!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí

Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí

Vydáno 25. února 2020 Gurmánská turistika
Na obcházení vinných sklepů a výlety do vinic si budete muset ještě pár týdnů počkat. Na portálu Kudy z nudy přesto víme o několika místech, kam se stojí za to vypravit – zvlášť pokud máte rádi víno a nejrůznější dobroty k němu. Dvanáctý ročník Táborského festivalu vína láká na víkend 28. a 29. 2., pokračovat bude až do května 2020.
degustace vínaTáborský festival vína se snaží návštěvníkům nabídnout to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí a zprostředkovat jim setkání se samotnými odborníky na víno a gastronomii z řad nejlepších vinařů, sommelierů a degustátorů ČR. To vše se koná v krásném prostředí historického města Tábora.

Festival nabízí mnoho zážitků, a to jak gastronomických, tak také kulturních. Od 20. února až do 21. května 2020 probíhá postupně řada akcí - degustace, galavečeře, košty s vinaři, ale také divadelní představení a koncerty populárních skupin. Letos se v kulturním programu můžete těšit například na Simonu Stašovou s Petrem Nárožným, slavnostní premiéru filmu Bobule 3, Jaroslava Duška, písničkáře Pokáče nebo kapelu Dan Bárta & Illustratosphere.
 

V Táboře ochutnáte i víno z filmu Bobule

vínoPrvní otevřené sklípky se zaměří na nejlepší vína z Dunajovských kopců, což je spolek hvězd jako víno Volařík, Kadrnka, Mlýnek, Mikrosvín Mikulov či Šebesta. Druhý představí vína z prestižní soutěže Salon vín. Na obou putováních ochutnáte nejlepší tuzemská vína.

Butiková vinařství pak návštěvníci festivalu opět budou moct koštovat na dílčích degustacích, ať už solově, nebo v kombinaci s pokrmy. Ty uvaří ti nejlepší kuchaři. Festival chystá například napínavý kuchařský duel, v němž se utkají čeští kuchařští olympionici Martin Svatek a Martin Pudil.

film bobuleKuchaři z vinného baru a bistra Thir prozměnu chystají například pokrmy na ohni či hravou, zábavní večeři s detektivkou, restaurace Terasa Jordán pak připraví asijskou kuchyni či vegetariánskou mánii. Ani letos nechybí večeře s víny a muzikou, a to s moravskou cimbálovou i americkou jazzovou.

Velkou novinkou je premiéra třetího dílu vinařského filmu Bobule, při níž na Táborský festival vína dorazí herci i producent snímku vinařství Vican. Nejenže lidé uvidí poprvé film, ale potkají se s tvůrci a ochutnají víno z Bobulí.oj: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/taborsky-festival-vina-zahaji-sverak-s-cimrmany-20171106.html
Táborský festival vína 2020

Táborský festival vína 2020

Nejdelší festival vína a gastronomie ve střední Evropě a také největší přehlídka českých, moravských a zahraničních vín na jihu Čech. 12. ročník unikátního multikulturního festivalu spojuje víno, kulturu a jídlo. Návštěvníci se mohou těšit na špičkovou gastronomii a nejlepší vinaře!

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře

Táborské divadlo je středoevropskou raritou. Má jediné jeviště s dvěma pravoúhle připojenými hledišti. Menší z nich, které se nalézá v historické budově, je určeno pro komorní představení. Tuto neobvyklou podobu budova získala po generální rekonstrukci v 60. letech minulého století.

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Patříte k milovníkům nevšední gastronomie? Nechcete se spokojit s fádní nabídkou jídel, které nabízí většina restaurací? V restauraci LA CAVE hotelu Dvořák Tábor máte ochutnejte jedinečné degustační menu a vaše chuťové buňky Vám budou vděčné!

Hotel Palcát v blízkosti historického centra Tábora

Hotel Palcát v blízkosti historického centra Tábora

Hotel nabízí svým klientům velmi široké možnosti při pořádání konferencí, firemních setkání, veletrhů, team building a jiných společenských akcí. Díky své vybavenosti a velikosti konferenčních a wellness prostor patří hotel Palcát k největším kongresovým centrům v Jihočeském kraji.

Pokáč: Úplně Levej Tour 2020

Pokáč: Úplně Levej Tour 2020

Oblíbený písničkář Pokáč opět vystoupí na Táborském festivalu vína.

Vycházka za vínem začíná za „vašimi humny“

Vycházka za vínem začíná za „vašimi humny“

Husitské město se může pochlubit, že se v jeho historickém jádru nachází mnoho odlišných a zajímavých sklepů a sklípků. Pořadatelé se vynasnaží najít nové prostory, které vás překvapí. Obejít je může první dubnovou sobotu aneb Vycházka za vínem začíná za „vašimi humny“.