Úvod > Aktuality > Při dobrodružném golfu na Lipně si prohlédnete kapitální ryby
Při dobrodružném golfu na Lipně si prohlédnete kapitální ryby
">
Letní sporty

Při dobrodružném golfu na Lipně si prohlédnete kapitální ryby

  • Vydáno4. července 2017
S celou řadou novinek a překvapení vstupuje do své třetí letní sezóny Funspot Lipno, areál s osmnáctijamkovým hřištěm adventure golfu v Lipně nad Vltavou. Už sám překlad z angličtiny napovídá, co zde návštěvníkům rozhodně chybět nebude. Dobrodružství. Vedle něho tu ale každý najde ještě něco navíc. Někdo zábavu, jiný odpočinek a další třeba kapitální ryby, či botanické, nebo třeba gastronomické zážitky.
Adventure LipnoAdventure, čili dobrodružný golf, je zmenšeninou skutečného golfu plnou překážek, které tvoří terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a vodní pasti stejně jako u klasického golfu. Hraje se klasickými puttery a golfovým míčkem. Hra, při níž díky mnoha překážkám a úskalím na cestě k jednotlivým jamkám rozhodně není čas na nudu, má své kořeny v severní Americe. Adventure golf je vhodný pro všechny věkové skupiny, od dětí po seniory, není fyzicky náročný a nevyžaduje žádné golfové zkušenosti ani speciální vybavení. Jde především o zábavu, kterou zvládnou i velmi malé děti.

AdventurePatronkou areálu Funspot Lipno je bohyně Epona v podobě železného koně, kterou není možné přehlédnout. Celé osmnáctijamkové hřiště je zasazeno do botanické zahrady, která sama o sobě stojí za prohlídku stejně jako posezení na vyhlídkové terase poblíž rašeliniště a vodopádu. Milovníci ryb a rybaření pak neodtrhnou oči od jezírek s průzračnou vodou osazenou tradičními rybami a živočichy českých řek a rybníků. Tyto v noci prosvětlené přírodní nádrže slouží při golfu rovněž jako vodní překážky. Příznivce podvodního světa určitě potěší rozšíření obsádky zdejších rybníčků o skutečně kapitální kusy – jeseteři, tolstolobici, kapři, štiky a sumci. Na jezírku u vyhlídkové terasy čeká návštěvníky holografická projekce, kde se promítá v 3D efektu příběh bohyně Epony a nově také Rybí příběh, jehož vypravěčem je rak. Diváci se mimo jiné dozvědí, čím se ryby živí, nebo co si mezi sebou pod vodou šuškají.
Funspotlipno – Adventure golf

Funspotlipno – Adventure golf

Adventure golfové hřiště se skládá z 18ti jamek rozprostřených a zasazených do členitého terénu botanické zahrady plynule procházející kolem vodopádu a dvou jezírek s bohatou faunou a flórou.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.