Úvod > Aktuality > Africké a lví safari ve Dvoře Králové končí letní sezonu
Africké a lví safari ve Dvoře Králové končí letní sezonu
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Africké a lví safari ve Dvoře Králové končí letní sezonu

  • Vydáno23. září 2021
Letní sezona v Zoo Dvůr Králové je u konce a návštěvníci tak mají poslední možnost vyrazit na večerní safari. Otevřeno bude už jen do neděle 3. října! Lístky můžete zakoupit na pokladně u vjezdu do safari, nástupní místo je u Restaurantu Kibo.

Safari Zoo Dvůr KrálovéPo uzavření safari v zoo začne takzvaná podzimní sezona, během které je zoo otevřena každý den od 9:00 do 17:00. Otevřené budou všechny pavilony a expozice a některé z letních výběhů. Zoo v podzimní sezoně nabízí pravidelně levnější vstupné.

Na konci října od 23. do 31. 10. 2021 dvorský Safari Park zahájí tradiční akci Týden duchů, kdy budou v areálu rozmístěné dýně a další výzdoba.

Lví safariAfrické a lví safari bude v provozu do konce hlavní sezóny, tedy do neděle 3. října 2021. Pro vlastní vozy je vjezd do safari umožněn pouze do 17:15 hodin.

Pokud si přejete vychutnat kouzlo Afriky v záři zapadajícího slunce, vyzkoušejte Večerní safari. Na toto safari je nutné zakoupit zvláštní jízdenku na pokladně od 19:30 (na Večerní safari není potřeba mít koupeno běžné vstupné). Safaribusy odjíždějí v pravidelných intervalech 20:00 a 21:00 hodin od pokladny na parkovišti u vjezdu do safari. V září safaribus vyjíždí v pátek a sobotu, úplně poslední jízda bude v neděli 30. září 2021.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

1.6.
30.9.
Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Objevte kouzlo afrického soumraku! Zažijte atmosféru podvečerní jízdy mezi velkými stády zvířat. Pozorujte zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Restaurace a občerstvení v Safari Parku Dvůr Králové, kde můžete ochutnat nejen klasickou českou kuchyni, ale také speciality, které se v různých obměnách a variantách připravují v Africe. Od roku 2018 zde vaří místní pivo Safari pivovar.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.