!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne 300 vzorků vína
Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne 300 vzorků vína
"> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne 300 vzorků vína

Vydáno 20. listopadu 2019
Festival vína Český Krumlov nabídne v sobotu 23. listopadu dlouho očekávanou a veřejností velmi oblíbenou Zámeckou slavnost vína. Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 do 22:00 hod. v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Francie, Černé hory, ale také Nového Zélandu, Austrálie a Jižní Afriky.
Slavnost vínaOblíbená Zámecká slavnost vína se bude konat v sobotu 23. listopadu od 14:00 do 22:00 hodin v Zámecké jízdárně. Návštěvníkům se představí 30 vinařství, z nich zhruba polovina bude z Čech a Moravy a polovina ze zahraničí. Zájemci budou moci ochutnat na 300 vzorků vín. Kromě tradičních hvězdných vinařství Volařík, SonberkVinařství Mikrosvín Mikulov nebo Vinselekt Michlovský.

Letos se představí vína ze všech podoblastí České republiky. Kromě tradičních hvězdných vinařství Volařík, či Víno Kadrnka letos přivítá slavnost zlatého, stříbrného a bronzového Vinaře roku 2019 – Mikrosvín Mikulov, vinařství Sonberk a Zámecké vinařství Bzenec. Nově se mohou návštěvníci těšit např. na vinařství Ondřej Brdečko či Vinice Hnanice a nebudou chybět ani zahraniční vína z Rakouska, Německa, Francie, ale také Nového Zélandu, Austrálie či Jižní Afriky.

Zámecká slavnostDíky široké nabídce vzorků budete moci vnímat rozdíly mezi jednotlivými druhy vín a své poznatky si zapisovat do katalogu vín, který obdržíte spolu s degustační skleničkou při vstupu. Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet sabrage se zástupcem vinařství Proqin. Ochutnat bude možné také českokrumlovský Solaris z loňské sklizně na vinici vklášterní zahradě Na Tramínu.

Také v letošním roce připravili pořadatelé pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína afterparty, která proběhne od 20:00 hod. v sále Egon Schiele Art Centra (vstup přes Egon Café) a na níž zahraje českobudějovická rocková kapela Seven's. Pro návštěvníky Zámecká slavnosti vína je vstup na afterparty zdarma.
Festival vína Český Krumlov - zrušeno

23.10.
28.11.
Festival vína Český Krumlov - zrušeno

Devátý ročník Festivalu vína Český Krumlov v netradičním termínu. Vzhledem k aktuálním koronavirovým opatřením je festival přesunut na jarní termín roku 2021.

Vinselekt Michlovský - kvalitní vína z Rakvic

Vinselekt Michlovský - kvalitní vína z Rakvic

Miloš Michlovský založil svoji firmu roku 1993. Od samého počátku se zaměřil na produkci velmi kvalitních vín nejvyšších jakostních stupňů. Vsadil na citlivou péči o vinice, dlouholeté zkušenosti, precizní zpracování hroznů a využití nejmodernějších technologií.

Vinařství Volařík

Vinařství Volařík

Exkurze a ochutnávka vín přímo ve vinařství v Mikulově.

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat velmi kvalitní vína. Aplikují zde „zelenou sklizeň“ k redukci úrody, což znamená šetrnou práci s vinicemi.

Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově

21.11.
Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově

Vážení milovníci vína, již devátým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky.