Úvod > Aktuality

Aktuality Jihočeský kraj

Pokud je víno vaší vášní, pak jste tu správně a jistě vás potěší naše rozsáhlá nabídka tipů, kde si můžete tento lahodný nápoj vychutnat. Česká republika a především pak Jižní Morava je významným producentem lahodných vín, která pravidelně získávají řadu prestižních ocenění. Vinařská turistika vás zavede na romantickou procházku mezi vinohrady s řízenou degustací místních vín přímo ve sklípcích jednotlivých vinařů. Ochutnat můžete také nejrůznější krajové speciality nebo burčák. Pokud se chcete zúčastnit krojovaného vinobraní, dopřát si pohár tohoto lahodného moku třeba na zámku nebo přenocovat přímo na vinici, pak je pro vás vinařská turistika to pravé ořechové. Nebo hroznové?
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihočeský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne ta nejlepší vína

Festival vína Český Krumlov nabídne v sobotu 25. listopadu 2023 dlouho očekávanou a veřejností velmi oblíbenou Zámeckou slavnost vína. Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 do 22:00 hod. v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Francie, Černé hory, ale také Nového Zélandu, Austrálie a Jižní Afriky.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Svatý Martin na bílém koni zamíří opět do Českého Krumlova

Podle pranostiky by měl svatý Martin 11. listopadu přijet na bílém koni a přivézt s sebou první sníh i Svatomartinské víno. Během festivalu, který se koná od října až do 2. prosince, mohou návštěvníci ochutnat vína nejen z České republiky, ale i z různých koutů světa. V sobotu proběhne tradiční otevírání prvních mladých vín spojené s příjezdem sv. Martina na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. První víno roku můžete na českokrumlovském náměstí ochutnat 11. 11. v 11 hodin a 11 minut.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků

Skvělá vína ze slunné Itálie, Burgundska, nejlepší moravské Ryzlinky, bulharská vína, německá vinařská oblast Nahe, rakouská Erste Lage a vína od Žernosek přes Pálavu, Svätého Jura až po slovenskou Tokaj – to vše a mnoho dalšího nabídne od 26. října až do 2. prosince 2023 Festival vína Český Krumlov. Na festival zavítají opět ti nejlepší odborníci na víno.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí

Na obcházení vinných sklepů a výlety do vinic si budete muset ještě pár týdnů počkat. Na portálu Kudy z nudy přesto víme o několika místech, kam se stojí za to vypravit – zvlášť pokud máte rádi víno a nejrůznější dobroty k němu. Patnáctý ročník Festivalu vína, kultury a jídla právě probíhá v Táboře.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Na Jihočeské slavnosti vína musíte do Českých Budějovic

Letošní, již 3. ročník Jihočeských slavností vína proběhne už v pátek 17. a v sobotu 18. března 2017 v areálu Výstaviště České Budějovice, v pavilonu Z. Návštěvníky zve k ochutnávce více než stovky druhů vín a k tanci a poslechu, který po celý pátek zajistí cimbálová muzika Primáš a v sobotu ji vystřídá Jožka Šmukař a jeho cimbálová muzika.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Víno od italského markýze nebo francouzského prezidenta na Festivalu vína Český Krumlov

Festival vína Český Krumlov přichystal pro své návštěvníky opravdové degustační lahůdky – noblesní vína z vinice italského markýze, víno z vinotéky francouzského prezidenta nebo zdraví prospěšné, moravské červené víno Bona Dea. Unikátní chutí oplývají také autentická vína starých vinic nebo vína pocházející z netradičních vinařských oblastí. To vše a mnohem více ochutnají milovníci vína během listopadu v Českém Krumlově. Celý festival symbolicky zahájí 6. listopadu výsadba již druhé viničky v Českém Krumlově.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika