Úvod > Aktuality > Zajděte si do Lázní na lodi na náplavce Rašínova nábřeží
Zajděte si do Lázní na lodi na náplavce Rašínova nábřeží
"> "> Zajdete si do Lázní na lodi na náplavce Rašínova nábreží "> Do sauny se vejde kolem 15 lidí "> Nejoblíbenejším dnem v týdnu je streda, kdy na lod zakotví i pivní služba Ferda domu
Lázně a wellness

Zajděte si do Lázní na lodi na náplavce Rašínova nábřeží

  • Vydáno21. února 2016
Fenomén lázeňství má v Praze, zejména v okolí Vltavy, velkou tradici a je škoda, že v současnosti nejsou žádné lázně v pravém slova smyslu funkční. Studie Lázně na lodi je pilotním projektem, jenž si klade za cíl vyzkoušet zájem pražanů a návštěvníků metropole o tento program. 
Sauna, loď a pivo s výhledem na panorama Pražského hradu a celý levý břeh romantické Vltavy. Co více si přát?
Lázně na lodiKochat se výhledem na stověžatou matičku Prahu ze sauny na palubě lodi zní jako celkem odvážná představa. Odpočinek v relaxační zóně, v ruce jedno skutečně vychlazené pivo a středeční večer je váš. Projekt Lázně na lodi je originálním počinem z architektonické dílny studia H3T architekti, které funguje již od roku 2009.

Vítek Šimek a Štěpán Řehoř, hlavní tvůrci pilotního projektu, se zamysleli nad fenoménem starého pražského lázeňství a přišli tak na nápad postavit saunu přímo na lodi.

Z horké sauny pak můžete skočit rovnou do vod studené Vltavy, nebo se spokojit s ledovou sprchu přímo na palubě. Do sauny se vejde kolem 15 lidí, takže nezapomeňte vzít přátelé, nebo vyrazte s kolegy po práci. Lázně disponují šatnami a v odpočívárně uvidíte takové obrázky staré Prahy, až se vám zamotá hlava. Nebo se vám možná zatočí z nabídky sedmi piv na palubě.
Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.