Úvod > Co chcete dělat? > Aqualand Moravia: nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou
Aqualand Moravia: nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Aqualand Moravia: nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Pohodová koupačka, adrenalinová jízda, parádní relax ve wellness i výhled na malebné okolí Pálavy. To všechno si užijete v největším českém aquaparku Aqualandu Moravia, který se nachází v Pasohlávkách, jen 20 minut autem od Brna.

Ať už patříte mezi profesionální tobogánové jezdce nebo si raději odpočinete ve vířivce, v Aqualandu si to své určitě najdete. A jelikož tady na vás čeká 18 atrakcí a tobogánů i rozsáhlé wellness centrum, dost možná nebudete vědět, kam dřív skočit. 
 

Bazén na každém kroku

Pokud patříte mezi bazénové potápky tělem i duší, odsud už vás jen tak někdo nedostane. Aqualandu totiž vévodí král všech moří Neptun Pool, kde si odpočinete, parádně zařádíte i zaplavete, a dokonce si dáte i drink rovnou ve vodě. Tudy také proplavete do venkovního vyhřívaného bazénu Riviéra, odkud je nezapomenutelný výhled na Pálavské vršky. A když už budete venku, rovnou otestujte termální bazény Romulus a Remus s teplotou až 37 °C, které jsou v provozu celý rok. Nejmenší návštěvníci si pak zařádí ve dvou dětských bazénech se skluzavkami, vodními děly a chrliči. A pokud je vodní radovánky unaví, síly zase naberou v dětské odpočívárně.
 

18 atrakcí pro malé i velké jezdce

Chcete si v aquaparku užít pořádnou jízdu plnou adrenalinu? V tom případě jste tady správně. Během návštěvy Aqualandu totiž můžete otestovat 18 vnitřních tobogánů a skluzavek, na které valí oči i ostřílení tobogánoví fajnšmekři. Vyzkoušejte třeba skluzavku Niagára, Wild River nebo tobogán Blue Trio, kde se na raftu svezete klidně i ve třech. A pokud patříte mezi ty odvážnější, zamiřte rovnou na skluzavku Kamikadze nebo místní legendu U Wave.
 

Dobroty z restaurace Imperium i cappuccino z Coffeelandu

Po takové jízdě vás nejspíš brzy přepadne pořádný hlad, takže hurá do restaurace Imperium, která se nachází hned vedle tobogánové haly. Ochutnáte tady české i zahraniční klasiky, slaďoučké dezerty, nadýchané palačinky nebo zdravé dobroty ze salátového baru. Pokud zatoužíte po lahodném krémovém cappuccinu či dalším dezertu, zamiřte o patro výš do kavárny Coffeeland, odkud je mimochodem Pálava také nádherná.
 

Dvoupatrové wellness pro milovníky relaxu 

Nedokážete si představit lepší den, než ten strávený v sauně či vířivce? Směle dál. Aqualand Moravia se pyšní dvoupatrovým wellness centrem, které nabízí hned dvě tematické části – Forum Romanum a Pálava, které nabídnou celkem 30 saun a procedur.

Část Forum Romanum je inspirovaná starověkým Římem a najdete tady třeba voňavou Biosaunu, Infrakabinu nebo tradiční římské lázně Tepidarium a Laconium. Bolavým svalům i těžké hlavě pak ulevíte třeba v relaxačních bazénech nebo vířivkách s teplotou až 37 °C.

Část Pálava, do které se propsaly krásy jižní Moravy, se nachází o patro výš. Parádně si tady odpočinete v Tepidáriu inspirovaném moravským sklípkem, posílíte imunitu ve sněžné jeskyni Lednici s pravým sněhem nebo se jen tak naložíte do vyhřáté vířivky Morava. Za návštěvu rozhodně stojí i finská Panorama sauna, ze které budete mít parádní výhled na místní přírodní krásy.
 

Autem, vlakem i autobusem

Do Aqualandu se pohodlně dostanete autem. Jako návštěvníci můžete celý den parkovat na místním parkovišti zcela zdarma. Z Brna až před brány aquaparku i zpět se dostanete navíc i autobusovou linkou 105. Nastoupit na Aquabus můžete v Brně na Zvonařce nebo na zastávce Ústřední hřbitov. Další variantou je vlakové spojení přes železniční stanici Vranovice.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion sv. Anny v Pasohlávkách

Penzion sv. Anny v Pasohlávkách

Pasohlávky, Jihomoravský kraj
Penzion Pastuška v Brodu nad Dyjí

Penzion Pastuška v Brodu nad Dyjí

Brod nad Dyjí, Jihomoravský kraj