Úvod > Aktuality > S dětmi na výlet i za špatného počasí
S dětmi na výlet i za špatného počasí
"> "> "> "> "> "> "> "> ">

S dětmi na výlet i za špatného počasí

Vydáno 31. května 2020 Zážitky
Musíme se pravdě podívat do očí a přiznat si, že jsou tu dny, kdy budou muset výlety do přírody počkat na lepší počasí. Venku prší jen se leje, navíc je předpověď podobná i na další dny, a nedá se tudíž předpokládat, že bude s dětmi možné chodit ven. V takových případech můžete buď zůstat v teple rodinného krbu, nebo se inspirovat na Kudy z nudy a vzít ratolesti někam, kde se rozhodně nebudou nudit. Máme pro vás tutové tipy!
Království železnicZačněme v Praze, metropole je na indoorové aktivity vybavena přece jenom nejlépe ze všech našich měst. Máte tu přehršle možností, jak se zabavit, ale některé z nich si zaslouží vypíchnout před ostatními, protože si je zamilujete.

Nejprve bychom vás rádi pozvali do Království železnic na Smíchově. Uvidíte zde stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.
 
Expozice LegaAni muzea nemusí být špatnou volbou. Za poslední roky se totiž návštěvna v nich přeměnila z pasivního pozorování objektů nejrůznějších druhů v místo plné zážitků, čekající na interakci s návštěvníky. Když vás pak pozveme do Prvního soukromého muzea Lega, nemusíme snad už ani vysvětlovat, oč tu jde. Vedle hotových modelů zde naleznete dostatečné množství kostek, aby z nich vaše děti sestavily, co je jenom napadne. 

muzeum alchymistůNudit se dozajista nebudete ani v dalším novém Muzeu alchymistů a mágů staré Prahy. Už samo místo, kde se expozice s alchymistickou dílnou nalézá, je výjimečné. Právě zde totiž přebýval největší z alchymistů všech dob – magistr Edward Kelley. Okultní vědy tady dýchají z každého předmětu a zážitek z návštěvy tak bude vpravdě magický…

Muzeum Smyslů je interaktivní muzeum, kde je jednoduché stát se součástí expozice. Najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání: od nejrůznějších místností se změněnou perspektivou, až po obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů nabízí příležitost ke kladení otázek a poučení o našich smyslech a vnímání.
 

Kam s dětmi na severu Čech?

doksyPokud se vypravíte z Prahy směrem k severu, také se rozhodně nebudete s dětmi nudit. Možná už jste zaznamenali, že Doksech se nachází Muzeum Čtyřlístku. To se nově přestěhovalo do zámku v Doksech, kde je otevřeno v týdnu od 13:00 do 17:00 hodin a o víkendech od 10:00 do 17:00 hodin. Komiksová čtyřka pochází z Třeskoprsk a ty se náramně podobají Máchovu kraji, kde se autor známého komiksu Jaroslav Němeček narodil. Není proto divu, že její muzeum naleznete právě zde. A ruku na srdce – kdo by neměl Čtyřlístek rád a nevyrostl s ním? Jsme si proto jisti, že tady se nebudou bavit jen děti, ale i vy! 

iQparkVypravíte-li se až do Liberce, neměli byste zatracovat nákupní centra. Proč? Protože ve zdejší Plaze naleznete zatím nejnovější a nejmodernější DinoPark v Česku. Tolik řvoucích pravěkých ještěrů na jednom místě s naprostou jistotou rozsvítí oči každého dítěte. Vyskytují se tu v životní velikosti a dětem se o nich bude ještě dlouho zdát. A komu by to nestačilo může se vyřádit také ve vyhlášených zábavně-poznávacích parcích, a to v iQparku (vůbec prvním svého druhu v ČR) a v mladším Science centru iQlandia. V každém najdete více než 300 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů. DinoPark a iQpark se otevírají 31. 5. 2020, iQlandia bude připravena na návštěvníky od 4. 6. 2020.

