Úvod > Aktuality > Nechte se okouzlit atmosférou nejkrásnějších adventních trhů v Česku
Nechte se okouzlit atmosférou nejkrásnějších adventních trhů v Česku
"> "> Nechte se okouzlit atmosférou nejkrásnejších adventních trhu v Cesku "> Ceský Krumlov se v období adventu halí do nádherného vánocního závoje "> Námestí Svobody ožívá Brnenskými Vánocemi

Nechte se okouzlit atmosférou nejkrásnějších adventních trhů v Česku

Vydáno 12. listopadu 2019 Zážitky
Čas adventu má dnes většina z nás spojený s rozzářenými ulicemi, slavnostní výzdobou a veselým shonem na vánočních trzích. Pokud si i letos chystáte užít onu magickou atmosféru adventních trhů, poradíme vám, kam se vypravit za nejlepším punčem, bohatým kulturním programem anebo Ježíškovou poštou.

Praha ve světové "TOP desítce"

Pražský adventK nejmagičtějším místům, které můžete během adventu navštívit patří určitě Praha. Podle amerického týdeníku US News & World Report patří trhy v hlavním městě České republiky dokonce mezi deset nejlepších měst, které stojí za to v zimě navštívit. Americký server dokonce Prahu zařadil hned na první místo. Vánočních trhů nalezenete v Praze hned několik, tím nejznámějším je samozřejmě ten na Staroměstském náměstí, který zde zastihnete od 30. listopadu 2019 do 6. ledna 2020. K největším gurmánským zážitkům zde patří hustá horká čokoláda, a to tak, že vám po pár minutách v chladném počasí ztuhne v kelímku, staročeský trdelník, ovoce máčené v čokoládě, pečený čaj a další laskominy. Prodejní domky jsou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin.

Další trhy objevíte také na Václavském náměstí (od 30. listopadu), náměstí Republiky (od 30. listopadu) nebo na náměstí Míru (od 20. listopadu). Opět se budou konat také vánoční trhy na Pražském hradě (od 23. listopadu). Český klenot a současně jeden z největších hradních komplexů na světě otevře počtvrté v historii své brány vánočním trhům.
 

Tajuplný a romantický Český Krumlov

Zima v KrumlověČeský Krumlov se v období adventu halí do nádherného vánočního závoje a své návštěvníky vždy vtáhne do tajuplné atmosféry. Bohatý program, čerpající z tradičních českých lidových zvyků a obyčejů, doplňují různé koncerty a pohádky pro děti. Samozřejmě zde nechybí staročeské vánoční trhy s punčem, svařeným vínem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město. Vypravit se sem můžete od 29. listopadu 2019 až do 6. ledna 2020.

Během adventu dorazí do Českého Krumlova Ježíškův poštovní úřad a další adventní víkendy, zpestří zpívání koled u vánočního stromu nebo živý Betlém - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.

Vánoční trhy Český KrumlovNa každou nadcházející adventní neděli je připraven zajímavý program pro malé i velké. Na první adventní neděli (1.12.) se můžete těšit od 16:30 na hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu; druhá adventní neděle (8.12.) bude ve znamení Ježíškovy pošty. Tradiční Poštovní úřad U Zlatého anděla přijímá dopisy dětí, které Bílá paní doručí Ježíškovi. Poštovní schránka pro dopisy dětí bude i mimo tento den k dispozici na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu. Třetí neděle (15.12.) se bude líbit všem, kdo si rádi zazpívají. V 16:30 se totiž uskuteční společné zpívání u vánočního stromu a v Regionální muzeum v Českém Krumlově se bude rozdávat Betlémské světlo.

medvědí vánoceZavršením českokrumlovského předvánočního období bude den před Štědrým dnem oblíbený Živý betlém (letos čtvrtou adventní neděli 22. 12.) - biblický obraz doprovázený zpěvem tradičních českých koled. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den tradičním setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc.
 

