ÚvodCo chcete dělat?ZážitkyPermonium – zábavní park s příběhem
Permonium  Oslavany, kudy z nudy
Zážitky

Permonium – zábavní park s příběhem

Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků – park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou nadzemní bludiště imitující systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Zábavní park Permonium je určený nejen pro děti, ale i pro dospělé, pro které jsou připraveny dovednostní i vědomostní úkoly. Naleznete zde různé atrakce - nadzemní bludiště, imitující systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, důlní štoly a další.

V jednotlivých atrakcích se odehrává interaktivní hra "Magic Permon", řízená pomocí informačních technologií. Na své trase můžete zažít příběh jednoho z šesti oslavanských permonů. Každá trasa skrývá přes 30 atrakcí ve třech různých úrovních náročnosti. Indicie k různým úkolům sdělují přímo permoníci prostřednictvím terminálů. Čekají vás zde 4 typy úkolů – adrenalinové, fyzické, vědomostní i dovednostní. Pokud zvládnete splnit všechny aktivity, v závěru se virtuálně potkáte s postavou příběhu a vyhráváte originální dárek, který nikde jinde nezískáte.

Velkou atrakcí je také zrekonstruovaná kulturní památka bývalá těžní věž Kukla vysoká čtyřicet metrů, která kromě výhledu láká na oslavanské pověsti. Vydejte se po stopách oslavanských permonů!
 

Duhový svět

Duhový svět otevřel se v sezóně 2018. Jedná se o relaxační část parku se zábavnými vodními prvky, duhovou vílou Permínou a jejími kouzly. Součástí je pohádková hra Duhová kapka pro nejmladší návštěvníky s tématikou zaměřenou na ochranu životního prostředí. Děti prostřednictvím hry vysvobodí vílu Permínu z tajemné jeskyně a získají originální odměnu v podobě medaile víly Permíny. 
 

Permoniště

Po Kutálišti a Čvachtákově pro nejmenší, vodním Duhovém světě a dalších atrakcích se otevřel na podzim 2023 indoor park Permoniště. Prostor našlo Permoniště v netradičních prostorách historické budovy kompresorovny bývalého dolu KUKLA o rozloze 780m2. Tematicky i příběhově navazuje na oba sezónní parky Permonium® a Duhový svět. Nabízí zábavu a edukaci dětí od 3 do 8 let s dospělým doprovodem.

Navštivte dvě hlavní expozice: podzemní část Temnosvět, který vás provede hlubinným dolem a současný svět lidí Barvosvět, který je především o technice, životním prostředí a financích.

Grafické ztvárnění Permoniště a interaktivní hra Baby Permon vás přenese do světa zážitků, inspirací a iluzí prostřednictvím postavičky malého Permínka.

Aktuality

Tma v Permoniu 2024

Připravte se na nezapomenutelné noční dobrodružství v Permoniu! Přijďte s rodinou na akci Tma v Permoniu s tématem “Hmyzáci na útěku” a zažijte magickou noc plnou zábavy!
Oslavany, Jihomoravský kraj

Léto na schodech 2024

Tradiční letní kulturní program na náměstí v Ivančicích.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Sedací nábytek 20. století

Výstava unikátních kusů nábytku včetně ukázek před a po renovaci.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Ivančické pověsti & Kolem nás – výstavy žáků ivančických škol

Výstavy prací žáků ivančických škol.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Léto na schodech 2024

Tradiční letní kulturní program na náměstí v Ivančicích.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Léto na schodech 2024

Tradiční letní kulturní program na náměstí v Ivančicích.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Léto na schodech 2024

Tradiční letní kulturní program na náměstí v Ivančicích.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Farmářské trhy v Ivančicích

Srdečně vás zveme na farmářské a řemeslné trhy v Ivančicích.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Zámek Oslavany – muzeum, pivovar a bývalý klášter

Renesanční zámek v Oslavanech s arkádovým nádvořím původně býval cisterciáckým klášterem. Ten zde stál již ve 13. století, nepřežil však husitské nájezdy a dílo zkázy dokonal požár roku 1516. Zrušený klášter nechali proto noví majitelé v 16. století přestavět na renesanční zámecké sídlo.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Pivovarská cyklotrasa Oslavany

