Úvod > Aktuality

Aktuality Jihočeský kraj

Udržujte své tělo v dobré kondici a dopřejte mu pravidelnou dávku fitness a beauty. Zvolte si sport, který vám nejvíce vyhovuje nebo vyzkoušejte něco úplně nového z naší trendy nabídky. Pokořte lezeckou stěnu, naučte se základy sebeobrany nebo zklidněte svoji mysl na lekci jógy. V letních měsících si můžete zahrát beach vojebal nebo vyzkoušet venkovní posilovnu. Venkovská turistika vás zavede na farmy a ranče, kde se dozvíte více o pěstování plodin a chovatelství zvířat a ochutnáte kvalitní domácí produkty. Pro zdravý a hlavně udržitelný životní styl je však důležitá nejen aktivita, ale také pravidelný a kvalitní odpočinek a rekondice.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihočeský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

20 tipů na výlet na Budějovicku pro hezké podzimní zážitky

Každý, kdo uvažuje o podzimní dovolené v tuzemsku, nebo chce strávit třeba jen příjemný rodinný víkend, by měl zamířit na Budějovicko. Oblast mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou nabízí sportovní a relaxační aktivity, oblíbené historické památky, krásnou přírodu i skvělou lokální gastronomii. Podzimní Budějovicko má rozhodně co nabídnout!
Jihočeský kraj | Životní styl

Skvělá dovolená na venkově: tipy, kam do Jižních Čech za agroturistikou

Jižní Čechy, bohaté na krásnou krajinu, tradiční kulturu a pohostinnost, se stávají oblíbeným cílem pro návštěvníky toužící si užít volno v klidné rodinné atmosféře a nadýchat se čistého vzduchu. Možnost zapojit se do práce na statku a do péče o zvířata nebo zažít pohled na svět z koňského sedla je zaručeným receptem k regeneraci těla i duše. Odměnou je pak ochutnávka čerstvých farmářských produktů a lahodných pokrmů připravovaných podle místních starých receptů. Vydejte se vstříc poznání životního stylu farmářů a jejich propojení s přírodou a tradicemi! Ty nejlepší tipy pro dovolenou na jihočeském venkově vám přináší Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Životní styl

Země živitelka opět láká chovatele do Českých Budějovic – letos na skot a nejsilnější traktor světa

V areálu Výstaviště České Budějovice proběhne od 24. do 29. srpna 2023 oblíbený agrosalon Země živitelka, a to již 49. ročníkem! Hlavním tahákem letošní výstavy je nejsilnější traktor a bohatý program pro odborníky i rodiny s dětmi. Z hospodářských zvířat se představí plemeno skotu dexter, osel poitouský a zájemci budou moci příhlížet i na rychlostní střiž ovcí.
Jihočeský kraj | Životní styl

Uprostřed lesů i na konci světa: ubytujte se na samotách

Když jsme pro vás hledali nejkrásnější místa, kde si užít dovolenou bez internetu, televize, elektřiny a signálu pro mobily, objevili jsme spousty dalších zajímavých lokalit. Tentokrát uděláme radost těm, kteří si chtějí volno užít v odlehlých místech a na samotách.
Jihočeský kraj | Životní styl

České značky: Moira

Láska sice hřeje, ale termoprádlo je termoprádlo, říká o sobě česká značka Moira. Za dobu své existence ušla hezký kus cesty, a i když základem je samozřejmě nadále funkční sportovní oblečení a lokálně vyráběné materiály, nabízí i designové kousky – tílka, trička a dokonce i dámské šaty.
Jihočeský kraj | Životní styl

Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí

Film Jan Žižka, vypráví příběh jednoho ze sedmi nikdy neporažených válečníků historie. Historický velkofilm se točil na hradech Orlík, Křivoklát, Zvíkov, Kolín či Točník a v jejich okolí. Natáčelo se také v lomu Velká Amerika, u Dolského mlýna v Českém Švýcarsku, na pražském Karlově mostě a na dalších ikonických místech České republiky. Ve snímku o českém vojevůdci Janu Žižkovi se představí Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe.
Jihočeský kraj | Životní styl

Na Lipně se chystá Lipno Sport Fest

Už za pár dnů vypukne na Lipně velký svátek sportu. Lipno proto volá všechny nadšené sportovce i rekreační atlety a závodníky a zve je k návštěvě bohatého sportovního a kulturního programu. Tradiční sporty jako volejbal, běh či plavání, ale i ty méně známé jako je například travní lyžování či v této době velmi populární workoutové zdolávání překážek. To vše a zcela zdarma nabídne letošní Lipno Sport Fest od 12. do 21. srpna 2022.
Jihočeský kraj | Životní styl

Udice, šupiny a kapří chipsy: kalendář rybářských slavností a závodů

Milujete ryby ve vodě i na talíři? Pak právě vám nabízíme na portálu Kudy z nudy kalendář rybářských slavností a závodů, které vám zpestří letní sezónu od pozdního jara, přes prázdniny po konec léta i začátek podzimu. A možná se vám bude hodit i trocha rybářských dovedností!
Jihočeský kraj | Životní styl

#světovéČesko a nejdražší vejce na světě: z Toulovcových Maštalí přes jižní Čechy až na carský dvůr

Že by nejdražší vejce na světě bylo to největší? Pak by se mohli radovat třeba v Boru u Skutče, kde ve skalách mají schované obří balvan zvaný Kolumbovo vejce. Anebo jsou nejcennější obří kraslice, které se každý rok na jaře objevují v Hluboké nad Vltavou? Skutečným pokladem ale jsou vajíčka ze zlata a diamantů, která pro ruské cary vyráběl klenotník Fabergé.
Jihočeský kraj | Životní styl

K Prácheňské perle zavedou návštěvníky Strakonicka Blanička s Otíkem

Putování za Prácheňskou perlou. To je nové překvapení pro návštěvníky Strakonicka, Vodňanska, Protivínska a Volyňska. Zcela nový produkt z dílny místní destinační společnosti, který je hravým průvodcem na trase z Protivína do Volyně, ocení především rodiny s dětmi. Společníky na cestách Prácheňskem jim budou rusalka Blanička a vodník Otík.
Jihočeský kraj | Životní styl

Jihočeské vyhlídky do vašeho obýváku – nenechte si ujít sérii živých přenosů

Sérii živých přenosů z oblíbených jihočeských vyhlídek připravilo Budějovicko s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Výhled do krajiny a pozitivní energii tak můžete v době řádění koronaviru vpustit do svého obýváku prostřednictvím sociálních sítí.
Jihočeský kraj | Životní styl

Jaké budou letos Jižní Čechy? Turistům se představí jako opravdová láska

Do jižních Čech se dá lehce a natrvalo zamilovat. Skoro by se dalo říci, že: Kdo hledá opravdovou lásku, měl by vyrazit do jižních Čech. Kdo sem jednou zavítá, zpravidla se znovu vrací. Alespoň to naznačují statistiky turistické návštěvnosti regionu, které mají dlouhodobě rostoucí trend. Také proto Jihočeská centrála cestovního ruchu vyhlásila od letoška novou značku, s níž bude svůj region prezentovat na turistických trzích v tuzemsku i zahraničí – Jižní Čechy opravdová láska.
Jihočeský kraj | Životní styl