Šťastné a veselé Brněnské Vánoce

Brno vánoční trhyNejen brněnští obyvatelé si zamilovali tradiční Brněnské Vánoce. Sváteční atmosféra tu na vás dýchne téměř na každém kroku. Vánoční trhy na náměstí Svobody začnou již 29. listopadu 2019. Pro děti budou připraveny jízdy na ponících, kolotoči nebo možnost poslat vánoční přání Ježískovi. Dospělí zase ocení pestrou nabídku občerstvení – grog, punč, trdelníky, pravé domácí bramboráky, palačinky, moravské frgále, teplou i studenou zabíjačku.

Hudební program je každý den připraven na náměstí Svobody. Skvělou gastronomii si pak užijete na Dominikánském náměstí. V pátek 29. listopadu v 17 hodin se na náměstí Svobody slavnostně rozsvítí strom a Brněnské Vánoce budou zahájeny! Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, na Zelňáku, na Moravském náměstí či na výstavišti. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města. Centrum města bude navíc brázdit Vánoční tramvaj.
 

Vánoce s vůní punče v Olomouci

Vánoční punčTradiční Vánoční trhy najdete také v historickém centru města Olomouc. Návštěvníky Olomouce čeká již od 22. listopadu do 24. prosince hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, bruslení, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled na náměstí, více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem.

Rozmanité druhy punčů, svařeného vína a dalších horkých nápojů ochutnáte na každých vánočních trzích, ale stěží tam napočítáte tolik druhů jako právě v Olomouci, kde se z punče a Norimberského vína stal nový vánoční fenomén. Kdo se vypraví na olomoucké Vánoční trhy a zejména do "punčového městečka" na Horním náměstí, může ochutnávat víno a punče s různým kořením, sladké i hořké, vylepšené rumem, griotkou nebo pomeranči. Vánoční trhy samozřejmě provází pestrý program. Vystupují populární skupiny všech žánrů, hraje se divadlo pro malé i velké, předvádí se adventní zvyky a dobové atrakce, nechybí ani vyřezávaný betlém a otevřené kluziště.
 

Vánoční trhy v lázeňských Karlových Varech

VánoceAdventní čas v Karlových Varech bude zahájen 1. prosince ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní, kde bude probíhat tradiční jarmark s vánočním zbožím a regionálními specialitami včetně vánočního cukroví, medoviny, uzenin i ryb. Trh potrvá od 30. listopadu 2019 až do 26. prosince 2019 a jeho součástí budou také adventní koncerty a ukázky lidových řemesel. Děti se mohou těšit na adventní dílny nebo dětský kolotoč, bohatý doprovodný program čeká také dospělé.

Stánky s vánočním sortimentem a občerstvením doplní atrakce pro děti, chybět nebudou dětské tvořivé dílny a podium, na kterém se budou střídat regionální umělci s hvězdami české hudební scény. A nebudou chybět samozřejmě ani tradiční lázeňské oplatky, které vám prodejci rádi ohřejí.

K posílení té pravé vánoční nálady určitě neopomeňte navštívit Vánoční dům samém konci Karlových Varů, v městské části Doubí, kde se nevelký zámeček nad řekou Ohří stal branou do jiného světa. V něm vás bude provázet vůně purpury, třpytivé vánoční ozdoby, postavičky z betlémů, adventní věnce a známé tóny vánoční hudby.

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Vánoční trhy na Pražském hradě

23.11.
6.1.
Vánoční trhy na Pražském hradě

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

27.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou.

Vánoční trhy Praha 2020

28.11.
6.1.
Vánoční trhy Praha 2020

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po sedmnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

Krakonošovy trhy Harrachov

27.12.
1.1.
Krakonošovy trhy Harrachov

Přijďte si ještě více zpříjemnit sváteční Harrachov do Parku hraběte Jana Harracha třeba pravou Harrachovskou vánoční medovinou nebo čajem od Krakonoše.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

28.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2020

7.12.
11.12.
Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2020

Zastavte se v Rožnově pod Radhoštěm načerpat energii a především si užít pohodovou adventní atmosféru.