Úvod > Aktuality

Aktuality Jihočeský kraj

Kam se vypravit za skvělým jídlem? Kudy z nudy poradí! Zážitková gastronomie představuje snoubení chutí, vůní a příjemného prostředí a důraz je kladený nejen na kvalitu pokrmu, ale také na prvotřídní servis a celkový prožitek z jídla. Stálice naší kulinářské scény pro váš připraví vyhlášené speciality a vy tak můžete ochutnat i méně známé potraviny jako jsou chřest, lanýže nebo mořské plody a jejich netradiční kombinace. Zážitková gastronomie vás vezme také na Francouzský trh, Chilli fest, zážitkový piknik nebo čokoládový festival i potěší i vegetariány a milovníky zdravého jídla.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihočeský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

V Borovanech se bude o víkendu vše točit kolem borůvek

Kdo zná jižní Čechy, ten ví, že zdejší lesy bývají v létě plné borůvek. Právě na proslulost sladkých lesních plodů vsadilo před sedmnácti lety město Borovany a uspořádalo první Borůvkobraní. Letošní Borůvkobraní bude probíhat o víkendu 8. – 9. července 2023. Modré kuličky vás tu budou provázet po celý víkend na každém kroku!
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Čokoládové šílenství zachvátí v sobotu jihočeský Tábor

Táborské muzeum čokolády opět připravilo čokoládovou slavnost. Čokoládu ve všech podobách a skupenstvích zažijete v sobotu 12. října 2019 na 6. ročníku Čokoládování, které se bude letos konat na Kotnovské ulici. Tešit se můžete i na velmi bohatý doprovodný program, kuchařské show plné čokolády a prohlídy Muzea čokolády a marcipánu.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné!

Další ročník Rybářských slavností se chystá na sobotu 24. června v Blatné. Pro návštěvníky slavností je připraven bohatý program, jehož součástí bude jarmark, soutěže, prodej rybích pokrmů a nabídka okrasných ryb. Samozřejmostí bude i doprovodný program pro děti v zámeckém parku.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Užijte si výhled od Stezky korunami stromů na piknikové dece!

Léto, dovolená, sluníčko, příroda a do toho všeho pikniková deka. Na ní košík, ze kterého vykukuje hrdlo lahve a vábně vonící dobroty... Rádi se kocháte výhledem do krajiny? Stezka korunami stromů na Lipně nabízí během tohoto léta piknikové koše na objednávku. Díky tomu si krásné rozhledy doslova vychutnáte!
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika