ÚvodVýletyZamilovaná místa týmu CzechTourismuUžijte si prodloužený víkend na Lipně

Užijte si prodloužený víkend na Lipně

Pokud váháte, kam vyrazit s rodinou na kratší dovolenou, vypravte se do Lipna nad Vltavou. Přibalte dobré boty, kola a těšte se na spoustu zajímavých zážitků. Rozhodně si nenechte ujít úžasnou Stezku v korunách stromů, na níž zakusíte notnou dávku adrenalinu. Za kulturou si udělejte výlet do Hluboké nad Vltavou.

S Janou Magdovou na Stezku v korunách stromů

Lipno nad VltavouKdyž se vydáte na prodloužený výlet do Lipna nad Vltavou, o zábavu rozhodně mít nouzi nebudete. Lenošení na plážích Lipenské přehrady si zpestřete zapůjčením šlapadla, kajaku nebo veslice, případně okružní plavbou výletními loděmi po přehradě. Za každého počasí se můžete vykoupat ve vodním ráji Aquaworld. Pokud s sebou vezmete kola, vyberete si z nepřeberného množství cyklostezek různých náročností. 
 
JStezka Korunami stromů Lipnoeden den si ale rozhodně musíte zarezervovat pro Stezku v korunách stromů přístupnou z vrchu Kramolína. Nahoru se dostanete pěšky, na kole, lanovkou či autobusem. Na co se můžete těšit? Na stezce dlouhé 675 metrů poznáte přírodu z úplně jiné perspektivy. Projdete se korunami smíšeného lesa, zažijete adrenalin na jedenácti zastaveních a pokocháte se výhledy na okolí Lipenského jezera. Ten nejhezčí je ze 40 metrové devítihranné věže, odkud dohlédnete na Šumavu, Novohradské hory a za ideálního počasí až do Alp. Hlavní atrakcí je sjezd po nejdelším suchém tobogánu v České republice vinoucím se uprostřed věže. Dobrou zprávou je, že celá stezka je plně bezbariérová, takže sem bez obav mohou rodiny s kočárky, senioři i vozíčkáři. Pokud zatoužíte ještě po dalším dobrodružství, sjeďte si vrch Kramolína na koloběžce. Nahoře vám ji půjčí a dole ji zase vrátíte obsluze lanové dráhy.
 
Pokud jste na Kramolínu na kole, napojte se kousek pod vrcholem na žlutou turistickou značku kopírující naučnou stezku Lipno. Informační tabule jsou zaměřeny na ochranu lesa a vlastivědné zajímavosti. Cesta vás dovede na Alpskou vyhlídku, vrch Kaliště až ke kempu ve Frymburku. Odtud se vraťte krásnou Vltavskou cyklostezkou podél přehrady zpátky do Lipna nad Vltavou.
 

Výlet na Hlubokou

Odpočinkový den věnujte cestě do Hluboké nad Vltavou, která se rozprostírá po obou březích Vltavy. Hlavním lákadlem města je bezesporu rozlehlý romantický zámek postavený podle vzoru anglického Windsoru. Během několika prohlídkových tras se seznámíte s jeho bohatě vybaveným interiérem, vzácným nábytkem, obrazy a spoustou uměleckých předmětů. Pro letošní turistickou sezónu je hlavní prohlídková trasa doplněna o původní restaurovaný mobiliář z období třicátých let minulého století. Novinkou je také naučná stezka v zámeckém parku věnovaná historii a kultuře zdejší krajiny.