Úvod > Aktuality > Vodáci otevřou řeku Vltavu pro letošní sezónu

Vodáci otevřou řeku Vltavu pro letošní sezónu

Vydáno 16. dubna 2018 Letní sporty
V sobotu 21. dubna zahájí vodáckou sezónu na Vltavě tradiční akce Odemykání Vltavy. Odemykat se bude ve Vyšším Brodě a v Českém Krumlově. Pořadatelé lákají na zábavný program a půjčení vodáckého vybavení zdarma.

vltava se otevírá vodáciZájemci o plavbu z Vyššího Brodu do Rožmberku mají sraz v kempu Pod Hrází, kde si od 9:30 můžou od půjčovny Ingetour zdarma po předchozí rezervaci zapůjčit lodě včetně vybavení. O dobrou náladu se bude starat vodník Brodimil, patron Vltavy.

Samotné odemknutí řeky vypukne v 10:30 hod. a poté řece Vltavě i všem vodákům požehná představený vyšebrodského kláštera. V 11:00 hodin začíná splouvání a končí se v odpoledních hodinách v kempu v Rožmberku nebo Nahořanech. Na jezech Herbertov a Rechle v Českém Krumlově budou instalovány šupny pro snadné splutí a dokončena je také přestavba jezu Jelení lávka, takže nebude nic bránit v klidné plavbě. Přeprava osob zpět do Vyššího Brodu zajištena:
z loděnice Ingetour v Rožmberku ve 14:00 a v 16:00 hodin, z loděnice Ingetour v Nahořanech v 15:30 hod.

Na VltavěVodáci si však mohou vybrat i splutí nenáročné trasy z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. V areálu pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově si můžete od 9:00 do 9:45 hodin po předchozí rezervaci zdarma zapůjčit lodě či rafty, případně nechat zaparkované auto. Akce startuje v 10:00 hodin v Kempu Krumlov (U Trojice ř. km 280,6). 

Okolo 11:00 hodin vodník Pivoňka se svou paní slavnostně otočí klíčem od řeky a odemknou ji tak pro všechen vodní národ, následovat bude křest nováčků a nejpozději před 12 hod všichni vyplujeme. Cestou bude tradiční milá zastávka u Milánka, kde si budete moci opéct špekáčky a u ohně zazpívat si. Slíbené jsou i lanové lávky. V plavbě se pak bude pokračovat až do kempů ve Zlaté Koruně (ř. km 268,5), kde budou připravené dobroty. Zábava jídlem ale nekončí. Hrát, zpívat a veselit se bude až do večera. Naplánovaná trasa je dlouhá 12 km (cca 3 hod plavby).

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.

Vltava - česká vodácká klasika

Vltava - česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.

Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Tradiční vodácká řeka Vltava je celoročně sjízdná z Vyššího Brodu. V místech, kde se většinou plavba zahajuje nebo končí, máme vlastní loděnice (celkem je jich 7). Pokud si v těchto loděnicích lodě zapůjčíte a vrátíte, máte v ceně i dopravu lodí.