Naše kozicky
Přidat foto
Letní sporty

Bobová dráha Hlubočky – celoroční zábava pro celou rodinu

Celoročně otevřená bobová dráha projíždějící speciálním korytem nabízí svezení o celkové délce 1540 m, přičemž samotný sjezd má 1030 m. Trať zatraktivňuje řada otoček, tunel i mostní konstrukce. Maximální rychlost je nastavena na 50 km/hod.
Bobová dráha Hlubočky byla postavena v roce 2015. Jezdec si při jízdě dolů užije více než 1000 m dlouhý sjezd, kde na něj čeká 17 zatáček, 2 jumpy (terénních zlomů), jeden 8 m dlouhý tunel a přes 45 m dlouhý most ve výšce 8 m.

Díky mostu a tunelu projedete 2 otočky o 360°. Na jednomístných bobech mohou jezdit děti od 130 cm. Dvoumístné boby jsou určeny pouze pro děti do 130 cm v doprovodu osoby starší 15-ti let. Na dvoumístných bobech nesmí jet 2 osoby s výškou nad 130 cm.

A jak se na bobové dráze jezdí? Po nasednutí na bob v nástupní stanici je bob s jezdcem vyvezen na vrchol ke startu. Zde se bob automaticky sám odpojí od dopravního lana a najede do profilu bobové dráhy. Po nájezdu do koryta bobové dráhy si rychlost a styl jízdy již bobista reguluje vysoce účinnou brzdou sám. Právě tato skutečnost dělá z jízdy nevšední, mimořádně atraktivní zážitek. Celá dráha je v souladu s bezpečnostními předpisy certifikována podle předpisů EU.

Dráha se uzavírá v případě deště, sněhu, mokra a náledí i v provozní dobu. Po vysušení se dráha opět otevírá.

Ubytování a restaurace v okolí