Okruhová tematická cyklostezka Pivovarská vede z Oslavanského zámeckého pivovaru k Dalešickému pivovaru filmových Postřin. Trasa je vhodná pro krosová a horská kola. Celá stezka měří cca 60 km.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací sezóna přírodního koupaliště probíká od začátku července do konce srpna, za příznivých podmínek až do září. Kromě koupání jde zde také k dispozici venkovní fitness hřiště, tenisové kurty, zámecký park nebo dětské hřiště.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Oslavanech

První zmínka o původním farním kostele v Oslavanech je z roku 1320. Byla to pravděpodobně cisterciácky strohá stavba. V roce 1680 byl rozšířen přístavbou. Současná barokní podoba je výsledkem přestavby realizované v letech 1770 – 1796.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Kašna se sochou permoníka v Oslavanech

Postava permoníka patří mezi symboly města Oslavany. V současné době zdobí socha permoníka také kašnu na náměstí. Kašna byla zhotovena z pískovců z okolí města a voda, která do nı́ vede, vyvěrá z mı́stnı́ch dolů.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Moravská zemská knihovna

Moravská zemská knihovna v Brně má univerzální knihovní fond, který je doplněný specializovanými fondy. Trvale uchovává konzervační fond a historický fond. Plní funkci krajské knihovny v Jihomoravském kraji a od roku 2009 byla uznána jako výzkumná organizace.
Brno, Jihomoravský kraj

Knihovna Milana Kundery v Brně

Od prvního dubna 2023 se jihomoravská metropole může pyšnit Knihovnou Milana Kundery. Otevřela se na narozeniny světoznámého spisovatele a čtenáři a badatelé v ní naleznou nejen přesunutou knihovnu manželů Kunderových z Paříže, tak další díla pojící se s Kunderou.
Brno, Jihomoravský kraj

Pomník neznámého padlého cyklisty na cyklostezce Ivančice – Oslavany

Na cyklostezce Oslavany-Ivančice si určitě všimnete prvky zajímavé skulptury. Jedná se o pomník padlého cyklisty, který má za cíl zatraktivnit trasu cyklostezky a vytvořit nové místo k odpočinku.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Městský zámecký pivovar Oslavany

Oslavanský zámek vznikl přestavbou prvního ženského cisterciáckého kláštera na Moravě „Údolí svaté Marie“ ze 13. stol. Je pravděpodobné, že pivovar byl již v klášteře, ale tato domněnka není doložena. První zmínka o zámeckém pivovaru je z roku 1547, kdy měl panství v zástavě Beneš Dubenský z Chlumu.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Zámecká restaurace v Oslavanech

Stylová restaurace v zámeckém sklepení oslavanského zámku nabízí speciality české kuchyně, dobroty k místnímu vynikajícímu pivu i dobře připravené steaky. Vybírat můžete také z denního menu.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Pivovar Padochov

Pivovar má za cíl vyrábět přírodní nefiltrované nepasterizované pivo.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Restaurace a Penzion U Urbanů Ivančice

V restauraci U Urbanů v Ivančicích se kromě profesionálně vyškoleného personálu můžete těšit na široký výběr specialit a nápojů. V příjemném prostředí restaurace bude i pracovní oběd vždy příjemnou záležitostí a večeře s rodinnou či přáteli radostným zážitkem.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Uzenářství Hadač Zapletal – Prostě maso!

Vyrábíme, prodáváme, distribuujeme vepřové maso, hovězí maso a droby. Nabízíme široký sortiment masných výrobků a specialit dle domácích receptur. Balení do vakua a ochranné atmosféry. Rozvoz chladírenskými vozy. Příprava selat k rožnění a steaků na gril.
Rosice, Jihomoravský kraj

Ban Bistro v Zastávce u Brna

S nadsázkou řečeno – jedná se o český kynutý knedlík. Ale receptura i struktura těsta je jiná. Je jemnější a nadýchanější.
Zastávka, Jihomoravský kraj

Ban Bistro Brno

S nadsázkou řečeno – jedná se o český kynutý knedlík. Ale receptura i struktura těsta je jiná. Je jemnější a nadýchanější. Hlavní gro našeho Banu je, že je děláme ve formě tacos, které plníme různými ingrediencemi.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Harmonie v Zastávce u Brna

Tříhvězdičkový hotel Harmonie v Zastávce u Brna nabízí svým hostům klidné a příjemné ubytování v krásném prostředí. Mimo ubytování se můžete dobře najíst ve zdejší restauraci anebo si dopřát wellness procedury.
Zastávka, Jihomoravský kraj