Úvod > Aktuality > Nechte se okouzlit atmosférou nejkrásnějších adventních trhů v Česku

Nechte se okouzlit atmosférou nejkrásnějších adventních trhů v Česku

Vydáno 12. listopadu 2019 Zážitky
Čas adventu má dnes většina z nás spojený s rozzářenými ulicemi, slavnostní výzdobou a veselým shonem na vánočních trzích. Pokud si i letos chystáte užít onu magickou atmosféru adventních trhů, poradíme vám, kam se vypravit za nejlepším punčem, bohatým kulturním programem anebo Ježíškovou poštou.

Praha ve světové "TOP desítce"

Pražský adventK nejmagičtějším místům, které můžete během adventu navštívit patří určitě Praha. Podle amerického týdeníku US News & World Report patří trhy v hlavním městě České republiky dokonce mezi deset nejlepších měst, které stojí za to v zimě navštívit. Americký server dokonce Prahu zařadil hned na první místo. Vánočních trhů nalezenete v Praze hned několik, tím nejznámějším je samozřejmě ten na Staroměstském náměstí, který zde zastihnete od 30. listopadu 2019 do 6. ledna 2020. K největším gurmánským zážitkům zde patří hustá horká čokoláda, a to tak, že vám po pár minutách v chladném počasí ztuhne v kelímku, staročeský trdelník, ovoce máčené v čokoládě, pečený čaj a další laskominy. Prodejní domky jsou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin.

Další trhy objevíte také na Václavském náměstí (od 30. listopadu), náměstí Republiky (od 30. listopadu) nebo na náměstí Míru (od 20. listopadu). Opět se budou konat také vánoční trhy na Pražském hradě (od 23. listopadu). Český klenot a současně jeden z největších hradních komplexů na světě otevře počtvrté v historii své brány vánočním trhům.
 

Tajuplný a romantický Český Krumlov

Zima v KrumlověČeský Krumlov se v období adventu halí do nádherného vánočního závoje a své návštěvníky vždy vtáhne do tajuplné atmosféry. Bohatý program, čerpající z tradičních českých lidových zvyků a obyčejů, doplňují různé koncerty a pohádky pro děti. Samozřejmě zde nechybí staročeské vánoční trhy s punčem, svařeným vínem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město. Vypravit se sem můžete od 29. listopadu 2019 až do 6. ledna 2020.

Během adventu dorazí do Českého Krumlova Ježíškův poštovní úřad a další adventní víkendy, zpestří zpívání koled u vánočního stromu nebo živý Betlém - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.

Vánoční trhy Český KrumlovNa každou nadcházející adventní neděli je připraven zajímavý program pro malé i velké. Na první adventní neděli (1.12.) se můžete těšit od 16:30 na hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu; druhá adventní neděle (8.12.) bude ve znamení Ježíškovy pošty. Tradiční Poštovní úřad U Zlatého anděla přijímá dopisy dětí, které Bílá paní doručí Ježíškovi. Poštovní schránka pro dopisy dětí bude i mimo tento den k dispozici na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu. Třetí neděle (15.12.) se bude líbit všem, kdo si rádi zazpívají. V 16:30 se totiž uskuteční společné zpívání u vánočního stromu a v Regionální muzeum v Českém Krumlově se bude rozdávat Betlémské světlo.

medvědí vánoceZavršením českokrumlovského předvánočního období bude den před Štědrým dnem oblíbený Živý betlém (letos čtvrtou adventní neděli 22. 12.) - biblický obraz doprovázený zpěvem tradičních českých koled. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den tradičním setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc.
 

Šťastné a veselé Brněnské Vánoce

Brno vánoční trhyNejen brněnští obyvatelé si zamilovali tradiční Brněnské Vánoce. Sváteční atmosféra tu na vás dýchne téměř na každém kroku. Vánoční trhy na náměstí Svobody začnou již 29. listopadu 2019. Pro děti budou připraveny jízdy na ponících, kolotoči nebo možnost poslat vánoční přání Ježískovi. Dospělí zase ocení pestrou nabídku občerstvení – grog, punč, trdelníky, pravé domácí bramboráky, palačinky, moravské frgále, teplou i studenou zabíjačku.

Hudební program je každý den připraven na náměstí Svobody. Skvělou gastronomii si pak užijete na Dominikánském náměstí. V pátek 29. listopadu v 17 hodin se na náměstí Svobody slavnostně rozsvítí strom a Brněnské Vánoce budou zahájeny! Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, na Zelňáku, na Moravském náměstí či na výstavišti. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města. Centrum města bude navíc brázdit Vánoční tramvaj.
 

Vánoce s vůní punče v Olomouci

Vánoční punčTradiční Vánoční trhy najdete také v historickém centru města Olomouc. Návštěvníky Olomouce čeká již od 22. listopadu do 24. prosince hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, bruslení, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled na náměstí, více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem.

