Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Sauny a masáže jsou oblíbeným cílem všech, kteří si chtějí odpočinout a načerpat novou energii. Čokoládová, medová, relaxační, thajská nebo exotická? Masáž rozproudí krev, uvolní zatuhlé svalstvo a prokrví vaši pokožku. Pravidelné saunování má blahodárný vliv na náš imunitní systém, zvyšuje jeho odolnost proti nežádoucím vnějším vlivům a v páře se nám navíc bude krásně dýchat. Doporučujeme také vyzkoušet některý ze saunových ceremoniálů, který kombinuje saunování s aromaterapií. Nechte se rozmazlovat a vyberte si sauny a masáže z naší nabídky. Zakoupený voucher může sloužit také jako dárek pro vaše blízké.

7 věcí, které nevíte… o saunách a saunování

Proč si tolik lidí oblíbilo sauny a saunování? Proč je chození do sauny tak zdravé, kdo saunování vlastně vymyslel, jak vypadala první sauna v českých zemích, jaké druhy saunování existují a kdy raději návštěvu sauny odložit? O saunách a saunování zkrátka na Kudy z nudy víme téměř všechno a rádi se o to s vámi podělíme.
Lázně a wellness

Vychutnejte si exotickou relaxaci

Cítíte se unavení a bez energie? Svěřte své tělo schopným a zkušeným masérům a svou mysl nechte volně odpočívat. Načerpejte novou sílu díky tradičním technikám thajské masáže. Dopřejte si tak exotický zážitek i u nás, uprostřed Evropy.
Lázně a wellness

10 tipů na sauny v civilizaci i přírodě aneb ve stínu i na výsluní

Hledáte ideální místo na pořádnou relaxaci a odpočinek? Vyzkoušejte saunu! Pokud nemáte vlastní prostor v domě nebo na zahradě, a tím pádem i maximální soukromí, vyberte si některý z našich tipů. Vedle osvědčených míst, hřejících se na výsluní zájmu všech fanoušků saunování, jsme propátrali také sauny „ve stínu“ – malé, s fantastickými výhledy anebo s neobyčejným příběhem.
Lázně a wellness

10 tipů, kam jít na podzimní masáž

Masáže jsou nejstarší léčebnou metodou na světě, která se provádí již více než 3000 let. Základním principem masáží je rovnováha mezi duševní a fyzickou kondicí, životním stylem a zdravou výživou. A co je výsledkem masáže? Je to postupné uvolnění a zlepšení fyzické, psychické a duševní pohody. Thajské, orientální, jávské masáže, aromaterapie, čokoládové, medové a masáže pro dva… prostě spoustu tipů pro relax vám přináší tipy Kudy z nudy.
Lázně a wellness

Užijte si saunování v Praze

Užijte si výběr nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze a výhody zdravého saunování, které nabízí Praha. Saunování je nejen příjemný způsob relaxace, ale také posiluje imunitu a má velmi dobrý preventivní účinek proti alergiím a infekcím horních cest dýchacích. sauna dokáže stimulovat imunitu a zároveň na nás působí relaxačně, podobně jako třeba jóga.
Praha | Lázně a wellness

15 tipů, kde objevit originální sauny

Sauna s ochlazením v horském potoce, sauna přímo na jezeře anebo saunový svět v důlní štole… Kudy z nudy vám dnes nabídne 15 tipů na originální sauny, které vám ukáží nový rozměr příjemné relaxace ve formě nezapomenutelného zážitku.
Lázně a wellness

10 tipů, kam jít na thajskou masáž

Thajská masáž je osvěžujícím zážitkem, po kterém se každý cítí doslova jako znovuzrozený. Techniky thajské masáže se liší od klasických masáží orientujících se pouze na svaly a měkké tkáně. Thajská masáž se zaměřuje na celé tělo, přičemž největší působení je soustředěno na svaly nohou, kloubů, chodidel a zad, protože tyto části těla jsou při současném životním stylu nejvíce namáhány. Uvolněte své tělo a mysl při tradiční thajské masáži.
Lázně a wellness

Jak na podzimní nevlídno a chmury? Dopřejte si relaxaci v sauně!

Nevlídné podzimní plískanice a krátké dny jsou tady a s nimi i zvýšená únava, nastupující deprese a nezřídka i nejrůznější virózy. Je proto čas myslet na povznášející relaxaci, posílení imunity a detoxikaci organismu. Pravidelná návštěva sauny dokáže krásně rozpustit všechny problémy a povzbudit psychiku i obranyschopnost organismu. Vyzkoušejte blahodárné účinky saunování i vy!
Lázně a wellness

Nechte se rozmazlovat exotickými masážemi

Udělejte si čas sami pro sebe a nechte se rozmazlovat. Dopřejte si tu nejlepší péči a svěřte se do rukou zkušených masérů, jejichž šikovné ruce vám pomohou uvolnit se a nechat starosti a každodenní stres odplynout do ztracena. Inspirujte se našimi dnešními deseti tipy a relaxujte na masáži.
Lázně a wellness

Na pražské náplavce najdete originální Lázně na Lodi

Fenomén lázeňství má v Praze, zejména v okolí Vltavy, velkou tradici. Lázně na Lodi nabízí finskou saunu s jedinečným výhledem na Hradčany. Kapacita je 16 osob, k dispozici je i hygienické zázemí a vnitřní i venkovní odpočívárna. Lázně najdete na parníku zakotveném na náplavce na úrovni tramvajové zastávky Výtoň.
Praha | Lázně a wellness

V bazénu za Lužánkami v Brně se otevře nové wellness centrum s různými typy saun a relaxačních zón

Kromě největšího plaveckého prostoru v Brně nabídne od 1. listopadu 2019 Městský plavecký stadion Lužánky také relaxační služby. V nově vybudovaném wellness centru bude na více než 800 metrech čtverečních k dispozici několik typů saun a dalších relaxačních prostor.
Jihomoravský kraj | Lázně a wellness

Celostátní týden saunování přinese spoustu zážitků

Již devátý ročník celostátní akce Týden saunování, která je zaměřená na propagaci správného saunování, se uskuteční v termínu od 2. do 10. listopadu 2019 na řadě míst po celé republice. V jednotlivých saunových centrech jsou připraveny speciální saunové noci s prodlouženou otevírací dobou nebo zvýhodněným vstupným, saunování při svíčkách, saunové ceremoniály, peelingy či saunová show – saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování.
Lázně a wellness