Úvod > Co chcete dělat? > Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí
Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice – 16 bazénů, 28 tobogánů, 30 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a Pálava Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Aqualand Moravia je nejmodernějším aquaparkem s největším počtem zastřešených atrakcí v České republice. Aqualand Moravia vyslyšel přání zákazníků a zrealizoval na konc roku 2017 výstavbu dvou nových termálních bazénů s výhledem na Pálavu, které mají teplotu 37 stupňů Celsia! Bazény Romulus a Remus najdete ve venkovním geotermálním bazénu a můžete je využívat celoročně a užít si tak i v zimě nádherný výhled na zasněženou Pálavu. 

Jen 20 minut jízdy od Brna, na břehu Novomlýnských nádrží a na místě původních římských lázní, najdete 28 tobogánů, 16 bazénů, 30 saun a procedur. Mezi největší lákadla parku patří tobogány Abbys a Boomerango, které jsou raritou ve střední Evropě. Dále si zde můžete užít U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče.
 

Dvakrát větší letní areál

Nejdelší tobogán v České republice, nebo spíše vodní horská dráha, je dlouhý 242 metrů a své pasažéry před jízdou vždy nejprve automaticky zváží. To právě proto, aby je později vyvezl i do kopce. Startovat budete z nástupiště ve výšce zhruba odpovídající panelovému domu a čeká vás celkové převýšení 17 metrů. Celkem 5x během jízdy změníte směr vzhůru. Rodinný tobogán je v českých národních barvách a posádka jej může brázdit na dvoumístném raftu. Za hodinu stihne tobogán odbavit až 250 milovníků adrenalinu a svezou se na něm v doprovodu dospělých i děti.

Vznikl zde také vodní dětský svět, který nabízí dětem skluzavky, průlezky, vodotrysky a vodopády, vodní hrad a věž. Bazény v této části mají odlišnou hloubku, takže v nich mohou řádit děti různých věkových kategorií. Příjemnou zprávou pro rodiče je též prostor s občerstvením hned vedle dětského světa, takže rodiče mohou své ratolesti mít pod dohledem a u toho si užijí i vlastní relax. Vzniklo tak kvalitní zázemí pro rodiny s dětmi.

Zábavu a dobrodružství si užijete i na řece Lazy River, která ukrývá mnoho zajímavostí. Délka řeky je celých 315 metrů a jízda na ní probíhá na nafukovacích raftech pro jednu nebo dvě osoby. Projížďku si tak užijete buď samostatně nebo s kamarády. Šířka řeky je celé 3 metry a najdou se v ní i místa se zrychlením nebo pool bar, kde se cestou občerstvíte třeba míchaným drinkem. 


Pálava Wellness

Pálava Wellness se rozkládá z části na terase odkud je skvělý výhled na Pálavu a Novomlýnská jezera. Ve vnitřní části si budete připadat jako na procházce vinařskými stezkami. Dominantou celého Pálava Wellness je venkovní finská Panorama sauna. Sauna má kapacitu 100 osob je vybavena dřevěnými lavicemi, osvětlená LED osvětlením a vytápěná dvěma velkými plynovými kamny. Výjimečná je sauna především výhledem, které zprostředkovávají panoramatická okna, díky kterým máte během saunování dokonalý výhled na Pálavu a Novomlýnská jezera.

Jedinečný wellness zážitek vám zaručí Sněhová jeskyně. Dokonale se zde zchladíte a ovlažíte se opravdovým sněhem. Ve sněhové jeskyni se teplota pohybuje kolem -1°C. Jeskyně je dekorována umělými skalami, které jsou zasypány sněhem, středem místnosti pak vede chodníček pro vaše pohodlí. Součástí vnitřních prostor wellness Pálava je tepidarium Valtický sklep, kde si budete připadat jako v opravdovém moravském sklípku. Chladno jako ve sklepě vám tady ale opravdu nebude, naopak krásně se zde prohřejete a díky elektrickému krbu, ve kterém příjemně praská dřevo, skvěle zrelaxujete. Součástí prostoru jsou samozřejmě příjemná, pohodlná lehátka.

Venkovní vířivka Whirlpool Morava s masážními lehátky a přelivovým žlábkem! Tak tomu se říká luxus pro náročné. No, jen si to představte, ležíte v teplé vířivce plněné termální vodou na střeše budovy s výhledem do okolí na Pálavu a Novomlýnská jezera!
 

Wellness Forum Romanum

Milovníky relaxace pak potěší 24 saun a procedur ve wellness centru Forum Romanum. Vyznavači relaxace se mohou těšit také na solnou nebo aroma lázeňsolnou prohřívárnu, balneo vany nebo ledovou studnu s ledovou tříští, která slouží k ochlazování těla v rámci saunové procedury. Pro relaxační bazény a wellness procedury se využívá voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov dosahující teploty až 46°C.

Občerstvení zajišťují bary, restaurace Imperium, kavárna Coffeeland a venkovní provozy s občerstvením. K parkování je k dispozici uzavřené parkoviště, které je pro návštěvníky aquaparku zdarma. 

Z Brna až před brány aquaparku i zpět se dostanete každý víkend pohodlně linkou 105. Navíc večerní spoj Aqualandu Moravia do Brna ve 21:13 jezdí nejen o víkendu, ale každý den. Nastoupit na Aquabus můžete v Brně například na Zvonařce nebo na zastávce Ústřední hřbitov. 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion sv. Anny v Pasohlávkách

Penzion sv. Anny v Pasohlávkách

Pasohlávky, Jihomoravský kraj
Penzion Pastuška v Brodu nad Dyjí

Penzion Pastuška v Brodu nad Dyjí

Brod nad Dyjí, Jihomoravský kraj