Rozmanité druhy punčů, svařeného vína a dalších horkých nápojů ochutnáte na každých vánočních trzích, ale stěží tam napočítáte tolik druhů jako právě v Olomouci, kde se z punče a Norimberského vína stal nový vánoční fenomén. Kdo se vypraví na olomoucké Vánoční trhy a zejména do "punčového městečka" na Horním náměstí, může ochutnávat víno a punče s různým kořením, sladké i hořké, vylepšené rumem, griotkou nebo pomeranči. Vánoční trhy samozřejmě provází pestrý program. Vystupují populární skupiny všech žánrů, hraje se divadlo pro malé i velké, předvádí se adventní zvyky a dobové atrakce, nechybí ani vyřezávaný betlém a otevřené kluziště.
 

Vánoční trhy v lázeňských Karlových Varech

VánoceAdventní čas v Karlových Varech bude zahájen 1. prosince ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní, kde bude probíhat tradiční jarmark s vánočním zbožím a regionálními specialitami včetně vánočního cukroví, medoviny, uzenin i ryb. Trh potrvá od 30. listopadu 2019 až do 26. prosince 2019 a jeho součástí budou také adventní koncerty a ukázky lidových řemesel. Děti se mohou těšit na adventní dílny nebo dětský kolotoč, bohatý doprovodný program čeká také dospělé.

Stánky s vánočním sortimentem a občerstvením doplní atrakce pro děti, chybět nebudou dětské tvořivé dílny a podium, na kterém se budou střídat regionální umělci s hvězdami české hudební scény. A nebudou chybět samozřejmě ani tradiční lázeňské oplatky, které vám prodejci rádi ohřejí.

K posílení té pravé vánoční nálady určitě neopomeňte navštívit Vánoční dům samém konci Karlových Varů, v městské části Doubí, kde se nevelký zámeček nad řekou Ohří stal branou do jiného světa. V něm vás bude provázet vůně purpury, třpytivé vánoční ozdoby, postavičky z betlémů, adventní věnce a známé tóny vánoční hudby.

Lidové Vánoce v Polabí 2019

Lidové Vánoce v Polabí 2019

V areálu skanzenu ožívají chalupy scénkami ze života našich předků. V interiérech všech staveb se předvádějí starobylé adventní a vánoční zvyky. Uvidíte zde starodávné přástky a dračky, barborky a lucky, věštění na Štědrý den, nechybí také předvánoční trhy.

Chomutovské Vánoce 2019

Chomutovské Vánoce 2019

Adventní trhy se konají na náměstí 1. máje od 1. do 24. prosince 2019. Každý den je otevřeno od 10:00 do 18:00. Výzdoba ve městě bude rozsvícena 1. prosince, stejně jako bude rozsvícena vánoční dominanta města a to vánoční strom.

Vánoční trhy Karlovy Vary

Vánoční trhy Karlovy Vary

Oblíbené vánoční trhy tentokrát od hotelu Thermal až po Grandhotel Pupp s centrem u Mlýnské kolonády.

Vánoční trhy v Hradci Králové

Vánoční trhy v Hradci Králové

Tradiční vánoční trhy se budou letos opět konat na Masarykově náměstí. Zdejší prodejci nabídnou široký sortiment vánočního zboží - ozdoby, dárky, keramiku i oblečení a nebudou chybět ani cukrovinky, svařák, punč, trdelníky nebo bramboráky.

Vánoční trhy Brno 2019

Vánoční trhy Brno 2019

Brněnské vánoční trhy jako místo setkávání s vašimi blízkými. Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství, zábava pro rodiny s dětmi. Zážitek – to je oč v Brně jde především. Památky počkají. Užijete si živé centrum hned na několika náměstích.

Vánoční trhy Trutnov 2019

Vánoční trhy Trutnov 2019

Dovolujeme si vás pozvat na 4. ročník vánočních trhů na Krakonošově náměstí v Trutnově. Trhy se budou konat po dobu 7 dní, a to od pondělí 16. 12. 2019 do neděle 22. 12. 2019.

Vánoční trhy Opava

Vánoční trhy Opava

Vánoční trhy probíhají tradičně na Dolním náměstí v období zhruba 4 týdnů před Štědrým dnem.

Vánoční trhy Jihlava

Vánoční trhy Jihlava

Vánoční jarmark v Jihlavě začíná 1. prosince a končí 29. prosince. Tak jako obvykle se bude konat na Masarykově náměstí. Těšit se můžete na spousty dobrot a vánoční program.

Královský advent na hradě Křivoklát

Královský advent na hradě Křivoklát

Vánoční atmosféra čeká na naše návštěvníky i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří.