Chomutov depozitářPokud mají vaše děti rády vlaky a mašinky, vezměte je do chomutovského depozitáře, který je letos otevřen od 5. 6. do 1. 11. 2020 vždy od pátku do neděle od 9 do 17 hodin (vč. státních svátků). Největším lákadlem jsou parní lokomotivy v čele s rychlíkovým „Albatrosem“, který v srpnu 1964 vytvořil dosud nepřekonaný rekord parních lokomotiv tehdejších Československých státních drah rychlostí 162 km/h. Majestátní obdiv budí rovněž první poválečná lokomotiva 534.0301, kterou dodaly Škodovy závody už 22. prosince 1945, nebo tramvajová parní lokomotiva „Gartenau“ vyrobená v Linci roku 1887. Prohlédnete si vyhlídkový salonní vůz Ústecko-teplické dráhy z roku 1900 nebo salonní vůz barona Adolpha Rothschilda.
 

Směrem na východ a jih

Park FabulaNa východ od Prahy v Hradci Králové vyrostl rodinný zábavní park Tongo. Zajímavě pojaté místo plné prolézaček, skluzavek a dalších atrakcí k nejlepšímu „vyblbnutí“ vašich dětí je koncipováno jako ostrovy v oceánu, a když je děti přeplují, zcela jistě doma padnou naprostým vyčerpáním! Otevřeno je zde už od 25. května.

Pehřimově nemají jen pověstné krematorium, ale už i peklo! V podzemí Šrejnarovského domu naleznete atrakci, která může mladší návštěvníky pěkně vyděsit. V Pelhřimovském pekle si dokonce sami vyberete, zda budete jen pouhými hříšníky nebo se na chvíli stanete čerty. Peklo je zde totiž zcela moderní - nejen strašidelné, ale i interaktivní. O něco dále v Kamenici nad Lipou vás čeká svět originálního humoru živých pohádkových bytostí - rodinný zábavný park Fábula, ideální pro rodinný výlet za každého počasí. Ten se však otevře až od 1. 7. 2020.
 

České Budějovice, Plzeň a okolí

HopsáriumNa jihu Čech, Českých Budějovicích, mají Hopsárium. Moderní herna nabízí například osmimetrovou prolézací věž se skluzavkami, lezeckou stěnou s překážkami, maxitrampolíny, multifunkční plochu pro míčové hry, velké dopravní hřiště s čerpací stanicí a semafory, jízdu z kopce na nafukovacích kruzích, děla na pěnové míčky či loď pohybující se na vlnách. Zábava je opět zaručena.
 
Jedinečným zážitkem může být také návštěva Fantasy golfu Plasy. Nejde totiž pouze o minigolfové hřiště, ale také o botanickou zahradu a zoo. Osmnáct jamek je koncipováno jako cesta po devíti zemích všech kontinentů. V každé naleznete odpovídající flóru a faunu, takže kromě zábavy můžete děti také poučit o geografii. Také v Plasech je již otevřeno.

V nedaleké Plzni pak určitě nevynechejte vyhlášenou Techmanii! Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice. Ale pozor, Techmania otevírá až 2. 6. 2020.
 

Kam s dětmi na Moravě?

PoznáníPokud chcete vyrazit primárně za poznáním, vřele doporučujeme Expozici času ve Šternberku. Interaktivní expozice představuje čas v jeho 14 miliard let trvajícím příběhu, a to od Velkého třesku až k atomovým hodinám. Uvidíte, že dozvídání se zajímavých informací může být zábavné. A v žádném případě nepůjde jen tak o nějaké… zabíjení času.

Jestliže to nemáte daleko do Olomouce, doporučujeme se vydat do Pevnosti poznání. Spolu s dětmi zde zažijete na vlastní kůži experimenty a vidět zblízka věci, které jinde neuvidíte. Projdete se například modelem mozku, potkáte vodní hmyz v nadživotní velikosti, zatopíte město stoletou vodou, vyřešíte obří hlavolamy nebo díky digitálnímu planetáriu prozkoumáte hvězdnou oblohu. Pro nejmenší se v bývalé průmyslové hale v Olomouci, místní části Lazce, nachází zábavní park pro děti Krokodýlek. Zařízení má plochu 3000 metrů čtverečních a s 25 atrakcemi patří mezi největší zábavní dětská centra na Moravě. Otevřel se 30. 5. 2020.
 
Centrum VidaNakonec vás pozveme do moravské metropole. Rodinný zábavní park Bongo je koncipován jako cesta kolem světa, takže každá atrakce představuje jinou zemi. Také zde se děti pořádně vyřádí. Výborným tipem, kam vzít v Brně děti je zábavní vědecký park Vida. Zemětřesná deska, rentgenové oči, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště, vodní tiskárna – to jsou ukázky exponátů Vida! science centra. Dotýkat se exponátů je tu více než doporučeno. Všechny brněnské atrakce mají již otevřeno.

