Sauny a masáže celá ČR

Obliba saunování každý rok stoupá: určitě i vy znáte někoho, kdo mu propadl natolik, že si pořídil malou domácí saunu. Ti, kteří ji zatím nemají, si vyberou lázně nebo wellness centrum u nás – a pak se mohou nechat hýčkat a opečovávat nejenom v sauně, ale také na masážích a dalších procedurách.

Lék na všechny nemoci

Příznivci saunování neznají lepší lék na stres, nespavost, zvýšený tlak, bolavá záda, posílení imunity a další neduhy než je právě sauna. Bezpočet pozitivních účinků můžete na vlastní kůži vyzkoušet i vy, a to nejlépe tam, kde mají sauny více typů – třeba v Saunovém světěčestlickém aquaparku Aquapalace Praha. Celoročně pečovat o své zdraví a krásu tu můžete v klasických finských saunách, doplněných římskými lázněmi a venkovním areálem. O účinné ochlazování se postarají speciální sprchy a bazénky, nechybí ani relaxace na lehátkách, odpočinkových lavicích nebo ve vířivkách.

Saunové světy

Kde najdete další zajímavé a oblíbené saunové světy? Vyzkoušejte třeba Saunový ráj Holice – ač v malém městě, z Pardubic, Hradce Králové, Vysokého Mýta či Chrudimi to je jen kousek. Síť wellness center Infinit v Brně vybudovala wellness centrum v přírodě u hotelu Maximus Resort nebo v městské části Lesná. Jedinečné saunové rituály nabízí saunový svět Cedrus Spa u Golf Resortu Kunětická Hora, k osvědčeným místům patří i Wellness centra BabylonLiberci. Nevšedním zážitkem pro vás bude i návštěva finské sauny ve staré dřevěnici na okraji obce Komorní LhotkaBeskydech, kde vám po saunování nabídnou klasické místní speciality – chléb s tvarohem, čerstvě strouhaným křenem a podmáslím.

Saunování v Praze

Kromě wellness center v bazénech a aqvaparcích si můžete vybrat třeba wellness centrum Infinit ve Vysočanech, v Holešovicích nebo v hotelu Chateau St. Havel v Krči. Další luxusní spa najdete v hotelu Le Palais Prague na Vinohradech, unikátní je také Sauna Spot Dvorce na břehu Vltavy vedle Žlutých lázní, saunový svět v přírodě a přitom takřka v centru Prahy. Zajímavé tipy můžete získat také na akci Týden saunování, které se zaměřuje na propagaci správného saunování a vyzkoušíte si třeba  speciální saunové noci, procedury, ceremoniály, rozmanité zážitky a show.


Stačí si jen vybrat lázně nebo wellness centrum – a pak se nechat hýčkat a opečovávat v sauně nebo na masáži...

Celý popis
20 tipů, kde si užít saunu
5. listopad 2019 6:00

20 tipů, kde si užít saunu

Sauna je finské slovo, které označuje malou místnost nebo stavení, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřní prostory sauny jsou dobře izolovaný od okolí, aby neunikalo teplo, a jsou vykládany dřevem, které je příjemné na dotek a působí dobře na psychiku člověka. Sauna uvolňuje a detoxikuje tělo, posiluje imunitu, tlumí bolest, napomáhá potlačovat nespavost. Vyzkoušejte tedy účinky sauny sami na sobě, kam se vydat vám portál Kudy z nudy rád poradí. A navíc - během tohoto týdne trvá celonárodní akce "Týden saunování". Vyzkoušejte některý z našich tipů, určitě vám v sychravých podzimních dnech udělá dobře.