Úvod > Kam pojedete? > Střední Čechy > Střední Čechy - Polabí
Střední Čechy - Polabí
"> "> "> Melník "> Zámek Veltrusy "> "> Hrad Kokorín "> Jabkenická obora "> 01-Hrad-Kokorin "> 02-Podebrady "> 03-Melnik "> 04-Zamek-Radim "> 05-Chateau-Mcely "> 06-Zamek-Becvary "> 07-Melnicke-vinobrani "> 08-Zamek-Benatky-nad-Jizerou "> 09-Jabkenice-pomnik "> 10-Skanzen-Prerov-nad-Labem
+ Přidat foto

Střední Čechy – Polabí

Labe a rovinatá krajina v okolí řeky vybízí k nenáročným výletům pěšky, na kole i na palubách výletních lodí, ale zdaleka to není jen kraj vody. Můžete se vypravit třeba do lázeňského města Poděbrad, do Nymburka se zbytky hradeb, do Kolína anebo na Mělnicko, do tradiční vinařské podoblasti.

Co musíte vidět v Mělníce

Mělník je městem vína. K návštěvě zve zámek s rozsáhlými vinnými sklepy, vinotékou, restaurací a cukrárnou, Regionální muzeum s expozicemi historie a přírody Mělnicka, vinařství a historických kočárků, a městské podzemí s nejširší známou studnou v České republice. Nenechte si ujít výhled z teras za zámkem, odkud pěkně uvidíte jak soutok Labe s Vltavou, tak historické zdymadlo na říčním kanálu v Hoříně. A nezapomeňte ani na místní raritu – kostnici v kryptě chrámu sv. Petra a Pavla!
 

Koho z aristokracie byste měli znát na Loučeni

Na návštěvu k Thurn-Taxisům se vydejte na zámek Loučeň. Je to místo, které nemá obdoby v Čechách ani v Evropě, a to kvůli řadě bludišť a labyrintů v zámeckém parku. Labyrintárium projektoval Adrian Fischer, jehož díla pokaždé překvapí něčím novým. Podobně je tomu v Loučni, kde Fischer využil různé materiály, takže můžete bloudit třeba kamenným, travnatým či pískovým labyrintem, tisovým či dlážděným bludištěm. Zváni jste i na prohlídku romantických zámeckých interiérů a na piknik v parku.
 

Cestovatelská potěšení v Polabí

Zejména rodiny s dětmi v Polabí ocení malou zoologickou zahradu v Chlebech, vodní atrakce v kolínském aquaparku, Kolínskou řepařskou drážku, pohádkový hrad Kokořín či Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou. Ošizení nebudou ani milovníci gastronomických specialit, na něž čeká pivovar v Kostelci nad Černými lesy anebo středověké speciality v historické vesnici Botanicus. A když už jste v Polabí, musíte se projet po Labi – výletní lodě vyplouvají třeba z  Poděbrad nebo z  Kolína.

Okouzlí vás historické město Mělník, kde se Labe setkává s Vltavou, lázeňské město Poděbrady nebo dvojměstí Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Aktuality z oblasti

15. říjen 2021 11:00

Podzimní svátek všech vodáků je tady – o víkendu se pojede Vavřinec!

Kouřim
Sjezd Vavřineckého potoka patří k legendárním vodáckým akcím, kde žádný správný milovník splouvání divoké vody nesmí chybět. Letos se bude vypouštět voda z Vavřineckého rybníka po celý víkend 16. a 17. října 2021. V sobotu dopoledne se pojedou závody, pak bude trať zpřístupněna všem vodákům z řad široké veřejnosti. Troufnete si letos na Toušickou kaskádu, která je zařazena do obtížnosti WW IV?
21.10.
LiStOVáNí.cz: Soběstačný

LiStOVáNí.cz: Soběstačný

Mělník, Střední Čechy
20.10.
Sklo v architektuře 20. století

Sklo v architektuře 20. století

Mělník, Střední Čechy
22.10.
24.10.
Africké trhy s exotickým ovocem

Africké trhy s exotickým ovocem

Benátky nad Jizerou, Střední Čechy
22.10.
 Monkey Business na náměstí v Brandýse

Monkey Business na náměstí v Brandýse

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Střední Čechy