!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků
Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků
"> "> "> "> "> "> Ceský Krumlov porádá svuj první Festival vína "> K nejvetším akcím bude patrit Zahradní slavnost vína "> Zajímavé spojení ceká ve ctvrtek 14. listopadu diváky v kine Luna
Gurmánská turistika

Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků

  • Vydáno22. října 2021
Skvělá vína ze slunné Mallorky, nejlepší vína Slovinska, vína od řeky Rhôny, Champagne Academy, rakouská vína z Burgenlandu, italská vína z Toskánska nebo nejslavnější vinařské oblasti světa – to vše a mnoho dalšího nabídne od 22. října až do 27. listopadu 2021 Festival vína Český Krumlov. Na festival zavítají opět ti nejlepší odborníci na víno.
Český KrumlovČeský Krumlov sice neleží ve vinařském kraji, ale dosud zde na některých místech vinná réva roste. Na Jižních zámeckých terasách se ho pokoušeli pěstovat už Rožmberkové.

Devátý ročník Festivalu vína Český Krumlov bude zahájen v pátek 22. října v 15:00 hod. v Klášterní zahradě na Tramíně. Pro Zahajovací večer festivalu připravili letos organizátoři ochutnávky ročníků 2019 a 2020 českorumlovského Solarisu, vína odrůdy Solaris od dalších vinařů a grappy z českokrumlovského Solarisu. Příchozí také ochutnají vína od vinařů z oblasti Moravské Nové Vsi a Mikulčic zasažených červnovým tornádem


Víno, gastronomie a kultura

VínoSeriál degustačních večerů ve společnosti známých či méně známých vinařských osobností Víno & Gastronomie & Kultura odstartuje v sobotu 23. října degustace moravského vinařství Gotberg v Authentic Café v Českém Krumlově a program To nejlepší ze Slovinska, který proběhne v rodinném hotelu Slunečná Louka v Lipně nad Vltavou.

V úterý 26. října si můžete přijít pro trochu sluníčka a vína z autochtonních odrůd z Mallorky, jako jsou například Premsal Blanc, Moll, Mantonegro, Callet, Gorgollassa nebo cuvée doplněná o světové odrůdy. Degustace ve vinotéce sv. Kryštofa nabídne červená i bílá vína z rodinných vinařství ostrova hospodařících z větší části na bio vinicích.

Rakušáci na viniciEgon Café zve 29. října na poznávání Rakouského Burgenlandu. Burgenland, vinařská oblast se třemi sty slunečnými dny v roce a více jak 16.000 hektary vinic, na kterých zrají modré i bílé hrozny révy vinné. Burgenlandští vinaři si pečlivě střeží své tajemství, jak docílit vynikajících výsledků a tak chutných vín. Jsou označováni za pravé odborníky na Frankovku a Ryzlink vlašský a v tento večer máme jedinečnou možnost ochutnat vína z této skvělé vinařské oblasti, která doplní 4 chodové menu od Marka Neubauera a jeho teamu.
 

Svatý Martin a Zámecká slavnost vína

Svatý Martin v KrumlověV programu festivalu nebude ani letos chybět tradiční příjezd sv. Martina na náměstí Svornosti ve čtvrtek 11. 11. v 11:11 hod. spojený s ochutnávkou mladých svatomartinských vín. Na ni poté naváže týdenní nabídka Svatomartinského vína a menu ve vybraných krumlovských restauracích.

Svatomartinské víno z náměstí Svornosti poputuje do desítky krumlovských restaurací, které budou svým hostům nabízet od čtvrtka 11. listopadu do neděle 14. listopadu Svatomartinské víno a menu. Do akce se zapojily tyto restaurace: Restaurace Tenis-Centrum, Hospoda 99, Hotel Růže, Café Retro, Papa´s Living Restaurant, Švamberský dům, hotel Zlatý Anděl, krčma Šatlava, Restaurace Maštal, Restaurace Jelenka, Hostinec Glokner Svachovka a cafe.bistro.winebar KOLEKTIV.

SommelierOblíbená Zámecká slavnost vína, která se bude konat v sobotu 27. listopadu v Zámecké jízdárně, představí několik desítek vinařství z tuzemska i zahraničí. Pro zájemce bude připraveno opět více než 300 vzorků vynikajících vín. Budete moci ochutnat vína ze všech podoblastí ČR, dále vína z Rakouska, Německa, Itálie, Slovinska, Francie a Nového světa. Ve foyeru Zámecké jízdárny bude možno zakoupit teplé i studené občerstvení. Po celou dobu Zámecké slavnosti vína je možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu.
Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Další aktuality

23.11.
2021
Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Jižní Čechy | Zážitky
20.11.
2021
Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jižní Čechy | Památky
20.11.
2021
Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Jižní Čechy | Zimní sporty