Úvod > Aktuality > S dětmi na výlet i za špatného počasí
Zážitky

S dětmi na výlet i za špatného počasí

  • Vydáno20. října 2023
Musíme se pravdě podívat do očí a přiznat si, že jsou tu dny, kdy budou muset výlety do přírody počkat na lepší počasí. Jestliže se s dětmi chystáte podniknout něco hezkého, ale venku to vypadá na déšť, anebo je příliš velká zima, inspirujte se na Kudy z nudy. Poradíme vám, kam vyrazit s dětmi, aby se nudily a odnesly si pěkný zážitek. Tyhle tipy určitě zaberou!
Království železnicZačněme v Praze, metropole je na indoorové aktivity velmi dobře vybavena a objevíte zde mnoho možností, jak se zabavit. Některé z nich si zaslouží vypíchnout před ostatními, protože si je zamilujete jak vy, tak vaše děti. Nejprve bychom vás rádi pozvali do Království železnic na Smíchově. Uvidíte zde stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.
 
Expozice LegaAni muzea nemusí být špatnou volbou. Za poslední roky se totiž návštěvna v nich přeměnila z pasivního pozorování objektů nejrůznějších druhů v místo plné zážitků, čekající na interakci s návštěvníky. Když vás pak pozveme do Prvního soukromého muzea Lega na Národní třídě, nemusíme snad už ani vysvětlovat, oč tu jde. Vedle hotových modelů zde naleznete dostatečné množství kostek, aby z nich vaše děti sestavily, co je jenom napadne. 

muzeum alchymistůNudit se dozajista nebudete ani v dalším novém Muzeu alchymistů a mágů staré Prahy na malostranském Jánském vršku. Už samo místo, kde se expozice s alchymistickou dílnou nalézá, je výjimečné. Právě zde totiž přebýval největší z alchymistů všech dob – magistr Edward Kelley. Okultní vědy tady dýchají z každého předmětu a zážitek z návštěvy tak bude vpravdě magický… Muzeum Smyslů v Jindřišské je interaktivní muzeum, kde je jednoduché stát se součástí expozice. Najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání: od nejrůznějších místností se změněnou perspektivou, až po obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů nabízí příležitost ke kladení otázek a poučení o našich smyslech a vnímání.
 

Zábava v okolí Prahy

MajalandA komu nevadí vyjet mimo centrum do okolí Prahy, může dětem nabídnout zábavu v pohádkovém světě Majaland (největším krytém zábavním parku v Čechách), expozici plnou modelů a koster dinosaurů v Dinosaurii Praha. Oba parky se nacházejí v Tuchoměřicích. V Poděbradech objevíte Film Legends Museum plné hollywoodských pohádkových a fantasy postaviček, jako je například Avatar, E.T., Star Wars, Indiana Jones, Pán Prstenů, ale také Vetřelec, Predátor, Terminátor, ale i postavičky od Walta Disneyho. Kvantario je jedinečná přehlídka moderních technologií v oblasti sci-fi a virtuální reality. V Centru Green Park v Benešově u Prahy nabízí pět pater nekonečné zábavy pro celou rodinu. V areálu svíčkárny Rodas v Šestajovicích můžete navštívit různé výrobní dílny, ve kterých si můžete sami vyrábět, tvořit a zdobit: svíčky, mýdla, koupelové soli, voskové pastelky, perníky a belgické čokolády. Také si můžete pohladit zvířátka, která žijí na zdejší minifarmě. Kvantario je jedinečná přehlídka moderních technologií v oblasti sci-fi a virtuální reality. V Centru Green Park v Benešově nabízí pět pater nekonečné zábavy pro celou rodinu.
 

