!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Soví stezka ve Stožci na Šumavě
Příroda

Soví stezka ve Stožci na Šumavě

Zážitková trasa, vhodná i pro nejmenší výletníky se nachází nedaleko areálu lesních her ve Stožci. Měří zhruba 1,5 km a je velmi dobře přístupná. Děti si užijí spoustu interaktivních prvků, po cestě je doprovodí maskot cesty – sova puštík bělavý, jehož symbolem je stezka označena.
Stezka je velice dobře a pohodlně přístupná. Nachází se v blízkosti obce Stožec, necelý kilometr od informačního střediska NP Šumava. Začíná v Areálu lesních her (u asfaltové cyklotrasy č. 33 podél trati na Černý Kříž) a začátek a konec stezky označují ze dřeva vyřezávané sochy sovy puštíka bělavého, který je symbolem celé trasy.
 
Okružní trasa dlouhá 1,6 km vede z převážné části po příjemných lesních nezpevněných pěšinách a cestách. Soví stezka má 14 zastavení s celou řadou interaktivních didaktických prvků, zaměřených na tři hlavní témata: život v přírodě, obnova lesa, význam tlejícího dřeva.

Společně s puštíkem bělavým se děti i mnozí dospělí naučí poznávat stopy lesních živočichů, jejich domov, mnoho druhů lesních dřevin a rostlin, lesní škůdce, apod. Zážitkovou trasu ve Stožci můžete navštívit v kteroukoli roční dobu a pokaždé vám okolní příroda ukáže něco nového, typického pro dané období.
 
Pobyt v areálu stezky je na vlastní nebezpečí, u stanoviště "Hnízdo v dutině stromu" platí zákaz lezení na zábradlí a nosnost tohoto herního prvku je 250 kg. Děti do 10 let mohou stezku navštívit pouze za dozoru osoby starší 18 let.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 8. 2020
24.4.
25.12.
Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy
25.7.
30.12.
Secesní móda

Secesní móda

Prachatice, Jižní Čechy
16.1.
17.1.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel České Žleby

Hotel České Žleby

Stožec, Jižní Čechy
Hotel Florián ve Stožci

Hotel Florián ve Stožci

Stožec, Jižní Čechy
Penzion Snežná ve Volarech

Penzion Snežná ve Volarech

Volary, Jižní Čechy