!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Lipensko

Lipno je právem nazýváno jihočeským mořem. Vyberte si tu z celé řady zážitkových programů pro rodiny s dětmi a výletů do přírody, které vás zavedou na nejkrásnější místa v okolí Lipna. Milovníky adrenalinu čeká řada atraktivních aktivit jako je slaňování, lezení, slackline a další. Zkusit můžete také jachting pod vedením zkušených kapitánů nebo se sami pustit po Vltavě na kánoi či raftu.
Dominantním cílem turistů této oblasti je určitě Lipenská přehrada. Přitom Lipensko je širokou a rozmanitou oblastí, zahrnující okolí řeky Vltavy od Stožce po Rožmberk nad Vltavou. Na své si zde přijdou vyznavači horských túr a vycházek v NP Šumava, vodáci splouvající Vltavu či jachtaři, windsurfaři a další milovníci vodních sportů, které se dají podnikat na hladině lipenského jezera.

Milovníky památek potěší možnost navštívit klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk nebo Vítkův hrádek. Ten, kdo objevuje tichá místa v zeleni národního parku, se bude cítit nejlépe u Stožecké kaple, při procházce okolo Schwarzenberského kanálu nebo na vyhlídce Lipno, odkud bude mít jako na dlani Plešné jezero a vrchol Plechý.
Zobrazit více

Aktuality z oblasti

Skiareál Lipno letos nabídne bezpečné lyžování i největší obchod na horách
13. listopad 2020 9:00

Skiareál Lipno letos nabídne bezpečné lyžování i největší obchod na horách

Lipno nad Vltavou
Hory jsou jedním z nejzdravějších prostředí, které si u nás můžeme dopřát. Skiareál Lipno je připraven na letošní zimní sezonu, a kromě základních hygienických opatření nachystal i několik novinek. Pětihvězdičkové lyžařské středisko bylo v předešlých sezónách oceněno cenou Evropské komise Eden – Evropská excelentní destinace.

Akce

6.8.
7.8.
Letní kulturní festival Hrady CZ  - Rožmberk nad Vltavou

Letní kulturní festival Hrady CZ - Rožmberk nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Horní Planá, Jižní Čechy
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy
Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy
Hotel České Žleby

Hotel České Žleby

Stožec, Jižní Čechy