Kam s dětmi na severu Čech?

doksyPokud se vypravíte z Prahy směrem k severu, také se rozhodně nebudete s dětmi nudit. Možná už jste zaznamenali, že v Doksech na zámku se nachází Muzeum Čtyřlístku. Komiksová čtyřka pochází z Třeskoprsk, které se náramně podobají Máchovu kraji, kde se autor známého komiksu Jaroslav Němeček narodil. Není proto divu, že její muzeum naleznete právě zde. A ruku na srdce – kdo by neměl Čtyřlístek rád a nevyrostl s ním? Jsme si proto jisti, že tady se nebudou bavit jen děti, ale i vy! 

iQparkVypravíte-li se až do Liberce, neměli byste zatracovat nákupní centra. Proč? Protože ve zdejší Plaze naleznete jediný krytý DinoPark s celoročním provozem v ČR. Tolik řvoucích pravěkých ještěrů na jednom místě s naprostou jistotou rozsvítí oči každého dítěte. Vyskytují se tu v životní velikosti a dětem se o nich bude ještě dlouho zdát. A komu by to nestačilo může se vyřádit také ve vyhlášených zábavně-poznávacích parcích, a to v iQparku (vůbec prvním svého druhu v ČR) a v mladším Science centru iQlandia. V každém najdete více než 300 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů.

burkV obci Krásná, 5 km jižně od Jablonce n. Nisou, leží historický areál zvaný Burk vybudovaný v 18. století slavným doktorem Kittelem. Nově zrekonstruovaný tajuplný dům je opředený legendami spojenými s ďáblem i aktivitami samotného doktora. V roce 2019 prošel Burk celkovou obnovou a nová podoba roubeného sídla odpovídá tomu, jak vypadalo, když ho léčitel postavil. Zcela unikátní je zde černá kuchyně, která v této podobě nemá v širokém okolí obdoby. V přízemí opraveného domu naleznete muzeum, knihovnu, infocentrum, prodej suvenýrů a Kittelovu lékárnu. Venku je obnoven původní rybník a skleníky, kde se budou pěstovat léčivé byliny.
 

Směrem na východ

čertovinaNa východ od Prahy v Hradci Králové vyrostl rodinný zábavní park Tongo. Zajímavě pojaté místo plné prolézaček, skluzavek a dalších atrakcí k nejlepšímu „vyblbnutí“ vašich dětí je koncipováno jako ostrovy v oceánu, a když je děti přeplují, zcela jistě doma padnou naprostým vyčerpáním! Otevřeno je zde už od 25. května.

Hledáte originální výlet pro sebe a celou rodinu? Pak zkuste Čertovinu u Hlinska! Stavba sahá do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry. Uvidíte například čertí školu, trapírnu, dáme si drink od nejkrásnější čertice v Pekle, projdete chodbičkou sedmi smrtelných hříchů a od samotného knížete Lucifera se dozvíte, jak to s vašimi hříšnými dušemi dopadne. Zda tu s čerty zůstanete, či se vrátíte zpět na povrch zemský, záleží na vás.

loutky z ChrudimiOkouzlil vás v dětství svět loutek? Ukažte jej i svým dětem, a to třeba v Muzeu loutkářských kultur Chrudim. Stálá expozice nazvaná Magický svět loutek postupně představuje loutky kočovných loutkářů, varietní loutky, rodinná loutková divadla a dekorace českých umělců. Nechybí ani Spejbl a Hurvínek, tvorba Jiřího Trnky nebo Josefa Váchala. V zahraniční části expozice jsou k vidění stínové loutky z Indonésie, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny nebo Barmy a také vietnamská vodní loutka. Roku 2020 byla expozice obměněna – přibyly vzácné sbírkové předměty a artefakty spjaté s loutkovým divadlem, které byly před zraky veřejnosti dosud ukryty v depozitáři. Jedná se například o loutky Jiřího Trnky nebo kompletní výprava představení Enšpígl, jedné z nejdůležitějších inscenací moderního českého loutkového divadla.
 

České Budějovice, Plzeň a okolí

HopsáriumNa jihu Čech, Českých Budějovicích, mají Hopsárium. Moderní herna nabízí například osmimetrovou prolézací věž se skluzavkami, lezeckou stěnou s překážkami, maxitrampolíny, multifunkční plochu pro míčové hry, velké dopravní hřiště s čerpací stanicí a semafory, jízdu z kopce na nafukovacích kruzích, děla na pěnové míčky či loď pohybující se na vlnách. Zábava je opět zaručena.
 
Jedinečným zážitkem může být také návštěva Fantasy golfu Plasy. Nejde totiž pouze o minigolfové hřiště, ale také o botanickou zahradu a zoo. Osmnáct jamek je koncipováno jako cesta po devíti zemích všech kontinentů. V každé naleznete odpovídající flóru a faunu, takže kromě zábavy můžete děti také poučit o geografii. V nedaleké Plzni pak určitě nevynechejte vyhlášenou Techmanii! Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice. Interaktivní expozice pro děti objevíte také v plzeňském kulturním areálu DEPO2015.
 

