Úvod > Co chcete dělat? > Soví stezka ve Stožci na Šumavě
Příroda

Soví stezka ve Stožci na Šumavě

Zážitková trasa, vhodná i pro nejmenší výletníky se nachází nedaleko areálu lesních her ve Stožci. Měří zhruba 1,5 km a je velmi dobře přístupná. Děti si užijí spoustu interaktivních prvků, po cestě je doprovodí maskot cesty – sova puštík bělavý, jehož symbolem je stezka označena.
Stezka je velice dobře a pohodlně přístupná. Nachází se v blízkosti obce Stožec, necelý kilometr od informačního střediska NP Šumava. Začíná v Areálu lesních her (u asfaltové cyklotrasy č. 33 podél trati na Černý Kříž) a začátek a konec stezky označují ze dřeva vyřezávané sochy sovy puštíka bělavého, který je symbolem celé trasy.
 
Okružní trasa dlouhá 1,6 km vede z převážné části po příjemných lesních nezpevněných pěšinách a cestách. Soví stezka má 14 zastavení s celou řadou interaktivních didaktických prvků, zaměřených na tři hlavní témata: život v přírodě, obnova lesa, význam tlejícího dřeva.

Společně s puštíkem bělavým se děti i mnozí dospělí naučí poznávat stopy lesních živočichů, jejich domov, mnoho druhů lesních dřevin a rostlin, lesní škůdce, apod. Zážitkovou trasu ve Stožci můžete navštívit v kteroukoli roční dobu a pokaždé vám okolní příroda ukáže něco nového, typického pro dané období.
 
Pobyt v areálu stezky je na vlastní nebezpečí, u stanoviště "Hnízdo v dutině stromu" platí zákaz lezení na zábradlí a nosnost tohoto herního prvku je 250 kg. Děti do 10 let mohou stezku navštívit pouze za dozoru osoby starší 18 let.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel České Žleby

Hotel České Žleby

Stožec, Jihočeský kraj
Hotel Florián ve Stožci

Hotel Florián ve Stožci

Stožec, Jihočeský kraj