Úvod > Aktuality > Vrchlabský Krtek získal Cenu Architecture Week
Vrchlabský Krtek získal Cenu Architecture Week
"> Vrchlabský Krtek získal Cenu Architecture Week ">  Toto ocenení je udelováno stavbám s nejzajímavejší architekturou "> Krkonošské centrum environmentálního vzdelávání má ambice stát se skutecným centrem nejen pro obyvatele Krkonoš
Zážitky

Vrchlabský Krtek získal Cenu Architecture Week

  • Vydáno14. října 2014
Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání Krtek ve Vrchlabí bylo nominováno na Stavbu roku 2014 za ojedinělou architekturu díla se zřetelem ke kvalitě betonářských prací a nápaditému uspořádání dispozice. V konkurenci 58 tuzemských a 5 zahraničních staveb Krtek získal Cenu Architecture Week. Toto ocenění je udělováno stavbám s nejzajímavější architekturou, přínosnou a neotřelou architektonickou myšlenkou.

KrtekUnikátní budova Krkonošského centra environmentálního vzdělávání Krtek vznikla vedle stávající administrativní budovy Správy KRNAP a rozšiřuje nabídku vzdělávacích aktivit směrem k veřejnosti. Nový objekt je místem k pořádání veřejných přednášek a konferencí. K tomu slouží přednáškový sál s kapacitou 76 míst + 2 bezbariérová místa pro imobilní posluchače.

Díky použití širokoúhlého plátna a prostorového zvuku má parametry malého kinosálu. K samotné výuce slouží laboratoř a učebna. Přímý kontakt teoretické a praktické části výuky hraje při vzdělávání důležitou roli. Proto je laboratoř součástí prostoru učebny. Do laboratoře se vejde 16 studentů a do učebny 30. V objektu je dále také výstavní prostor, knihovna, ekoporadna a parkovací stání pro klienty.

Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání má ambice stát se skutečným centrem nejen pro obyvatele Krkonoš, ale také jedním z obdobných evropských center zaměřených na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu.

Krtek – Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání Vrchlabí

Krtek – Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání Vrchlabí

Unikátní budova ve Vrchlabí, jejímž autorem je známý architekt Petr Hájek, vznikla vedle stávající administrativní budovy Správy KRNAP a rozšíří nabídku vzdělávacích aktivit směrem k veřejnosti. Přezdívku domu – Krtek, vybrali lidé ve veřejném hlasování.