Úvod > Aktuality

Aktuality Jihočeský kraj

Máme pro vás skvělé tipy na zimní sporty, které potěší všechny milovníky sněhu a mrazivého počasí. Navoskujte běžky a vyrazte na upravené tratě nebo do volné přírody, vytáhněte ze sklepa brusle a sáňky a užijte si kouzelnou zimní atmosféru na zamrzlém rybníku nebo udržovaném kluzišti. Navštivte horské skiareály, kde si zalyžujete i v případě nedostatku sněhu díky umělému zasněžování a využít můžete také lyžařské školy a půjčovny, kde vám půjčí veškeré vybavení a naučí vás správnou techniku lyžování. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak jsou tu pro vás zimní adrenalinové aktivity.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihočeský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Desítky zábavných tipů pro zimu, kdy se na horách nedá lyžovat

Vyrazíte na lyžovačku, ale teploty šplhají někam k osmi stupňům nad nulou, sníh – pokud vůbec nějaký byl – mizí před očima a výraznější ochlazení meteorologové neočekávají... i tak může vypadat dovolená v zimě. Co ale pak s volným časem? Řešení najdete na Kudy z nudy, které vám nabídne spousty tipů, co podniknout v nejoblíbenějších horských střediscích i bez sněhové pokrývky.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Skvělé lyžování na Šumavě si užijete na Lipně!

Lyžařské podmínky jsou ve Skiareálu Lipno ideální. Počasí dovoluje zasněžování technickým sněhem a k tomu připadlo i několik cm sněhu přírodního. Sjezdovky jsou tak dokonale pokryté 100 cm vrstvou sněhu a perfektně upravené. Všechny sjezdovky jsou v plném provozu, vychutnáte si tak úsek s měřeným slalomem, skicross, i snow park. Celkem téměř 13 km zimního sportování. Lyžařská škola jede také naplno a nejlepší je ji rezervovat online, a navíc se slevou.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Ve Frymburku si užijete pohodové rodinné lyžování

Ve Frymburku u Lipneského jezera si i v březnu můžete užít skvělé podmínky pro začínající lyžaře či snowboardisty všech věkových kategorií. Rodinný areál má pro děti speciální dětský park Médi Kubíka se dvěma pojizdnými koberci, lyžařskou školou a celou řadou zábavných atrakcí. Nejen pro maminky připravil na oslavu Mezinárodního dnu žen ve středu 8. 3. 2023 slevu na skipas. Všechny ženy získají v lyžařském areálu v tento den skipas za polovinu ceny, bez ohledu na to, zda se rozhodnou lyžovat pouze jednu hodinu nebo tu stráví celý den. Přijeďte si užít skvělou atmosféru a odpočinout si od každodenních povinností.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Letošní Šumavský skimaraton trápí nedostatek sněhu – pojede se netradičně z Modravy

Jednou z pravidelných sportovních akcí na Šumavě je oblíbený Šumavský skimaraton, který se pravidelně koná koncem února. Letošní teplá zima ale běhu na lyžích nepřeje a tak se pořadatelé rozhodovali, zda závod nezrušit. Nakonec však bylo rozhodnuto o zkrácené verzi závodu, který bude mít netradiční začátek na Modravě. Závodníci odtud pojedou v sobotu 25. února volnou technikou a v neděli 26. února klasicky.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Na Lipně se o víkendu pojede Kramolínský obřák

Ve Skiareálu Lipno se bude už tento víkend 18. a 19. února 2023 konat Kramolínský obřák – závod pro registrované sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Přijďte si vyzkoušet profesionální trať, vyzvěte na souboj kamarády, kolegy či sourozence.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Zima je ve Skiareálu Lipno v nejlepší kondici

Zima se ve Skiareálu Lipno projevuje ve své nejlepší formě. V provozu jsou všechny lanovky a vyzkoušet se dají také všechny sjezdovky i vyhledávaný snowcross. K lyžování je připravená 110cm vrstva technického i přírodního sněhu a zábava ve Foxparku, v lyžařské škole a v celém areálu jede naplno. S online rezervací lyžařského vybavení ušetříte čas i peníze a s Lipno kartou získáte další výhody. Nepropásněte ideální podmínky letošní sezóny!
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon

Lipno Ice Marathon je jedinečný podnik, který v České republice nemá obdoby. Jedná se o závod určený pro vytrvalé závodníky, kteří rádi překonávají výzvy a chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Obvykle se závod koná na ledu Lipenského jezera. Letos se maratonský běh snad bude odehrávat nejen na břehu, ale i ledu. Trať je vhodná i pro freestyle a je opravdu náročná. Lipno Ice Marathon se koná už v sobotu 11. února 2023.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Naplánujte si novoroční výstup na Stezku korunami stromů na Lipně

Lipenská Stezka korunami stromů připravuje pro veřejnost Novoroční výstup. Originální vyhlídka na vrcholu Kramolína bude pro návštěvníky otevřena 1. ledna 2023 od 10:00 do 16:00 hodin. Ve věži se pak budete moci zahřát nealkoholickým punčem.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Skiareál Lipno zahajuje v pátek novou sezónu!

Díky skvělému počasí je možné odstartovat letošní zimní sezónu největšího skiareálu na Šumavě. Brány Skiareálu Lipno se otevírají v pátek 16. prosince 2022 přesně v 8:30 hodin. Zasněžené a pečlivě upravené sjezdovky, bezpečné sedačkové lanovky, špičková lyžařská škola a slevy pro rodiny s dětmi lákají k první letošní lyžovačce. Přijeďte je vyzkoušet, bude o vás skvěle postaráno!
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Pohleďte první den nového roku na svět ze Stezky korunami stromů

Láká vás romantický výlet nebo pěkná procházka na Nový rok? Stezka korunami stromů Lipno, která je součástí Skiareálu Lipno, bude mít otevřeno nejen na Nový rok, ale také během vánočních svátků. Svá novoroční předsevzetí můžete stvrdit během tradičního výstupu 1. ledna 2023.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Užijte si pohodové lyžování ve Skiareálu Lipno – rodiny se letos zalyžují o víkendu levněji

Skiareál Lipno se připravuje na lyžařskou sezonu se špičkovými službami a celou řadou novinek. Po dvou letech nejistot a omezení pojede letos zimní sezóna na Lipně opět na plné obrátky a standartně. Rodinné víkendové lyžování vyjde levněji a úpravy sjezdovek budou efektivnější. Na všechny lyžaře navíc čeká řada vylepšení, které jim zpříjemní pobyt na Lipně a nabídnou ještě větší zábavu než v předešlých letech.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Užijte si jarní lyžování za ceny vedlejší sezony ve Skiareálu Lipno

Od soboty 19. 3. 2022 začnou ve Skiareálu Lipno platit ceny vedlejší sezony. Skvělé jarní lyžování si tak užijete za stále dobrých sněhových podmínek, a navíc s nižší cenou. Od pondělí se zastaví provoz lanové dráhy Lipno Express a začne její údržba před letní sezonou. Lyžovat se bude stále na severní straně areálu a sjezdovce Lipenské s využitím lanové dráhy Lipenská a Promenádní. Poslední večerní lyžování se tak bude konat v neděli 20. března.
Jihočeský kraj | Zimní sporty