!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Lipně jsou naprosto ideální podmínky k lyžování
Na Lipně jsou naprosto ideální podmínky k lyžování
"> "> "> "> "> "> Na Lipne jsou nejlepší snehové podmínky k lyžování za poslední roky
Zimní sporty

Na Lipně jsou naprosto ideální podmínky k lyžování

  • Vydáno13. ledna 2022
Na Lipně panují naprosto ideální podmínky pro lyžování. Víkendové počasí v největším lyžařském areálu na jihu Čech slibuje pohádkové podmínky pro malé i velké lyžaře. A to nejenom při rodinném lyžování! Znovu se bude možné zúčastnit i úspěšné a oblíbené reality show s Českou televizí pro amatérské lyžaře s ČT sport na vrchol. Tím ovšem nabitý víkend ve skiareálu nekončí. Chystá se také testování lyží předních značek a fotografický workshop. To vše na téměř 8 km perfektně upravených sjezdových tratí a od pátku už i s večerním lyžováním.
Lyžování LipnoPočasí na Lipně přeje, do Skiareálu Lipno se vrátila ta pravá zima. Nyní si zde užijete bezvadné lyžování, sjezdovky jsou skvěle upravené.

Na sjezdovkách leží cca 60 cm sněhu. Ve Foxparku jedou všechny čtyři pojízdné koberce a otevřeny jsou všechny čtyři lanovky, tedy Lipno Express, Promenádní, Střecha a Lipenská. Aktuálně jsou otevřeny sjezdovky Jezerní, Dámská, Lipenská a Vyhlídka. Od soboty se k nim přidají také sjezdovka Pánská a Lišáka Foxe. Lyžovat se tak bude na téměř 8 km perfektně upravených sjezdových tratí. Skiareál Lipno je otevřen denně od 8.30 do 16.00 hodin. Už v pátek 14. ledna bude navíc opět obnoveno večerní lyžování, a to tradičně na sjezdovce Jezerní od 18.00 do 21.00 hodin.


Pro běžky je upraveno 26 kilometrů bílé stopy

běžky lipnoNa své si přijdou i fanoušci běžeckého lyžování. Strojově udržované stopy a dobré sněhové podmínky nabízí areál Běžky Pasečná u rakouských hranic v těsné blízkosti Lipna. Zde mají dostatek přírodního sněhu a běžkařské tratě upravují pravidelně

Momentálně je k dispozici celých 26 km tras na české straně hranic. Sněhové podmínky dovolily zatím úpravu „na hladko“, tj. pro bruslení.  Ideálním nástupním místem je areál penzionu Dobík Pasečná. Nabízí lyžařům dostatečně velké parkování zdarma, sociální zázemí a občerstvení v restauraci.

Aby toho nebylo málo, tento víkend se mohou návštěvníci skiareálu Lipno zapojit i do reality show pro amatérské lyžaře S ČT sport na vrchol a poměřit své lyžařské schopnosti s ostatními na svahu. Je to projekt, který nemá ve světě obdoby, protože nikde neexistuje show, která by propojovala amatérské a vrcholové alpské lyžování a zároveň plnila program televizní obrazovky. Registrace je zdarma, a není ani nutné se hlásit předem. Stačí jen přijet, na místě se přihlásit, a můžete závodit v měřeném slalomu. Registrace se konají každý den konání závodu od 9 do 12 hodin, a to přímo na svahu, u restaurace U Yettiho. Tam se můžete i před závodem posilnit a ochutnat třeba méně známý chrupák. Na závěr každého soutěžního dne probíhá tzv. souboj pohlaví, tedy porovnání nejlepšího muže a nejlepší ženy v rámci daného dne.
 
Akcí provázejí experti a lyžařští komentátoři České televize, Lucie Pešánová Hrstková, Borek Zakouřil a Tomáš Budka. Ti jsou připraveni s čímkoliv poradit a posunout lyžařské dovednosti každého závodníka ještě o kousek výš. Během závodního víkendu bude probíhat také testování lyží. V sobotu to budou sjezdovky a skialpy značky Salomon a v neděli pak lyže značky Fischer.
Běžkařský areál Pasečná – TraumArena na Lipensku

Běžkařský areál Pasečná – TraumArena na Lipensku

V Pasečné u Přední Výtoně vznikl velký běžkařský areál, kde je možné lyžovat na téměř 50 kilometrech udržovaných stop v Čechách i Rakousku. Stopy vedou od Svatého Tomáše k Penzion Dobík a na státní hranici s Rakouskem. Zde je možné lyžovat v běžkařském areálu TraumArena u obce St. Stefan – Afiesl.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Další aktuality

7.1.
2022
Vydejte se za pozorováním jelenů na Kvildu

Vydejte se za pozorováním jelenů na Kvildu

Jižní Čechy | Příroda
30.12.
2021
Oslavte konec roku na Lipně

Oslavte konec roku na Lipně

Jižní Čechy | Zimní sporty