Důl LandekA kam s dětmi na Ostravsku? Zdejším tahákem je Velký a Malý svět techniky ve vítkovických železárnách a zážitkem bude sfárání do dolu Landek. Zde naleznete novou expozici s názvem "Koník Ferdinand a další čtyřnozí havíři". Originální příběh koníka Ferdinanda ze šachty Anselm je napínavým vyprávěním o životě a práci "čtyřnohých havířů",  kteří desítky let v podzemí pomáhali dobývat "černé zlato". Od 25. května je rovněž přístupný oblíbený Slezskoostravský hrad.
 
To by od nás bylo pro tuto chvíli vše. Pokud si myslíte, že tu chybí nějaká unikátní atrakce, kterou ocení ostatní rodiče s dětmi, napište nám o ní!
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.

Muzeum lega v Praze

Muzeum lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Rodinný zábavný park Fábula

Rodinný zábavný park Fábula

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Společně se přenesete do světa originální zábavy divadla, soutěží, tvoření, her a hlavolamů a nově i strašidel.

Rodinný zábavní park Bongo v Brně

Rodinný zábavní park Bongo v Brně

Svět pro opičárny vašich dětí! Bongo Brno je jedinečný zábavní park pro celou rodinu. Nabízíme také školám, školkám i jiným kolektivům možnost výletu do našeho centra.

Rodinný zábavní park Tongo Hradec Králové - zážitky nejen pro děti

Rodinný zábavní park Tongo Hradec Králové - zážitky nejen pro děti

V rodinném zábavním parku Tongo v Hradci Králové se nachází spoustu atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky nejen pro vaše děti. Každá z nich přitom představuje jiný ostrov či mořský svět. Za jediný den tak můžete společně uskutečnit dobrodružnou cestu oceánem.

Malý Svět Techniky U6

Malý Svět Techniky U6

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Muzeum Čtyřlístku na zámku v Doksech - na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Muzeum Čtyřlístku na zámku v Doksech - na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Máte rádi komiksové postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek? Pak navštivte Muzeum Čtyřlístek v Doksech, kde se dozvíte, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal. S Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou se zde setkáte téměř v životní velikosti.

Expozice času Šternberk

Expozice času Šternberk

Expozice času nabízí atraktivní, 14 miliard let trvající příběh od Velkého třesku k atomovým hodinám. Jedinečnými exponáty a interaktivními programy přispělo více než 20 českých a světových muzeí. Přijďte se pobavit i poučit. Uvidíte, že v Expozici času ve Šternberku běží čas rychleji.

iQpark - první science centrum v České republice

iQpark - první science centrum v České republice

První science centrum v ČR, které zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 300 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.

Muzeum Smyslů Praha

Muzeum Smyslů Praha

Muzeum Smyslů je jak zábavné, tak vzdělávací místo pro příjemně strávený čas s rodinou. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.

Velký Svět Techniky v Ostravě

Velký Svět Techniky v Ostravě

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představuj zajímavosti vědy a techniky. Stalo se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolních Vítkovic, ale také celého moravskoslezského regionu.

Fantasy Golf Plasy

Fantasy Golf Plasy

Fantasy Golf je koncipován jako cesta kolem světa. Můžete si tu zahrát adventure golf, projít se devíti zeměmi všech světových kontinentů a podívat se do několika časových období. Hřiště s osmnácti jamkami nabízí jakési "tři v jednom" - adventure golf, ZOO a botanickou zahradu.

Pelhřimovské peklo

Pelhřimovské peklo

Ve městě rekordů naleznete strašidelný turistický cíl pro děti i dospělé - ve sklepení budovy, kde sídlí městské informační centrum se totiž nachází Pelhřimovské peklo.

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

Hopsárium v Českých Budějovicích - svět rodinné zábavy

Hopsárium v Českých Budějovicích - svět rodinné zábavy

Největší zastřešený zábavní park v jižních Čechách - Hopsárium v Českých Budějovicích se rozkládá na ploše o rozměrech přes 2100 metrů čtverečních. Dovádět zde mohou děti i dospělí například na osm metrů vysoké prolézací věži, skluzavce nebo na maxitrampolínách.

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků - park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.