Úvod > Co chcete dělat? > Cedrus Spa – saunový svět nedaleko Kunětické Hory
Cedrus Spa - saunový svět nedaleko Kunětické Hory
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Cedrus Spa – saunový svět nedaleko Kunětické Hory

Nechte se hýčkat a rozmazlovat v unikátním konceptu saunového světa jehož hlavním motivem je návrat k samotným kořenům saunování. Velkorysý prostor, privátní sauny, saunové ceremoniály, venkovní ochlazovací bazén, saunový bar, ruská baňa.
Saunové centrum Cedrus Spa nabízí široké spektrum procedur, vhodných i pro wellness pobyty ve spolupráci s Hotelem Kunětická Hora.

Aroma sauna - funguje na stejném principu jako klasická finská sauna. Navíc je v aroma sauně automatická pumpa, která podle potřeby dávkuje aromatické esence na rozžhavené lávové kameny. Výpary poté prostoupí celou saunu a příznivě působí na dýchací soustavu i psychiku. Aroma sauna je jedním z nejmodernějších a neoblíbenějších typů saun.

Vario sauna - je moderním typem sauny, který kromě klasického saunování umožňuje nastavit volitelné programy a využívat také například tropické lázně nebo vlhké bylinné lázně. Spolu s nastavitelnou teplotou je vario sauna perfektní pro všechny, kteří chtějí mít saunování plně pod kontrolou. Vario sauna je díky nižším teplotám a vyšší vlhkosti vhodná pro ty, kterým klasická sauna a její varianty z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje.

Herbal bath - patří mezi keramické suché prohřívárny, které využívají sálavé teplo v kombinaci s léčivými esencemi bylin. Komora je vyhřátá zhruba na 50°C při nízké vlhkosti vzduchu kolem 35%. Důležitou součástí je rozžhavený výparník, na kterém jsou umístěny bylinky. Ty se pravidelně polévají vodou, aby se aroma plně rozvinulo do horkých par. Herbal bath má podobu keramikou obložené komory, po jejímž obvodu jsou umístěny vyhřívané lavice.

Aroma parní lázeň - funguje na stejném principu jako římská či solná parní lázeň. Do prohřáté a velmi vlhké místnosti jsou vháněny aromatické esence, které mají podle svého zaměření příznivé účinky na lidský organismus. Aroma parní lázeň má podobně jako ostatní parní lázně podobu keramikou obložené místnosti s tlumeným osvětlením. Vonné esence se do parní kabiny dostávají automaticky vstřikováním dávkovače.

Polévací vědra - už tradičně patří ke každé sauně. Jednoduchý mechanismus, přirozený vzhled a snadné ovládání polévacího vědra přežily v nezměněné podobě i do dnešních supermoderních ochlazoven. Návštěvník se v ochlazovací sprše postaví pod vědro, zatáhne za řetízek a bez námahy na sebe prudce vylije studenou vodu. Ta se ihned automaticky doplní pro další použití.

Ledová studna – se skládá ze dvou částí: dávkovače ledu a samotné studny. Jemný, nebo standardní led vyrábí přímo dávkovač z čerstvé vody. Vyrobený led bez ostrých hran a s ideální teplotou -0,5°C si pak hosté nabírají podle potřeby.

Studené mrholení – je jednou z možností rychlého ochlazení po saunování. Jemné kapky studené vody tryskající ze sprchy nejsou tak intenzivní, jako například skok do ledového bazénu, ale svou funkci splňují dokonale.

Venkovní ochlazovací bazén – je vedle polévacího vědra nejčastějším způsobem ochlazení po vydatném saunování.

Kneippův chodník – funguje na jednoduchém principu. Ve dvou bazéncích se dnem pokrytým oblázky je umístěna teplá (kolem 40°C) a studená (12°C) voda. Klient se nejprve prochází v bazénku s teplou vodou a chodidla si důkladně prohřeje. Poté několik vteřin přešlapuje i v bazénku se studenou vodou a celý cyklus několikrát opakuje.
 
Saunový svět přichází s další novinkou a to jsou procedury v Ruské banje. K třem privátním prostorům a centrálnímu saunovému světu přibyl prostor pro specifické procedury, které jsou přivezeny z Ruska – ruské banje. Můžete tedy poznat originální ruskou proceduru v ruské sauně – metličkování. V sauně se samozřejmě topí dřevem a zážitky jsou dokonalé!

Ruská baňa je netypickým a u nás málo známým druhem sauny. Oproti finské sauně je v ruské baně o něco nižší teplota, ale mnohem vyšší vlhkost (kolem 40%). Pára zde vzniká poléváním rozžhavených kamenů vodou. Saunová kamna jsou tradičně na dřevo.

Co všechno vás čeká?
  • Topení dřevem přímo v sauně
  • Intenzivní hloubkové prohřátí organismu
  • 3x intenzivní metličkování snopy dubových větviček s listím máčených ve výluhu
  • Solný peeling
  • Rašelina s medem
  • Ochlazovaní ve venkovním bazénu
  • Bohemia sekt nebo suché bílé víno
  • Ovoce
  • Pitný režim

K dispozici je vám dále Odpočívárna s barem - s nápoji a lehkým občerstvením a temná odpočívárna – klidová relaxační zóna s lůžky.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace pod Kunětickou horou

Restaurace pod Kunětickou horou

Ráby, Pardubický kraj
U Nouzů

U Nouzů

Staré Hradiště, Pardubický kraj
Chalupy U Dančí obory ve Velkých Karlovicích

Chalupy U Dančí obory ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice, Zlínský kraj