!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků
Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků
"> "> "> Ceský Krumlov porádá svuj první Festival vína "> K nejvetším akcím bude patrit Zahradní slavnost vína "> Zajímavé spojení ceká ve ctvrtek 14. listopadu diváky v kine Luna
Gurmánská turistika

Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků

Vydáno 17. října 2019
Vína Francouzských nezávislých vinařů, vína z nejlepších oblastí Itálie - Toskánska, Bolgheri a Piemonte, vína od řek Rýn a Loira, ryzlinky německé i rakouské, ikonická vína z Nového světa, ale také zcela nové pojetí Česko & Slovenského večera či možnost prakticky si vyzkoušet, jak vychutnávat víno všemi smysly - to vše a mnoho dalšího nabídne letos od 18. října až do 23. listopadu 2019 Festival vína Český Krumlov. Na festival zavítají opět ti nejlepší odborníci na víno.
Český KrumlovČeský Krumlov sice neleží ve vinařském kraji, ale dosud zde na některých místech vinná réva roste. Na Jižních zámeckých terasách se ho pokoušeli pěstovat už Rožmberkové.

Osmý ročník Festivalu vína Český Krumlov bude zahájen v pátek 18. října v 15:00 hod. v Klášterní zahradě na Tramíně. Pro Zahajovací večer festivalu připravili letos organizátoři čtyři zastavení s vybranými víny od čtyř evropských řek, a to v unikátních a jindy nepřístupných prostorách Prelatury. Přítomní z řad partnerů festivalu si tak budou moci užít večer s degustací vín a zajímavou gastronomií z oblastí kolem řek Loira, Rýn, Dunaj a Dráva v podání Pro-vino.cz, Kozlovny a Plzeňky České Budějovice a Egon Café.


Víno, gastronomie a kultura

VínoSeriál degustačních večerů ve společnosti známých či méně známých vinařských osobností Víno & Gastronomie & Kultura odstartuje v sobotu 19. října degustací vín Francouzských nezávislých vinařů. V průběhu festivalu tak budou moci zájemci ochutnat vína nezávislých vinařů ze všech regionů Francie, autentická vína mladých vinařů rakouské naturální vinné scény, ale také vína mladých vinařů z Čech a Moravy, kteří dělají věci jinak, po svém a hlavně srdcem.

Tradiční večer Česko-Slovensko proběhne v pondělí 28. října v sálech Prelatury a bude koncipován jako volná degustace pro větší počet návštěvníků. Všichni příchozí budou moci v jindy nepřístupných prostorách Prelatury ochutnat vína jedněch z nejvýznamnějších vinařství v ČR a SR, Znovín Znojmo, Víno Nitra a Chateau Modra.

Rakušáci na viniciTradiční národní festivalový večer tentokrát zavítá do Rakouska a v sobotu 16. listopadu nabídne chuťově-hudebně-vizuální zážitek v podobě představení vín špičkových rakouských vinařství předním českým sommeliérem Ivo Dvořákem. Hned následující den v neděli 17. listopadu si pak budou moci zájemci opět pod taktovkou Ivo Dvořáka v rámci tzv. Sommeliérského minima prakticky vyzkoušet, jak správně degustovat víno.

Poprvé program festivalu zavítá i do Českých Budějovic, kde je na sobotu 26. října v prostorách Plzeňky u Zelené ratolesti připravena ochutnávka vína z nejlepších oblastí Itálie – Toskánska, Bolgheri a Piemont.
 

Svatý Martin a Zámecká slavnost vína

Svatý Martin v KrumlověV programu festivalu nebude ani letos chybět tradiční příjezd sv. Martina na náměstí Svornosti v pondělí 11. 11. v 11:11 hod. spojený s ochutnávkou mladých svatomartinských vín. Na ni poté naváže týdenní nabídka Svatomartinského vína a menu ve vybraných krumlovských restauracích.

Svatomartinské víno z náměstí Svornosti poputuje do desítky krumlovských restaurací, které budou svým hostům nabízet od pondělí 11. listopadu až do neděle 17. listopadu Svatomartinské víno a menu.

SommelierOblíbená Zámecká slavnost vína, která se bude konat v sobotu 23. listopadu v Zámecké jízdárně, představí několik desítek vinařství z tuzemska i zahraničí. Pro zájemce bude připraveno opět více než 300 vzorků vynikajících vín. Po celou dobu Zámecké slavnosti vína je možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům je k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení.
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Festival vína Český Krumlov - zrušeno

23.10.
28.11.
Festival vína Český Krumlov - zrušeno

Devátý ročník Festivalu vína Český Krumlov v netradičním termínu. Vzhledem k aktuálním koronavirovým opatřením je festival přesunut na jarní termín roku 2021.