Kam s dětmi na Moravě?

PoznáníPokud chcete vyrazit primárně za poznáním, vřele doporučujeme Expozici času ve Šternberku. Interaktivní expozice představuje čas v jeho 14 miliard let trvajícím příběhu, a to od Velkého třesku až k atomovým hodinám. Uvidíte, že dozvídání se zajímavých informací může být zábavné. A v žádném případě nepůjde jen tak o nějaké… zabíjení času.

Jestliže to nemáte daleko do Olomouce, doporučujeme se vydat do Pevnosti poznání. Spolu s dětmi zde zažijete na vlastní kůži experimenty a vidět zblízka věci, které jinde neuvidíte. Projdete se například modelem mozku, potkáte vodní hmyz v nadživotní velikosti, zatopíte město stoletou vodou, vyřešíte obří hlavolamy nebo díky digitálnímu planetáriu prozkoumáte hvězdnou oblohu. Pro nejmenší se v bývalé průmyslové hale v Olomouci, místní části Lazce, nachází zábavní park pro děti Krokodýlek. Zařízení má plochu 3000 metrů čtverečních a s 25 atrakcemi patří mezi největší zábavní dětská centra na Moravě.
 
Centrum VidaNakonec vás pozveme do moravské metropole. Rodinný zábavní park Bongo je koncipován jako cesta kolem světa, takže každá atrakce představuje jinou zemi. Také zde se děti pořádně vyřádí. Výborným tipem, kam vzít v Brně děti je zábavní vědecký park Vida. Zemětřesná deska, rentgenové oči, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště, vodní tiskárna – to jsou ukázky exponátů Vida! science centra. Dotýkat se exponátů je tu více než doporučeno. Všechny brněnské atrakce mají již otevřeno.

Důl LandekA kam s dětmi na Ostravsku? Zdejším tahákem je Velký a Malý svět techniky ve vítkovických železárnách a zážitkem bude sfárání do dolu Landek. Zde naleznete novou expozici s názvem "Koník Ferdinand a další čtyřnozí havíři". Originální příběh koníka Ferdinanda ze šachty Anselm je napínavým vyprávěním o životě a práci "čtyřnohých havířů",  kteří desítky let v podzemí pomáhali dobývat "černé zlato". Oblíbený je také Slezskoostravský hrad, který nabízí povídání virtuálního průvodce přes QR kódy. V Kopřivnici najdete nové Muzeum nákladních automobilů Tatra a expozici Slovenské Strely.
Motorový železniční vůz Slovenská strela v Kopřivnici

Motorový železniční vůz Slovenská strela v Kopřivnici

Legendární vlak, technická národní kulturní památka Slovenská strela, prošel velkou revitalizací! Pokud si chcete tuhle nádheru prohlédnout v depozitáři – který mimochodem vyhrál titul Stavba roku 2021 – nejen zvenčí, ale rádi byste prozkoumali i útroby vlaku, vyrazte na komentovanou prohlídku.

Fantasy Golf Plasy

Fantasy Golf Plasy

Fantasy Golf je koncipován jako cesta kolem světa. Můžete si tu zahrát adventure golf, projít se devíti zeměmi všech světových kontinentů a podívat se do několika časových období. Hřiště s osmnácti jamkami nabízí jakési "tři v jednom" – adventure golf, ZOO a botanickou zahradu.

Hopsárium v Českých Budějovicích – svět rodinné zábavy

Hopsárium v Českých Budějovicích – svět rodinné zábavy

Největší zastřešený zábavní park v jižních Čechách – Hopsárium v Českých Budějovicích se rozkládá na ploše o rozměrech přes 2100 metrů čtverečních. Dovádět zde mohou děti i dospělí například na osm metrů vysoké prolézací věži, skluzavce nebo na maxitrampolínách.

Museum of Bricks v Praze

Museum of Bricks v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic a přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Muzeum Smyslů Praha

Muzeum Smyslů Praha

Muzeum Smyslů je jak zábavné, tak vzdělávací místo pro příjemně strávený čas s rodinou. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Velký svět techniky Ostrava

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.

DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

Pohádkové Peklo Čertovina u Hlinska

Pohádkové Peklo Čertovina u Hlinska

Hledáte originální výlet pro sebe a celou rodinu? Náš podnik, celý vyladěný pekelném stylu, si zaslouží vaši pozornost. Do Pekla se dostanete prostřednictvím našich různorodých programů. Těmi vás provedou naši čerti, jenž vdechují tomuto místu jedinečnost.

Majaland Praha

Majaland Praha

Vyberte se na výlet do pohádkového světa včelky Máji, Vilíka a Vikinga Vika. V Majalandu si budete připadat jako v pohádce!

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Muzeum nákladních automobilů Tatra

Muzeum nákladních automobilů Tatra

Legendární Drtikolka, kamion, s nímž Karel Loprais vyhrál Rallye Paříž–Dakar, oba obytné vozy, s nimiž cestovatelé Zikmund a Hanzelka projeli svět, a dalších několik desítek skvostů nejstarší české automobilky, to vše na vás čeká v muzeu nejstarší české automobilky v Kopřivnici!

Rodinný zábavní park Toboga Tongo Hradec Králové

Rodinný zábavní park Toboga Tongo Hradec Králové

Toboga Tongo v Hradci Králové je zábavní park pro celou rodinu. V hale na ploše 2900 m² se nachází spousta atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky nejen pro vaše děti. Každá z nich přitom představuje jiný ostrov či mořský svět.

Muzeum Čtyřlístku na zámku v Doksech – na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Muzeum Čtyřlístku na zámku v Doksech – na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Máte rádi komiksové postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek? Pak navštivte Muzeum Čtyřlístek v Doksech, kde se dozvíte, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal. S Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou se zde setkáte téměř v životní velikosti.

Permonium – zábavní park s příběhem

Permonium – zábavní park s příběhem

Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků – park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Expozice času Šternberk

Expozice času Šternberk

Expozice času nabízí atraktivní, 14 miliard let trvající příběh od Velkého třesku k atomovým hodinám. Jedinečnými exponáty a interaktivními programy přispělo více než 20 českých a světových muzeí. Přijďte se pobavit i poučit. Uvidíte, že v Expozici času ve Šternberku běží čas rychleji.

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Nejstarší a největší loutkářské muzeum v České republice umístěné v nádherném renesančním Mydlářovském domě. Seznamte se s bohatou historií českého loutkářství, které je od roku 2016 součástí světového kulturního dědictví UNESCO, a poznejte i další podoby loutkového divadla v různých zemích světa.

Film Legends Museum Poděbrady

Film Legends Museum Poděbrady

Pokud máte rádi film, komiks, sběratelství, akční hrdiny či legendy stříbrného plátna, pak je pro vás Film Legends Muzeum ta správná volba.

Dinosauria Museum Prague – Dinosauria Praha

Dinosauria Museum Prague – Dinosauria Praha

Zažijte nevídané dobrodružství tváří v tvář dinosaurům v moderním interaktivním světě Dinosauria Museum Prague. Můžete zde obdivovat originální až 154 milionů let staré kostry dinosaurů, věrné modely v životní velikosti a unikátní sbírku minerálů, která zahrnuje neuvěřitelných 6000 exponátů.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.

Historický areál Burk na Kittelovsku – místo tajuplných legend

Historický areál Burk na Kittelovsku – místo tajuplných legend

V obci Krásná, 5 km jižně od Jablonce n. Nisou, leží historický areál zvaný Burk vybudovaný v 18. století slavným doktorem Kittelem. Nově zrekonstruovaný tajuplný dům je opředený legendami spojenými s ďáblem i aktivitami samotného doktora.

Rodinný zábavní park Toboga Bongo v Brně – dočasně uzavřeno

Rodinný zábavní park Toboga Bongo v Brně – dočasně uzavřeno

Svět pro opičárny vašich dětí! Toboga Bongo Brno je jedinečný zábavní park pro celou rodinu. Nabízíme také školám, školkám i jiným kolektivům možnost výletu do našeho centra. Koncem roku 2023 se stěhuje do nových prostor.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.

iQpark – první science centrum v České republice!

iQpark – první science centrum v České republice!

Unikátní, zábavně poučné centrum pro nejmenší objevitele! Ve 4 patrech najdete interaktivní exponáty, které prostřednictvím hry a experimentů podporují dětskou zvídavost a představivost. V expozicích dětem ukazujeme, že i věda může být zábava!

Svíčkárna, mýdlárna a výrobna kosmetických přípravků Rodas v Šestajovicích

Svíčkárna, mýdlárna a výrobna kosmetických přípravků Rodas v Šestajovicích

V areálu svíčkárny Rodas můžete navštívit různé výrobní dílny, ve kterých si můžete sami vyrábět, tvořit a zdobit: svíčky, mýdla, koupelové soli, voskové pastelky, perníky a belgické čokolády. Také si můžete pohladit zvířátka, která žijí na zdejší minifarmě.

Čokoládovna Rodas v Šestajovicích u Prahy

Čokoládovna Rodas v Šestajovicích u Prahy

Čokoládovna Rodas v Šestajovicích u Prahy nabízí odlévání a zdobení belgické čokolády. Čokoládu můžete odlévat mléčnou nebo bílou a zdobit je různými ingrediencemi.

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Další aktuality

Už jste se svezli vánoční tramvají, trolejbusem nebo ektrobusem?

Tak jako každý rok, i letos vyjely v mnoha městech speciálně vyzdobené vánoční tramvaje. V adventním a vánočním čase vnášejí nejen do Brna, Plzně nebo Prahy veselou atmosféru, která přináší radost dětem i dospělým. Přehled vozů MHD, které se převlékly do slavnostních světelných šatů, vám přináší portál Kudy z nudy.
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě 2023, Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (9.12. – 10.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023, Osvětlený dům v Libišanech, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát . Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Přírodovědecké sbírky a preparáty: sbírky, kuriozity a zvířecí celebrity

Kuriozity, zajímavosti i skvělé tipy na výlety s malými dětmi, to všechno jsou zoologické sbírky plné vycpanin. S Kudy z nudy vás pozveme na výlet tam, kde si prohlédnete největší kolekce sbírky vycpaných a preparovaných zvířat a loveckých trofejí, a představíme vám i příběhy, které nejznámější vycpaná zvířata provází.
Zážitky

Setkejte se s Mikulášem aneb tipy pro rodiny s dětmi

Šestého prosince slaví svátek Mikuláš. V předvečer svých jmenin, 5. prosince, přichází svatý Mikuláš se svým doprovodem, aby navštívil všechny děti. Vezměte svoje ratolesti na večerní procházku – v ulicích budete potkávat Mikuláše v doprovodu anděla a čerta. Mikuláš rozdává hodným dětem sladkosti a drobné dárky, čert dává těm zlobivým brambory nebo uhlí. Aby se děti tolik nebály, přimlouvá se u Mikuláše anděl.
Zážitky

Šťastné a udržitelné! Navštivte udržitelné vánoční trhy

Vůně svařeného vína, vánoční atmosféra, koledy, výzdoba a světýlka. Kdo by alespoň jednou za rok nenavštívil vánoční trhy? Ty letošní jsou již v plném proudu. Řada z nich zařadila prvky udržitelnosti a vy tak můžete během nejkrásnějších svátků v roce minimalizovat dopad na životní prostředí.
Zážitky

Výlety za venkovními betlémy a vánoční atmosférou

Máte chuť udělat si hezký výlet za tradičními i netradičními betlémy? Vyrazte za nimi do plenéru! Pěkným zážitkem bude procházka ke skalnímu betlému v Kuksu, betlémům v Písku, k návštěvě láká také oblíbený Jírův betlém v malebném Kryštofově údolí nebo kovový betlém u Uherského Hradiště. Míst, kam se nejen za betlémy vydat, je však mnohem víc.
Zážitky

Trendy Vánoce: Sedm výletů do míst, kde se vyrábějí tradiční i moderní vánoční ozdoby

Hledání inspirace, zvědavost a touha po seznámení s netradičním řemeslem anebo docela obyčejný nákup nových vánočních ozdob, to všechno vás může přilákat do míst, kde se celý rok vyrábějí tradiční dekorace. Na výlety za křehkou krásou vánočních ozdob zcela tradičních i moderních, podle nejnovějších světových trendů vás zve portál Kudy z nudy.
Zážitky