Úvod > Aktuality

Aktuality Jihočeský kraj

Toužíte po dokonalém odpočinku? Pak jsou pro vás lázně a wellness to pravé. Nechte se hýčkat a ponořte se do horké vířivky. Lázně z vás udělají doslova nového člověka. Dopřejte si návštěvu sauny a masáže, vaše pokožka vám za to poděkuje a vy se budete cítit jako znovuzrození. Můžete si také vybrat nejrůznější wellness programy, které kombinují relaxaci, výborné jídlo, dobré víno a ubytování v luxusních hotelech nebo klidně i na zámku. Pokud máte rádi aktivní odpočinek, pak navštivte vybrané aquaparky a bazény, kde si zábavu užije celá rodina.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihočeský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!

Plánujete cestu Lipenské přehradě anebo dovolenou či relax po sezóně, a na koupání přímo v přehradní nádrži už je zima? Na Lipně však není nic nemožné, užijte si pěknou procházku po břehu jezera a za koupáním vyrazte do zdejších aquaparků, které jsou dostupné pro vodní radovánky po celý rok.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Lázně a relaxace v jižních Čechách

Zdejší kraj uzdravuje nejen svým čistým vzduchem. Léčivé účinky na pohybové ústrojí prokazatelně mají rašelinové a slatinné koupele. Ty svým klientům nabízejí lázně v Třeboni, Bechyni a Vráži u Písku, jejichž věhlas je proslulý právě díky bohatým zásobám slatiny ze zdejších rašelinišť. Upevněte své zdraví při návštěvách wellness center a pobytech v lázních s vybranými procedurami. Většina míst nabízí pro bezstarostnou relaxaci připravené wellness pobytové nebo procedurní balíčky.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Vyzkoušejte jihočeské lázně a budete si bahnit

Jet do jihočeských lázní znamená "bahnit si". Hlavní složkou zdejší lázeňské léčby totiž jsou rašelinové a slatinné koupele, rašelinové zábaly a další procedury, které využívají bohatá ložiska slatiny z Borkovických blat a rašeliniště v okolí Třeboně. Jsou pro vás připravené specializované programy zaměřené na regeneraci, relaxaci a fitness, pro dámy jsou připravené zkrášlovací a wellness procedury, pro pány energické, pro seniory revitalizační, pro zamilované romantické pobyty v lázních. Stačí si jen vybrat!
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni se chystá na sobotu

Otevírání lázeňské sezóny v Třeboni se koná v sobotu 25. května 2019. Pro návštěvníky je připravený celodenní program s atraktivními hosty. Jedná se o celodenní slavnosti, při níž se žehná léčebná slatina a otevírají se i oba třeboňské lázeňské domy Aurora a Berta nejširší veřejnosti. Vedle prezentací lázní na náměstí bývá připraven i bohatý kulturní program pro všechny věkové kategorie. Vstupné na všechny části programu je jako vždy zdarma.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Jihočeské lázně Vráž představují novinky letošní sezóny

Nová lázeňská sezona již klepe na dveře. V lázních Hotelu Vráž jsou pro klienty připraveny novinky, které jim zpříjemní pobyt. Už 12. března se do lázní můžete vypravit na tradiční ples. Večerem provází Leoš Karásek, předtančení – Taneční škola Arte Dance, For body – dětský aerobic, Amatérský taneční klub Čížová. Bohatá tombola a malé pohoštění je připraveno pro každého.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Třeboňské Bertiny lázně i Lázně Aurora procházejí v zimě rekonstrukcí

Více než 60 milionů korun investují lázně v Třeboni do své modernizace. Od začátku prosince probíhá začala rozsáhlá rekonstrukce v Bertiných lázních, které budou do poloviny března zavřené. Lázně Aurora modernizují pokoje a mění okna na kolonádě.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Třeboň letos slaví 130. výročí založení slatinných lázní

Bertiny lázně se 130letou tradicí se nacházejí v těsné blízkosti historického centra Třeboně, obtékány jsou klenotem jižních Čech, Zlatou stokou. Součástí Bertiných lázní je nově vybudovaný vodoléčebný komplex s víceúčelovým rehabilitačním bazénem s různými masážními efekty, Restaurace Adéla, Terasa bar a Lázeňská kavárna.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Wellnesscentrum Aqua viva v Třeboni je balzámem pro tělo i duši i v zimě

Být v Třeboni znamená bahnit si – zdejší přírodní slatina má totiž blahodárné účinky na nemoci pohybového ústrojí a revmatické choroby, poúrazové a pooperační stavy, o rekondičních pobytech nemluvě.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness

Horká novinka wellness ve Frymburku

Hotel Frymburk, wellness & cogress zavádí horkou novinku: saunové ceremoniály. Pokud tento pojem ještě neznáte, rádi vám jej zde přiblíží, ba co víc, zážitek z něj vám umožní prožít v prostorách hotelového Saunového světa.
Jihočeský kraj | Lázně a wellness