Lipensko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Lipensko

Jihočeské sladkovodní moře v podobě Lipenské přehrady není jen letní ráj pro vodáky, jachtaře a rybáře, vydat se sem můžete kdykoliv. Jižní hranici oblasti tvoří Šumava a hraniční hřebeny s Bavorskem a Horním Rakouskem, k výletům láká krásná příroda i řada památek a atrakcí.
Dovolená na Lipensku je zábavná a plná překvapení: Lipno nad Vltavou, Frymburk, Horní Planá a další místa kolem vodní nádrže nabízejí řadu aktivit a zajímavostí. Na malé i velké výletníky čeká Stezka korunami stromů nebo bobové dráhy, aquapark, expozice Svět pod hladinou s akvárii a sladkovodními i exotickými rybami anebo Království lesa. K delším výletům láká Jezerní cyklo-inline stezka, zkusit můžete také jachting nebo se sami pustit po Vltavě na kánoi či raftu. V zimě je tu Skiareál Lipno anebo ledová magistrála na zamrzlé hladině jezera, nejdelší bruslařská dráha na světě. Fantastické výhledy na Lipenskou přehradní nádrž, případně s trochou štěstí i na Alpy se otvírají ze zříceniny Vítkův hrádek, milovníky památek a přírody potěší klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk a Schwarzenberský kanál s Medvědí stezkou a Plešným jezerem.

Aktuality z oblasti

26. září 2021 6:41

Sezona na Lipně nikdy nekončí! Užijte si krásné podzimní dny...

Lipno nad Vltavou
Rodinný areál Lipno právě dokončil 1. etapu dostavby a modernizace. Všechny kroky, které doprovázely tuto první etapu byly plánovány tak, aby areál přinesl větší komfort a kvalitnější služby nejen pro návštěvníky, ale i pro zaměstnance a obyvatele obce. Celá řada komplexních investic zahrnuje od nové lanovky přes hotel s kongresovým zázemím, restauraci a cukrárnu až po nový dopravní terminál i nově vzniklé náměstí. Přinášíme vám tipy, jak si Lipno na podzim co nejvíce užít. Zážitkem je výlet na kole kolem lipenského jezera. Okruh z Lipna nad Vltavou do Frymburku, přes přívoz do Frýdavy a přes Přední Výtoň zpět do Lipna měří cca 20 kilometrů a zvládnou jej i ti nejmenší.
23.6.
31.10.
Poštovní desetiboj pro děti

Poštovní desetiboj pro děti

Vyšší Brod, Jižní Čechy
23.6.
31.10.
Výstava Voda v pěti kruzích

Výstava Voda v pěti kruzích

Vyšší Brod, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace

Café bistro Kynutá buchta Horní Plané

Café bistro Kynutá buchta Horní Plané

Horní Planá, Jižní Čechy
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy
Resort Olšina

Resort Olšina

Horní Planá, Jižní Čechy