Úvod > Aktuality > Po celý rok jedinečné zážitky v areálu ZOO Dvůr Králové: dnes křest mláďat nosorožců dvourohých
Zážitky

Po celý rok jedinečné zážitky v areálu ZOO Dvůr Králové: dnes křest mláďat nosorožců dvourohých

  • Vydáno26. července 2015
Máte dostatek odvahy k ochutnání hmyzích specialit – "potraviny budoucnosti"? Dnes končí festival Africa Live plný hudebních a tanečních vystoupení, poutavého vyprávění, afrických specialit, afrického umění a nostalgického promítání v letním kině. Můžete nakoupit výrobky z Ugandy a tím podpořit ugandské děti, či kdo se ještě nestihl nabažit afrických rytmů, či vyzkoušet si bubnování na africkém bubnu, má poslední šanci, neboť nedělním dnem festival pro letošní rok končí... V neděli budete mít také jedinečnou příležitost pokřtít dvě letošní mláďata nosorožců dvourohých – v 15 hodin u výběhu nosorožců za malbou Viktoriiných vodopádů.

Oživte si vzpomínky z dětství, kdy jste snili o dobrodružných výletech mezi divoká zvířata a sny si částečně plnili, když vás rodiče vzali o víkendu do zoo. 

ZOO Dvůr Králové vás čeká tajuplná Afrika, aniž byste museli cestovat přes devatero hor a devatero řek. Už jste někdy spali na doslech africké divočině? Zkuste to v hotelu Safari. Po celý rok vám nabízí jedinečné ubytování v areálu ZOO Dvůr Králové. Oceníte nejen originalitu a styl, ale i klid a pohodlí s mnoha možnostmi rozptýlení a relaxace.

Hvězdou festivalu bude oblíbená taneční a hudební skupina IYASA a poprvé v ČR také vystoupí zimbabwské trio vokalistů INSINGIZI. Během festivalu budou slavnostně pokřtěna dvě letošní mláďata nosorožců dvourohých.

Na své si během festival však přijdou i děti díky hravým soutěžím a dovednostním úkolům. Každý den bude pro návštěvníky rovněž připraveno africké tržiště, africký gril, malby keňských kmenů či výstava soch se Zimbabwe, v zoo bude dokonce i sochařka přímo ze Zimbabwe.

Program v neděli 26.7.:

  • 9.00 – 18.00 – Africké tržiště
  • 11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
  • 11.00 – 11.30 – AFRIKA MGOMA hudební skupina z Angoly a Konga
  • 11.30 – 12.00 – Představení partnerů festivalu
  • 12.00 – 13.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
  • 13.00 – 15.00 – Přednáškový blok (Století Miroslava Zikmunda – promítání)
  • 15.00 – 16.30 – Křtiny mláďat nosorožců (Monika Leová a Michal Horáček); Představení partnerů festivalu; Losování tomboly
  • 16.30 – 17.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
  • 17.00 – 18.00 – MBUNDA AFRICA hudebníci z Konga a dalších afrických států

 

Lanový park Katika Miti v Safari Parku Dvůr Králové

Lanový park Katika Miti v Safari Parku Dvůr Králové

Užijte si výhled na zvířata z ptačí perspektivy v jedinečném lanovém parku, který je součástí areálu Safari Parku.

Galerie Zdeňka Buriana v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Galerie Zdeňka Buriana v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Obrazy pravěkých a dávno vyhynulých monster fascinovaly v dětském věku snad každého z nás. V Galerii Zdeňka Buriana v Safari Parku si můžete tyto chvíle připomenout a svým ratolestem zároveň vysvětlit, že roztomilá zvířátka běhala po naší planetě už před desítkami milionů let.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Exotice můžete být blíž než kdykoli předtím, doslova na dosah ruky. Nahlédněte do zoo zadními vrátky, zkuste si kontakt s hadem, přivoňte k žirafě nebo poznejte mořské akvárium z druhé strany. Objevte to nejlepší ze zoo a poznejte tajemství jejího zákulisí.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

1.6.
30.9.
Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Objevte kouzlo afrického soumraku! Zažijte atmosféru podvečerní jízdy mezi velkými stády zvířat. Pozorujte zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.