Úvod > Aktuality > Na Jihočeské slavnosti vína musíte do Českých Budějovic
Na Jihočeské slavnosti vína musíte do Českých Budějovic
">
Gurmánská turistika

Na Jihočeské slavnosti vína musíte do Českých Budějovic

  • Vydáno17. března 2017
Letošní, již 3. ročník Jihočeských slavností vína proběhne už v pátek 17. a v sobotu 18. března 2017 v areálu Výstaviště České Budějovice, v pavilonu Z. Návštěvníky zve k ochutnávce více než stovky druhů vín a k tanci a poslechu, který po celý pátek zajistí cimbálová muzika Primáš a v sobotu ji vystřídá Jožka Šmukař a jeho cimbálová muzika.
VínoV kostýmu Boha Dionýsa, který je bohem vína a nespoutaného veselí, se v sobotu mezi návštěvníky vydá Zdeněk Srstka, který později zasedne v porotě při soutěži Dionýsův sklípek, při které budou rozpoznávány různé druhy vína.

Návštěvník však může se svojí individuální degustací a ochutnávkou vín začít již v pátek odpoledne. Letošních slavností vína se účastní převážně vinaři z oblasti jižní Moravy a přiváží opravdu zajímavá a v chuti rozličná vína, ostatně tak odlišná, jako je jedna viniční trať od druhé. Stačí si jen při příchodu do pavilonu Z zapůjčit degustační vinnou sklenici a zakoupit degustační poukázky, proti kterým bude u jednotlivých vinařů k dostání vzorek vín, pak už vše záleží na chuti návštěvníka.

Jihočeské slavnosti vínaVína přivezou vinaři dostatek, k zakoupení přitom budou i lahve k odnesení domů. Pokud nebude mít návštěvník chuť tančit, může využít posezení, které bude připraveno pro ty, kteří preferují klidnější degustace.

Jednodenní vstupné na festival je 79 Kč, pokud nedojde k odstranění pásky z ruky, bude možný opakovaný návrat do pavilonu Z během daného dne. Vstupenky budou k zakoupení pouze do 20:30 hodin, od 20:30 do 21:30 je vstup zdarma, ve 22.00 bude festival ukončen. Parkování je možné přímo v areálu Výstaviště České Budějovice na parkovišti u pavilonu T.