Zámecké Vánoce v Třeboni

Zámecké Vánoce v Třeboni

Adventní a vánoční program.

Vánoční trhy v Pardubicích

Vánoční trhy v Pardubicích

I letos o adventu se konají na Pernštýnském náměstí v Pardubicích tradiční Vánoční trhy. Návštěvníci budou moci vybírat ze širokého sortimentu vánočního zboží stánkových prodejců, připraveno bude občerstvení, atrakce pro děti, Ježíškova pošta, živý betlém se zvířátky a mnoho dalšího.

Vánoční trhy Ostrava 2019

Vánoční trhy Ostrava 2019

Vánoční trhy se letos uskuteční od 29. 11. do 23. 12. 2019 na Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí a na ulici Solné.

Mělnické vánoční trhy

Mělnické vánoční trhy

Předvánoční atmosféra v hitorickém centru královského věnného města.

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 29. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2020.

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy začnou na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí a v ulici 5. května od 30. listopadu do 23.12.2019. Otevřeno bude od 10:00 do 19:00 každý den, poslední den bude otevřeno jen do 15:00 hodin.

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Vánoční trhy na Pražském hradě

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

Advent na Zelňáku - Vánoce na Zelném trhu v Brně

Advent na Zelňáku - Vánoce na Zelném trhu v Brně

Brněnské Vánoce budou letos vskutku velkolepé. Těšit se můžete na vánoční stromeček, ale také na pochod děsivých čertů, kteřá projdou Zelňákem.

Vánoční tramvaj Brno

Vánoční tramvaj Brno

Historické centrum Brna brázdí speciální vánoční tramvaj typu T3. Ve dvacetiminutových intervalech vyjíždí z náměstí Svobody na Českou a přes Malinovského náměstí a Hlavní nádraží přes zastávku Zelný trh zpět na náměstí Svobody.

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Od 6. do 15. prosince se na brněnském výstavišti konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.

Advent na Moravském náměstí v Brně

Advent na Moravském náměstí v Brně

Letošní oslavy Vánoc v Brně budou opravdu velkolepé. 33 metrů vysoké vyhlídkové kolo, z jehož vrcholu uvidí naši návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města.

Chebské vánoční trhy

Chebské vánoční trhy

Kouzlo českých Vánoc v Chebu.

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

Medvědi v hradním příkopě slaví vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jí rádi přinášejí dárky. Vánoční atmosféru umocňuje společné zpívání koled na hradním nádvoří.

Vánoční Flora v Olomouci 2019

Vánoční Flora v Olomouci 2019

Olomoucké výstaviště Flora ve Smetanových sadech bude patřit vánočním nákupním trhům Vánoce Flora 2019.

Vánoce pod radnicí v Mikulově 2019

Vánoce pod radnicí v Mikulově 2019

Přijďte si vychutnat předvánoční a vánoční atmosféru starobylého Mikulova.

Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket

Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket

Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou a příjezdem Bílé paní.

Olomoucké Vánoce 2019

Olomoucké Vánoce 2019

Tradiční vánoční trhy v historickém centru města - hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled na náměstí, více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem najdete v Olomouci.

Vánoční trhy Praha 2019

Vánoční trhy Praha 2019

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po šestnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

České vánoční trhy na náměstí Republiky

České vánoční trhy na náměstí Republiky

Zapomeňte na shon a zastavte se u stánků s krásným vánočním zbožím. Prožijte působivou předvánoční atmosféru a kouzlo, které nikdy nevyprchá. Poznejte s námi Vánoce pod širým nebem na náměstí Republiky.

České vánoční trhy - Tylovo náměstí

České vánoční trhy - Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.

České vánoční trhy na náměstí Míru

České vánoční trhy na náměstí Míru

Tradiční vánoční trhy na centrálním náměstí Vinohrad na náměstí Míru. Vánoční trhy nabízejí příchozím typické produkty těchto svátků.Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Vánoční trhy Harrachov

Vánoční trhy Harrachov

Přijďte si ještě více zpříjemnit sváteční Harrachov do Parku hraběte Jana Harracha třeba pravou Harrachovskou vánoční medovinou nebo čajem od Krakonoše.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční oslavy v centru Prahy se opět nesou v duchu typických lidových Vánoc. Návštěvníci se zde setkají s českými tradicemi, českými soubory a českými výrobky. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce či svíčky.

Znojemský advent 2019

Znojemský advent 2019

Rozsvícením vánočního stromu a posvěcením adventního věnce na Masarykově náměstí začíná první adventní neděli Znojemský advent, náměstí se zaplní adventními trhy, sváteční náladu dodá kulturní program.

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2019

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2019

Zastavte se v Rožnově pod Radhoštěm načerpat energii a především si užít pohodovou adventní atmosféru.