Úvod > Aktuality > Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí
Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí
"> "> "> "> "> Táborský festival vína 2014 "> 7. rocník táborského festivalu probehne v breznu
Gurmánská turistika

Navštivte festival vína v Táboře: nabídne to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí

  • Vydáno25. února 2020
Na obcházení vinných sklepů a výlety do vinic si budete muset ještě pár týdnů počkat. Na portálu Kudy z nudy přesto víme o několika místech, kam se stojí za to vypravit – zvlášť pokud máte rádi víno a nejrůznější dobroty k němu. Dvanáctý ročník Táborského festivalu vína láká na víkend 28. a 29. 2., pokračovat bude až do května 2020.
degustace vínaTáborský festival vína se snaží návštěvníkům nabídnout to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí a zprostředkovat jim setkání se samotnými odborníky na víno a gastronomii z řad nejlepších vinařů, sommelierů a degustátorů ČR. To vše se koná v krásném prostředí historického města Tábora.

Festival nabízí mnoho zážitků, a to jak gastronomických, tak také kulturních. Od 20. února až do 21. května 2020 probíhá postupně řada akcí – degustace, galavečeře, košty s vinaři, ale také divadelní představení a koncerty populárních skupin. Letos se v kulturním programu můžete těšit například na Simonu Stašovou s Petrem Nárožným, slavnostní premiéru filmu Bobule 3, Jaroslava Duška, písničkáře Pokáče nebo kapelu Dan Bárta & Illustratosphere.
 

V Táboře ochutnáte i víno z filmu Bobule

vínoPrvní otevřené sklípky se zaměří na nejlepší vína z Dunajovských kopců, což je spolek hvězd jako víno Volařík, Kadrnka, Mlýnek, Mikrosvín Mikulov či Šebesta. Druhý představí vína z prestižní soutěže Salon vín. Na obou putováních ochutnáte nejlepší tuzemská vína.

Butiková vinařství pak návštěvníci festivalu opět budou moct koštovat na dílčích degustacích, ať už solově, nebo v kombinaci s pokrmy. Ty uvaří ti nejlepší kuchaři. Festival chystá například napínavý kuchařský duel, v němž se utkají čeští kuchařští olympionici Martin Svatek a Martin Pudil.

film bobuleKuchaři z vinného baru a bistra Thir prozměnu chystají například pokrmy na ohni či hravou, zábavní večeři s detektivkou, restaurace Terasa Jordán pak připraví asijskou kuchyni či vegetariánskou mánii. Ani letos nechybí večeře s víny a muzikou, a to s moravskou cimbálovou i americkou jazzovou.

Velkou novinkou je premiéra třetího dílu vinařského filmu Bobule, při níž na Táborský festival vína dorazí herci i producent snímku vinařství Vican. Nejenže lidé uvidí poprvé film, ale potkají se s tvůrci a ochutnají víno z Bobulí.oj: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/taborsky-festival-vina-zahaji-sverak-s-cimrmany-20171106.html
Divadlo Oskara Nedbala v Táboře

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře

Táborské divadlo je středoevropskou raritou. Má jediné jeviště s dvěma pravoúhle připojenými hledišti. Menší z nich, které se nalézá v historické budově, je určeno pro komorní představení. Tuto neobvyklou podobu budova získala po generální rekonstrukci v 60. letech minulého století.

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Patříte k milovníkům nevšední gastronomie? Nechcete se spokojit s fádní nabídkou jídel, které nabízí většina restaurací? V restauraci LA CAVE hotelu Dvořák Tábor máte ochutnejte jedinečné degustační menu a vaše chuťové buňky Vám budou vděčné!

Hotel Palcát v blízkosti historického centra Tábora

Hotel Palcát v blízkosti historického centra Tábora

Hotel nabízí svým klientům velmi široké možnosti při pořádání konferencí, firemních setkání, veletrhů, team building a jiných společenských akcí. Díky své vybavenosti a velikosti konferenčních a wellness prostor patří hotel Palcát k největším kongresovým centrům v Jihočeském kraji.